مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   25 بهمن 1394   /   کد مطلب: 12668   /   بازدید: 2021   /   نظرات: 0

15 شهر در مرحله نیمه نهایی

سبزوار نامزد پایتختی کتاب ایران شد

سبزوار نامزد پایتختی کتاب ایران شد
دبیر اجرایی جشنواره خبر داد؛
راهیابی ۱۵ شهر به مرحله نیمه‌نهایی جشنواره «پایتخت کتاب ایران»
 
دبیر اجرایی دومین دوره جشنواره‌ «پایتخت کتاب ایران» گفت: در دومین دوره این جشنواره ۱۰۰ شهر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۵ شهر به مرحله نیمه نهایی داوری‌ها راه ‌یافتند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی دومین دوره جشنواره «پایتخت کتاب ایران»، ابراهیم حیدری در این باره گفت: در این دوره از جشنواره «پایتخت کتاب ایران» ۱۰۰ شهر با حدود یک هزار و ۴۰۰ برنامه، طرح و ایده با محوریت ترویج فرهنگ کتابخوانی شرکت کردند که از آن میان، ۱۵ شهر به مرحله نیمه نهایی داوری‌ها راه یافتند.
 
وی ادامه داد: این ۱۵ شهر بر اساس شاخص‌های جشنواره؛ یعنی تناسب با نیازهای محلی، آیین‌های بومی و ارزش‌های دینی و ملی، تأثیرات پایدار در ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی، برخورداری از مشارکت مردمی و پشتیبانی شرکت‌های بزرگ تجاری، کارخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای تأمین هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری، داشتن قابلیت الگوبرداری، برخوداری از تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا و ضمانت اجرا، ارزیابی و انتخاب شده‌اند.
 
دبیر اجرایی دومین دوره جشنواره‌های «پایتخت کتاب ایران» توضیح داد: تعداد و تنوع شهرهای شرکت کننده در این دوره از جشنواره نسبت به دوره پیش، از رشد ۶۰ درصدی برخوردار هستند. همچنین طرح‌ها و ایده‌هایی که در این دوره ارائه شده‌اند، هم به لحاظ جذابیت و خلاقیت و هم از نظر گستره اجرایی، انسجام و پیوستگی، قابل توجه هستند.
 
حیدری عنوان کرد: اصفهان، بوشهر، تبریز، خورموج، دزفول، رامهرمز، رشت، سبزوار، سیرجان، شهر ری، شهرکرد، شیراز، کاشان، نیشابور و یزد ۱۵ شهر راه‌یافته به مرحله نیمه نهایی داوری‌ها به شمار می‌آیند.
 
وی بیان کرد: از میان این ۱۵ شهر، در نهایت ۵ شهر به مرحله نهایی راه خواهند یافت که یک شهر عنوان پایتخت کتاب ایران را به خود اختصاص می‌دهد. چهار شهر دیگر نیز بر اساس تفاهمنامه‌ای که با بنیاد ملت منعقد شده است، از حمایت‌های این بنياد و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار خواهند شد.
 
دبیر اجرایی دومین دوره جشنواره‌های «پایتخت کتاب ایران» افزود: آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره «پایتخت کتاب ایران» ۱۷ اسفندماه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی نمایندگان مجلس و تنی چند از مسئولين كشوری در تالار وحدت برگزار می‌شود.
 
 
*     *     *
 
لازم به ذکر است در ماه های اخیر برخی مسئولان شهرستان از جمله کاظم کرامت رئیس شورای شهر، مهدی مقصودی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ، زیبا باغانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار و برخی دیگر از مسئولان شهرستان اظهارنظراتی درباره شایستگی های سبزوار جهت پایتختی کتاب ایران و نیز موانعی که بر سر راه این شهر جهت رسیدن به این عنوان وجود دارد، مطرح کرده بودند، که این اظهار نظرات در پیوندهای زیر قابل مشاهده است:
 
 
 
 
 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات