مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

عمومی   /   9 اسفند 1390   /   کد مطلب: 289   /   بازدید: 2723   /   نظرات: 4

ا زانتخابات مانند یک نعمت الهی پاسداری کنیم

ا زانتخابات مانند یک نعمت الهی پاسداری کنیم
باسمه تعالی

همیشه انتخابات آنهم انتتخابات مجلس در سبزوار با چالش های فراوانی روبرو بوده است.
سبزوار با وجود طیف های مختلف سیاسی وقومی از یک سو دارای فرصت های متعالی بوده و از دیگر سو حساسیت های فوق العاده ای را شاهد بوده است.
 اوج هنر مردم سبزوار در دوران دفاع مقدس و پیش ازآن در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی نمایان گردید.آنچنان که سیاست و قومیت نه تنها یک مزیت شناخته می شد بلکه با جلای جانی که تقوا بدان می داد آنچنان دوستی ها و صمیمیت ها شدت می یافت که کالبد جان جز با مفارقت روح دوستی ها رنگ کاستی ها نمی گرفت.
 لیکن این نمود در برخی از ادوار انتخابات مجلس، برخی مواقع دچار خلل گردید.واصلح بودن،توانمند بودن و متعهد و متخصص بودن جایش را به گرایش حزبی ،سیاسی ودر نهایت قومی داده است.
متاسفانه لشکرکشی های حزبی برای برخی از عزیزان جایی برای خرد دینی نگذاشته است تا آنجا که حتی نمی خواهیم فردی را که برای انتخاب او تلاش می کنیم بشناسیم فقط مبنای ما گرایش ،منش و یا قومیت اوست حتی نمی خواهیم قبول کنیم که ممکن است فرد مورد نظر از نظر تفکر و یا توانمندی و یا حتی اجرایی در تعارض باخواست خود وحتی منطقه باشد.
 چرا نباید بجای تخریب های بی مبنای احساسی، به منش های عقلانی رویکرد داشته باشیم؟
 فضای انتخابات باید برمبنای آموزه های دینی و اخلاق مداری پایه گذاری شود آیا این فرمایش گهر بار مقام معظم رهبری که " از انتخابات مانند یک نعمت الهی پاسداری کنند" بارفتارهای موجود به سامان می رسد؟ بیایید کفران نعمت نکنیم .
اینک در فضای انتخابات با بخش اعظمی از تفکرات نه برمبنای راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بلکه برخواست های فردی،سیاسی ، و قومی پایه ریزی شده والبته مطالبات هم رنگ غیر خدایی گرفته است و انتقادات هم این چنین شد.
پرسش های که پیش رواست آیا این رفتار منطبق بر فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی است که می فرماید: " اگر استقلال و آزادی می خواهیم همه باهم باشیم"
نمی گوییم انتقاد نکنیم نه حتما باید تحلیل باشد و نقد، اما عالمانه اما اخلاق مدارانه برمبنای خلق خوش حضرت رسول اکرم (ص) وبردباری حضرت علی (ع) .
اکنون که در شرایط انتخابات قرار گرفته ایم باید بپذیریم که هریک از کاندیداها معرف یک جایگاه فکری و یا حزبی خواهند بود.و مسلم است که این منش و روش برای آنها و طرفداران آنان محترم است وهرطیف باید احترام متقابل را رعایت کنند.بکوشیم صحنه انتخابات ،صحنه آگاهی ، شور وشعور اجتماعی و صحنه مسئولیت پذیری بر پایه قرب الهی باشد اکنون همه مسئول هستند کاندیداها باید مسئولیت خود را تنها متوجه ارائه تخصص های متعهدانه نمایند ومردم برپایه نیاز متعهدانه خود نه نگاه سیاسی و قومی به عرصه انتخابات گام نهند
" برادر و خواهر ایمانی بکوشیم تا همه مسئول باشیم و نه متهم
والبته بدینگونه از انتخابات به عنوان نعمتی الهی پاسداری کنیم

ولله عافیه والاخیر

سید مجتبی سروستانی / سردبیر مجله اینترنتی اسرارنامه


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


یکی به میخ ودیگری به نعل
سلام سبزوار به سایت جنجالی وپرتحرک سبزوار
فشناخته شده است.این بار باز چه افکاری را در سر می پروراند که روزی به دنبال مچ گیری امینی برای استعفا ندادنش بود،دیروز حلالیت می طلبد و امروز زندگی نامه اش را به رخ میکشد.
9 اسفند 1390 - ساعت 18:28

اسرارنامه: با سلام و تشکر از حضور و نظر شما مخاطب گرامی.
البته سلام سبزوار اخیراً تغییر مثبتی در برخی از فعالیت های خود اعمال کرده است.
این وبسایت که به قول شما مطالب جنجالی فراوانی را منتشر می کرد و مورد نقد و بررسی اسرارنامه نیز قرار گرفت ، اینک از یک هفته قبل تا کنون تقریباً شروع به تغییرات مثبتی در فعالیت خود کرده است.این وبسایت بسیاری از مطالب ناصحیح خود را در مورد دکتر محسنی حذف کرد و به طور کلی بیشتر ترجیح داد کلاً از دکتر محسنی چیزی ننویسد و در عوض به حمایت از دیگر نامزدها بپردازد .
این عذرخواهی از امینی و انتشار زندگینامه نیز می تواند در راستای همین تغییر مثبت رویکرد باشد.
اگر واقعاً چنین است امیدواریم به زودی از همه کسانی که قبلاً مطالب ناصحیح و توهین آمیز را در موردشان درج کرده بود عذر خواهی کند. یکی از این نفرات دکتر محسنی ثانی است که بسیار هدف تیر اتهام و افترای این وبسایت قرار گرفت.
با این حال در مسائلی از نوع اتهاماتی که سلام سبزوار بدون دلیل و مدرک به دکتر محسنی ثانی وارد آورده است شاید بحث غرور و عدم بصیرت کامل نیز مطرح باشد ، به همین خاطر نمی توان خیلی انتظار معذرت خواهی کامل و صریحی از این وبسایت داشته باشیم. اما همین که انتشار مطالب ناصحیح قبلی را متوقف کرده است جای امیدواریست.
باید امیدوار بود بتواند با عدالت و صداقت بیشتری حرکت کند و اعتماد مخاطبین خود را مجدداً به دست آورد.
منتظر حضور مجدد شما در اسرارنامه هستیم.

دانشجوی رشته حقوق.رضایی
0 مخالف 0 موافق
باسلام.پاسداری از انتخابات تنها وظیفه رای دهندگان نیست.لازم است همانطور که سعی در اگاه سازی مردم برای وحدت درانتخاب اصلح ترین کاندیدا راداریدبه کاندیداهای محترم یاداوری کنید همانطورکه خودشان درجریان هستندمجلس ونمایندگان قوه مقننه وقانون گذاری کشورراتشکیل میدهندودرنتیجه انجام کارهایی که خارج ازحیطه مسئولیت وقدرت سیاسیشان می باشد رابه مردم وعده ندهندچراکه نه تنهاثمره خلف وعدهای غیرواقعشان درانتخابات چهارسال اینده ببار خواهدنشست که حضورمردم دردیگرعرصه های سیاسی راکمرنگ خواهدکرد
9 اسفند 1390 - ساعت 10:35

اسرارنامه: با سلام و تشکر از شما دوست عزیز.
آنچه می فرمایید کاملاً صحیح است اما چه بگوییم از جهل .
و سوء استفاده از این جهل.
وضعیت وقتی خراب تر می شود که این جهل در حد گسترده ای مشاهده شود. و آن سوء استفاده به شکل هدفدار و کاملاً انسجام یافته.
مسئله اینجاست که وقتی بین برخی از مردم ما ضمن آگاهی و خرد و هوشیاری همیشگی ، گاهی اوقات هم تا به حدی جهل رواج می یابد که تعداد زیادی از مردم عملکرد یک نماینده را با تعداد جوی های کشیده شده در خیابان های فلان شهر و یا آسفالت کیلومتر هزارم از فلان جاده روستایی اندازه می گیرند و اگر کسی به آنها بگوید این درحیطه وظایفش نیست می گویند به دست گرفتن قدرت در حیطه وظایفت هست اما خدمت به مردم در وظایفت نیست ؟ حالا صد بیا و به اینها بگو بعضی کارها و بعضی تصمیات وبعضی اتفاقات زیرساختی است . یعنی شاید ما خود آن کار را به شکل عینی نبینیم اما نتایجش را به مرور حس خواهیم کرد.
در چنین شرایطی اینکه یک نامزد انتخاباتی برود و در یک ستاد که قشر زیادی از این نوع افراد در آن حضور دارند بگوید من درمجلس به دنبال فلان قانون که از فلان جا پیگیری می شود و فلان نتیجه را خواهد داد هستم باعث می شود مردم بگویند دارد شعار می دهد ، دارد حرف های قلمبه می زند که کسی سر در نیاورد ، دارد مغالطه می کند ، حرف دل مردم را نمی زند.
چه کنیم که عده ای سعی کرده اند عقل مردم را در چشمشان بیاورند. لذا در برخی دوره ها در همین منطقه سربداران نامزدهایی محبوب شده بودند و تا مدت ها بعد مورد حمایت و علاقه مردم یک منطقه خاص بودند که وی شاید در دوران نمایندگیش بیشترین خدمات را به آن منطقه ارائه داد اما بیشترین غیبت و بیشترین بداخلاقی و رفتارهای نامناسب را در مجلس از خود بروز داد و تا همیشه از شرکت مجدد د ر انتخابات محروم شد.
حالا انگار در یک دور باطل افتاده ایم.
نظر اسرارنامه این است که باید برای شکستن این دور ، فعالیت های فرهنگی را در طولانی مدت انجام دهیم. کار رسانه ای اگر دست انجام شود همان امر به معروف و نهی از منکر است.که امیدواریم بتوانیم این کار را انجام دهیم.
نظر شما چیست دوست عزیز؟

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات