مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   4 بهمن 1394   /   کد مطلب: 12475   /   بازدید: 2598   /   نظرات: 2

قرارداد برقی‌شدن قطار مشهد ــ تهران در سفر رئیس‌جمهور چین قطعی شد

قرارداد برقی‌شدن قطار مشهد ــ تهران در سفر رئیس‌جمهور چین قطعی شد
استاندار خراسان رضوی:
قرارداد برقی‌شدن قطار مشهد ــ تهران در سفر رئیس‌جمهور چین قطعی شد
 
استاندار خراسان رضوی گفت: قرارداد برقی‌شدن قطار مشهد ــ تهران در سفر رئیس‌جمهور چین به ایران با محوریت حرکت از مشهد قطعی شده است و در مرحله اول این طرح قطار مشهد به نیشابور و سبزوار عملیاتی می‌شود و در نهایت به تهران متصل خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس علیرضا رشیدیان شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان خراسان‌رضوی اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای استان از 445 میلیارد تومان مصوب شده، 318 میلیون تومان تخصیص یافته است.
 
وی افزود: دریافتی خزانه استان 614 میلیارد تومان و پرداختی آن 306 میلیارد تومان است و تملک دارایی از 813 میلیارد مصوب، 240 میلیارد تخصیص یافته و در مجموع 40.10 درصد از جمع کل مصوب  تحقق یافته است.
 
استاندار خراسان رضوی با بیان "همکاران ما در اداره مالیاتی تلاش زیادی برای دریافت مالیاتی که دولت بخشی از بودجه خود را از آن دریافت می‌کند انجام می‌دهند" تصریح کرد: همه تلاش کرده‌اند تا حداکثر انعطاف را با واحدهای تولیدی و صنعتی داشته باشند تا درآمدها حاصل شود و توسعه عمرانی در کشور و استان شکل بگیرد.
 
رشیدیان عنوان کرد: قرارداد برقی شدن قطار مشهد ــ تهران در سفر رئیس جمهور چین به ایران با محوریت حرکت از مشهد قطعی شده است و در مرحله اول این طرح قطار مشهد به نیشابور و سبزوار عملیاتی می‌شود و در نهایت به تهران متصل خواهد شد.
 
وی افزود: در بحث آب به‌نسبت سال گذشته 17‌درصد کاهش داشته‌ایم و استفاده بهینه از آب را باید در دستور کار قرار دهیم، در روستاها 18 طرح مشارکتی به تصویب رسیده که 2هزار و 646 خانوار سهیم شده‌اند و 11 شهرستان مشارکت داشته‌اند که 50 میلیارد تومان از این طرح‌ها با بودجه دولت تأمین شده است همچنین در سال جاری پروژه‌های 726 روستای تحت پوشش گازرسانی مورد بهسازی قرار گرفته است.
 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه انتخابات مسئله مهمی برای نظام مردم سالاری دینی است اظهار داشت: علاوه بر اهمیت انتخابات بحث مشارکت برای جایگاه کشور، در عرصه بین الملل بسیار ضرورت دارد، بنابراین همانند تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر "همگان باید برای مشارکت حداکثری تلاش کنند" ما نیز باید از تمام توان خود استفاده کنیم و بحث رعایت قانون در مقاطع گوناگون برگزاری انتخابات را مورد توجه قرار دهیم.
 
رشیدیان با اعلام اینکه در خراسان‌رضوی برای هر کرسی مجلس 25 نفر نامزد شده‌اند، گفت: رعایت اخلاق و دوری از تهمت مورد تأکید رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور است، بنابراین رعایت قانون توسط دستگاه‌های دولتی، عمومی و بخش‌هایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند، باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
وی تصریح کرد: بعد از اعلام بررسی صلاحیت‌ها ممکن است برخی احراز صلاحیت نشوند، اما این به‌معنای اتمام عرصه فعالیت برای فرد نیست و با توجه به اعلام احراز صلاحیت‌ها در استان برای هر کرسی 25 نفر کاندیدا هستند.
 
استاندار خراسان رضوی با توجه به وضعیت اشتغال در استان گفت: پاییز امسال با کاهش نرخ بیکاری در استان روبه‌رو بودیم و  از رتبه سوم نرخ بیکاری در کشور به رتبه 16 رسیده‌ایم، با این رویکرد حمایت از تولید و پروژه‌های اشتغال باید مورد توجه دستگاه‌های استان قرار بگیرد. 300 کارخانه با 14هزار کارگر مطالبات سنگینی از شرکت‌های خودرو‌سازی داشتند که با اقدام بانک‌ها چک‌های مطالبات خریداری شد و کمک مؤثری در تسهیل فعالیت خودرو سازان بود.
 
رشیدیان با ابراز اینکه 40 میلیارد اعتبار به جاده‌های روستایی اختصاص یافته است عنوان کرد: 220کیلومتر در 50 روستای بالای 50خانوار از ابتدای سال در قالب 100 پروژه آسفالت شده و امیدواریم به جایی برسیم که 100درصد جاده‌های متصل به روستاها آسفالت شود.
 
وی اظهار داشت: در حوزه تصادفات و تلفات در 9 ماه گذشته نسبت به 9 ماه سال گذشته تغییراتی نداشته‌ایم و تلفات درون‌شهری 6.6 درصد کاهش یافته اما برون‌شهری 6.5 درصد افزایش داشته است. در حوزه تصادفات روستایی نیز 26.5 درصد افزایش تلفات داشته‌ایم که باید توجه ویژه‌ای در جاده‌های روستایی داشته باشیم.
 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه وظیفه همگان است که در برگزاری مناسبت‌های کشور همکاری کنند، گفت: در دهه فجر تمامی گروه‌ها باید در این حرکت باشکوه شرکت کنند و جنبه مردمی‌بودن این جشن‌ها را نیز حفظ کنند چرا‌که مردم پشتوانه بزرگی برای انقلاب اسلامی و کشور هستند که باید آن‌ها هم در این حرکت عظیم  حضور داشته باشند.
 
رشیدیان خاطرنشان کرد: امام راحل و رهبر انقلاب همیشه تأکید داشتند که دستگاه‌ها گزارش خود را به مردم ارائه دهند، از طرفی دستگاه‌ها پروژه‌هایی در دست دارند که دهه فجر افتتاح خواهد شد. دهه فجر امسال رنگ و بویی دیگر دارد و باید گفت حرکت ارزشمندی به‌مانند ملی شدن صنعت نفت بود که در مذاکرات صورت گرفت لذا همدلی و همزبانی کشور به‌همراه مردم امسال مشاهده شد که پیروزی بزرگی است.

 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


رضا

- سبزوار که حتي خط معمولي اش را هم ندارد چطور مي خواهند برقي کنند؟ اگر منظور همان خط قبلي است که فقط افسوس و لب گزيدنش براي ما مي ماند. باز هم سبزوار از قطار پيشرفت عقب ماند. آنها با قطار برقي مسافرت خواهند کرد اما ما 50 سال است که مي خواهيم يک خط محلي بکشيم اما هنوز به جايي نرسيده است. و نماينده مان که دو دوره با همين شعار به مجلس رفته است و هنوز شش ماه از دوره نمايندگي اش مانده، به همه هويتش پشت پا زده و براي مشهد سينه چاک مي کند. تا نمايندگان ما اين ها باشند سبزوار همچنان عقب مي ماند که مي ماند.

ضمنا آقاي نورآبادي مطلب خوبي درباره بيمارستان حشمتيه نوشته که سايت رصد زده اگز شما هم بزنيد خوب است.
4 بهمن 1394 - ساعت 13:26

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات