مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

سیاست   /   22 آذر 1390   /   کد مطلب: 88   /   بازدید: 2603   /   نظرات: 1

فرودگاه بین المللی مهمترین چالش نمایندگان فعلی سبزوار در انتخابات آینده مجلس

فرودگاه بین المللی مهمترین چالش نمایندگان فعلی سبزوار در انتخابات آینده مجلس

فرودگاه بین المللی مهمترین چالش نمایندگان فعلی سبزوار در انتخابات آینده مجلس

اصلاً بنا ندارم که بگویم کاری نکردند . یا اینکه فقط شعاردادند . یا هیچ اندیشه ی درستی نداشتند وهیچ تصمیم صحیحی نگرفتند. همه می دانیم که این بزرگواران نیز اقدامات  خوبی برای حوزه ی انتخابیه ی خود انجام داده اند که منحصر به فرد بوده و هریک از آن ها، گام های مهمی برای توسعه منطقه محسوب می شود .اما ازآنجایی که تنها وجود بی عیب و نقص دراین دنیا خداوند باری تعالی است و آدمیان هریک درهر پست و مقام و درجه و شخصیتی که باشند همیشه ، حتماً در کنار خوبی هایشان ، برخی انتقادات نیز به رفتار و عملکرد آنها وارد است ، در این مکتوب فقط می خواهم از دو نماینده ی محترم شهرمان که این روزها دیگر در واپسین ماه های پایان این دوره از خدمتشان در مجلس شورای اسلامی هستیم ، بپرسم : بین همه ی کارهایتان ، آخر چرا این کار را نکردید؟! همه چیزش آماده بود. مطالعاتش قبلاً شده بود . بودجه های کلانش قبلاً هزینه گردیده بود. یعنی دقیقاً به شما که رسید حکم لقمه ی آماده ای را داشت که اگر مثل همت جانانه و سرعت  عملتان درارتقای بخش های جوین ،جغتای و خوشاب برای احیای این فرودگاه نیز می کوشیدید، شاید تا کنون ثمراتش به اشکال مختلف نوش جان همه ی ما شده بود.
قصه ، قصه ای آشناست . این سالها در سبزوار هرگاه قصه از فرودگاه و راه آهن باشد ، آشناست . فرودگاهی که می رفت پنجاه سال تلخکامی مردم این دیار در محرومیت از راه آهن سراسری را با شیرینی برخورداری از فرودگاهی بین المللی بشوید. اما افسوس ! این هم ظاهراً دارد می رود که تبدیل به آرزوی کهنه ای بشود بر سر همان آرزوی قبلی . و حتی بدتر از آن . چون بالاخره آن - راه آهن - یا باید از اینجا رد می شد یا از آنجا . حالا از آنجا رد شد و فوایدش را هم بر جای گذاشت . برای کل منطقه . اما بااین چه کنیم ؟ همین جا وردل خودمان بنا شد و روزبه روز به جای اینکه وسیله ی پیشرفت و ترقیمان باشد ، آینه ی دقمان شده است. حتی نمی دانیم به دیگران بگوییم چنین سازه ی عظیمی در شهرما وجود دارد و افتخار کنیم ؟؛ یا نگوییم که نگویند پس چرا بلااستفاده گذاشته ایدش وهمین بشود سندی بر.... بگذار نگویم برایمان سند چه چیزی شده است این سازه ی عظیم زیربنایی در شهر ما. این جور مواقع می گویند ، چه گویم که ناگفتنش بهتر است ...؟
البته یک چیز را هم نباید فراموش کرد . اینجا هم می گویم . مسلماً این موضوعیست که تنها به نمایندگان دوره های مختلف مجلس برنمی گردد و پای همه مسئولین در آن گیراست. هریک به طریقی . مثلاً فرمانداری ، شهرداری ، شورای شهر، ریاست فرودگاه و حتی در مراحل بعدی سایر مقامات اجرایی و اداری شهرستان و  استان در طول همه ی این سالها. حتی آن بالایی ها هم پایشان گیراست . آخر حقیقتاً این بی استفاده ماندن پروژه ای چند میلیاردی دریک شهربه نفع کیست ؟  آنهم درست ، در سال و ماه هایی که به فرموده ی رهبر معظم انقلاب سال های "اصلاح الگوی مصرف" و "جهاد اقتصادی" و" تلاش  مضاعف و کار مضاعف" نام گذاری می شود !!!
برای همین است ، اگربرخی از ما مردم این همه می سوزیم که ای بابا حالا ما دست توانمان  کوتاهست و کاری نمی  توانیم بکنیم  ، شما عزیزان که درجایگاه توانستنید ، درواکنش به وضعیت فعلی فرودگاه سبزوار ، چرا باید مثل ما صرفاً بگویید نیرو نیست، یا بودجه کم است ، یا فلان کم و کسری های دیگروجود دارد . مردم وقتی به بلا استفاده ماندن پروژه ای مثل فرودگاه اعتراض می کنند ،  از مسئولین گزارش نمی خواهند که کسی به آنها بگوید چه چیز کم است و چه چیز زیاد است . مردم عمل می خواهند . یعنی می خواهند مسئولین بودجه ای را که کم است تأمین کنند یا نیروهای لازم را که هنوز استخدام نشده اند ، از بین اینهمه  جوانان تحصیل کرده و بیکار استخدام کنند. وخلاصه اینکه  مردم می خواهند عملاً شاهد موفقیت ها باشند ، نه اینکه ببینند مسئولین شهرشان دائماً طوماری از دلایل مختلف بیاورند مبنی براینکه اگر آنطوری نشد ، چون اینطوری بود...
این است که می گویم این فرودگاه می تواند یکی از چالش های اصلی و یا حتی اصلی ترین چالش نمایندگان  فعلی سبزوار در انتخابات آینده ی مجلس شورای اسلامی باشد. چرا که ضمن احترامی که برای همه ی مسئولین و زحمتکشان شهرمان ازجمله نمایندگان محترم قائل هستم، باید از آنها بخواهیم در این آخرین ماه های این دور از حضورشان در مجلس برای همه ی مردم توضیح بدهند عملاً چه کاری برای بهره برداری صحیح از این پروژه ی عظیم اقتصادی در شهرمان کرده اند؟ و نیز بخواهیم ، هرگز تنها به ذکر دلایل پیش رفتن یا پیش نرفتن این پروژه اکتفا نکنند.و اگر در توانشان هست در این چندماه باقی مانده ، صرف نظر از اینکه  برای دوره ی بعدی مجلس نیز انتخاب بشوند یا نه ؟ کاری کنند ، که در کنار سایر خدماتی که در این دوره برای مردم انجام داده اند و در طول تمام این متن ، نیت نگارنده نادیده گرفتن  هیچیک از آنها نبوده است ، برایشان افتخار دیگری درکارنامه ی خدمت رسانی به مردم این دیار همیشه سرافراز ثبت شود.
نویسنده : ضمیر سبز کویر
کد : 6768
 

 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


سرزمین سربداران | ايميل
2 مخالف 2 موافق
فرودگاه بین المللی اما هیچ سفر برون مرزی نداشته بیشتر شبیه به یه شعار میمونه
5 دي 1390 - ساعت 12:48

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات