مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   9 آبان 1394   /   کد مطلب: 11476   /   بازدید: 3229   /   نظرات: 2

رئیس شورای شهر سبزوار:

سبزوار کاندیدای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران می‌شود

سبزوار کاندیدای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران می‌شود
رئیس شورای شهر سبزوار گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود، سبزوار کاندیدای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، کاظم کرامت ظهر امروز در نشست علنی شورای شهر این شهرستان با گلایه از ادارات و دستگاه‌های اجرایی متولی در حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرستان اظهار داشت: متاسفانه این ادارات به وظایف خود در این عرصه به درستی عمل نمی‌کنند.
 
وی با بیان اینکه امروز برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرستان توسط شهرداری و شورای شهر برگزار می‌شود، تصریح کرد: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی عمل کردن به وظایف خود در این عرصه است.
 
کرامت در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: وجود ناشران، نویسندگان و شاعران بزرگ سبزواری در سطح کشور همچون حمید سبزواری نشان از ظرفیت بالای این شهرستان در عرصه کتاب خوانی است.
 
وی با اشاره به کم کاری مسئولان در برگزاری مراسمات یادبود یاد شاعران و نویسندگان در شهرستان خاطرنشان کرد: هفته کتابخوانی بهترین فرصت برای برگزاری این ویژه برنامه‌ها است.
 
در ادامه این نشست مهدی مقصودی عضو شورای اسلامی شهر سبزوار اظهار کرد: شهرستان ظرفیت خوبی را در برگزاری همایش‌های کتابخوانی و توسعه این فرهنگ دارد.
 
وی با اشاره به انتخاب پایتخت کتاب ایران توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ما نباید به ظرفیت‌هایی که در این عرصه داریم بی توجه باشیم و باید با تمام توان برای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران تلاش کنیم.
 
مقصودی با بیان اینکه برای ارتقاء فرهنگ کتاب خوانی می‌توان به سمت سوی ساخت کتابخانه در پارک‌ها رفت بیان کرد: امروز هزینه‌های زیادی برای عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم صورت می‌گیرد اما کمتر توجهی به ساخت کتابخانه و محیط‌های فرهنگی در آن می‌شود.
 
در ادامه این نشست نیز رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار با اشاره به کاوش‌های صورت گرفته در تپه دامغانی‌های این شهرستان اظهار داشت: قدمت کاوش‌های صورت گرفته در این منطقه به 3 هزار 900 سال قبل از میلاد باز می‌گردد.
 
مسعود پسندیده با بیان اینکه در حین این کاوش‌ها ما به دستاوردهای خوبی دست خواهیم یافت تصریح کرد: سازه‌های کشف شده در این  محوطه تاریخی نشان از تمدن غنی و بزرگ است که باید به دید عموم مردم گذاشته شود.
 
وی با بیان اینکه در روز جهانی باستان‌شناسی ویژه برنامه‌ای با حضور مردم و مسئولان در این منطقه تاریخی برگزار خواهد شد افزود: در این مراسم از سرمایه گذاران، پژوهشگران، حقوق‌دانان، فرهنگیان و اقشار مختلف مردم دعوت شده تا از این منطقه بازدید داشته باشند.
 
پسندیده اضافه کرد: همچنین در این روز از 45 تن از باستان شناسان بزرگ کشور دعوت شده تا از سایت موزه تپه دامغانی‌ها بازدید و نظرات خود را درباره آن بگویند.
 
 
کوچه پس کوچه پیوندها
 
کلیک کنید:
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


2 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات