مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

در شهر   /   29 تير 1395   /   کد مطلب: 14314   /   بازدید: 2586   /   نظرات: 21

انتخاب سلیقه ای یا انتخاب عدالت محور / نقدی بر وضعیت خدمات درمانی بعضی بیمارستان های سبزوار

انتخاب سلیقه ای یا انتخاب عدالت محور  نقدی بر وضعیت خدمات درمانی بعضی بیمارستان های سبزوار
حوزه سلامت و مباحث مربوط به بهداشت و درمان، یکی از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید جهت پرداختن و بالابردن شاخص های متعدد و متنوع آن به منظور بالابردن میزان رضایتمندی شهروندان به حساب می آید.
 
بدیهی است با توجه به این رویکرد و به ویژه طرح نویی که وزیر محترم بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی درانداخته است،مراجعان و مخاطبان این حوزه، انتظار ارائه خدمات بهتر و مطلوب تری را نسبت به سال های گذشته در این حوزه داشته باشند.
 
شهرستان سبزوار با برخورداری از جمعیت قابل توجه شهری و مقصد مراجعه بسیاری از شهرهای کوچک،بخش ها و روستاهای اطراف همواره از داشتن امکاناتی درخور محروم بوده است.
 
اما با بهره برداری از مراکز درمانی مختلف در سطح سبزوار بزرگ و بزرگ ترین پروژه سلامت کشور در سال گذشته،امید آن میرفت و می رود که ،همراه با رشد کمی،شاخص های کیفی نیز رشد یافته و شاهد توسعه ای متوازن در این حوزه باشیم.
 
اما بر حسب ظاهر،گویا ذوق زدگی این بهره برداری ها و رسانه ای شدن مستمر و پرداختن بیش از حد به آن،سبب ساز به فراموشی سپردن دیگر واحدهای بهداشتی و درمانی گردیده است.
 
مدتی است که نحوه خدمات رسانی و برخورد مترون بیمارستان واسعی سبزوار در بخش های مختلف مخصوصا بخش دیالیز و مدیریت داخلی بیمارستان شهیدان مبینی اعتراض و نارضایتی شهروندان و در یک مورد پرسنل این دو بیمارستان را به همراه داشته است.
 
جابجایی ها و تغییرات سلیقه ای و به دور از منطق کارشناسانه ،علاوه بر افزودن بر میزان نارضایتمندی، اعتماد شهروندان را به این حوزه مهم که با سلامت جسمی و روانی شان در ارتباط مستقیم است،با افت و کاهش جدی مواجه می کند .
 
گلایه مندی از این وضع نا بسامان ابتدا در قالب رسانه ای کردن و تماس با نشریات و پس از آن،با تنظیم و ارسال طوماری به نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت جهت اعلام نارضایتی بیماران و پرسنل بیمارستان شهیدان مبینی از مدیریت داخلی و بیمارستان واسعی از مترون رو نمایی شد.
 
از آنجاییکه رابطه ای مستقیم بین حوزه رسانه و سلامت برقرار است و مسئولان و مدیران جهت انعکاس اقدامات و فعالیت های خویش ،ناگزیر از تعامل با فعالان رسانه ای هستند،انتظار می رفت که پاسخگویی منطق محوری صورت پذیرد که متاسفانه صورت نپدیرفت.
 
به هیچ وجه شایسته شخصیت علمی و متعهدی همچون دکتر مسلم،ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی نیست که به جای پاسخ مستند،مستدل و منطقی در خصوص مدیریت داخلی بیمارستان شهیدان مبینی و اعتراضات متوجه آن از سوی شهروندان و جمعی از پرسنل آن با لحنی دور از انتظار؛نامربوط بودن انعکاس این اعتراضات و توقعات را به خبرنگار به عنوان پاسخگویی تلقی کند.
 
وقتی از یکی دیگر از مسئولین دانشگاه درخصوص وضعیت بخش دیالیز بیمارستان واسعی سوال می شود اینگونه پاسخ می دهند:
«با توجه به شروع به کار بیمارستان حشمتیه و جذب پرستاران جدید، به منظور یکپارچه سازی، نیروهای زبده و کارآمد از بیمارستان های مختلف به حشمتیه منتقل شده اند و نیروهای جوان و بی تجربه تر که گویا سابقه کار زیادی هم ندارند در دیگر بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشغول به خدمتند.
 
مرتبط دانستن اعتراضات برخی پرسنل و مسئولین بیمارستان واسعی با مشکلات شخصی و پاسخی منطقی و قابل درک ندادن ،گرهی از از این کار باز نمی کند.
 
در پایان امیدواریم مسئولین دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با سعه صدر و در نظر گرفتن اهمیت موضوع در مقام پاسخ برآیند.
 
بی گمان پاسخگویی و آشکار نمودن زوایای پنهان و شفاف سازی مسائل،راه را بر رواج شایعات و زمزمه های پنهانی خواهد بست.
 
نویسنده: سحر وحدت
 
*   *    *
 
گفتنی است حق پاسخگویی نسبت به این مطلب برای مدیریت بیمارستان های واسعی و مبینی و نیز برای مدیران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار وجود دارد و در صورت پاسخگویی این عزیزان، اسرارنامه خود را ملزم به انتشار جوابیه می داند.
 
 
برای مطالعه مطالب بیشتر به قلم سحر وحدت هم اکنون روی اینجا کلیک کنید.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای مهندس سبحانی جناب آقای مهندس مقصودی
از پرستاران بیمارستان محمد واسعی هستم،حدود یکسال از شروع بکار مترون بیمارستان واسعی میگذرد که بدون هیچ گونه سابقه ی مدیریتی ایشان را به عنوان مترون بزرگترین مرکز درمانی دانشگاه سبزوار انتخاب نمودن از بدو شروع بکار به جز چند نفر همه پرسنل از شناختی که از وی داشتندناراحت و احساس یاس و ناامیدی داشتندولی با حمایت ریاست بیمارستان،حراست بیمارستان و معاونت درمان جهت مدیریت وکسب تجربه شروع بکار نمود کسب تجربه ای و که گاهی برابر جان انسانها میشود .
(مگر در انتخاب چنین پست هایی نیاز به سابقه و داشتن خصوصیات و فهم و درک مدیریتی نمی باشد؟)
لذا از شما عزیزان به عنوان نمایندگان ملت تقاضا داریم نظرات پرستاران،مسولین محترم بخش ها و پرسنل محترم بیمارستان را بطور ی که مشکلی برای عزیزان پرستار از سوی نامبرده یا حامیانش نگردد پیگیری نمایید و همچنین از بیماران.
چرا مدیر دفتر پرستاری داخل بخش ها و بیمارستان ایجاد رعب و برهم زدن آرامش پرسنل در حمایت از مترون بیمارستان می کند؟ چرا باعث تخریب شخصیت افراد میگردد؟ چرا در پرداخت کارانه به دوستان و همیارانش اختلاف قائل می گردد؟ چرا... و من التوفیق
3 مرداد 1395 - ساعت 23:25

با این کامنتی که گذاشتین من مطمن شدم که شما خانم " ش " هستی
خدا ازت نگزره ...
ما کارمندان بیمارستان مبینی هیچ کدوم ازت راضی نیستیم و اگرم مسولین برای ما کاری نکنن تو رو واگذار میکنیم به خدا " انشاالله خدا جواب ابن همه نا حقی و حرف زور و ازت بگیره " تو از .......بدتری ...
خدا نیامرزتت ...
2 مرداد 1395 - ساعت 17:19

باشه شما هر طور دوست دارید فکر کنید، ولی همیشه یک مقدار حتی اگر شده یک درصد احتمال خطا برای افکار خودت بذار. فکر نکن خدایی و علم غیب داری و هرچی فکر میکنی همون درسته.
حتما خانم «ش» هم اگر اینجا بیاد خنده اش میگیره از اینکه ببینه شما با یکی دیگه اینطوری درگیر شدی و داری فحش و نفرین میفرستی
3 مرداد 1395 - ساعت 13:51

تو همین جا هم خانم ش مثل محل کار بد دهنی و داری زور میگی " خدا نیامرزتت "
انشاالله حق ما رو ازت میگیرن ...
من واقعا از اسرارنامه تشکر میکنم که درد دل ما رو به گوش مسولینی که اصلا حواسشون به ما نیست رسوند .
4 مرداد 1395 - ساعت 12:34

من با نظر سلطان موافقم که گفته اینجا داره تسویه حساب های شخصی صورت میگیره و علیه مدیر و مترون دو تا از بیمارستان های سبزوار جوسازی میشه چون اگر هدف این خانم گزارشگر محترم تهیه گزارش از وضعیت خدمت رسانی در بیمارستان های سبزوار بود باید امدادی و حشمتیه روهم میدید ضمنا اینکه یک خبرنگار اینطوری بیاد توی گزارشش مشخصا دو تا نفر رو معرفی کنه و این همه بهشون اتهامات بزنه و خودش به جای خوانندگان مطلبش قضاوت کنه و به نتیجه گیری برسه اصلا حرفه ای نیست. من به خانم وحدت میگم خبرنگاری شغل مقدسیه نباید از قلمتون سواستفاده کنید . وظیفه این خانم خبرنگار این بوده که اگر میخواسته گزارش بی طرفانه ای تهیه کنه باید با مدیر و مترون این بیمارستان ها هم دست کم حرف میزده تا اونا هم بتونن از خودشون دفاع کنن و اگر نمی تونستن دفاع کنن اونموقع خوانندگان این مطلب قضاوت میکردن نه خود خبرنگار که مستقیما قضاوت کرده و نظر شخصی خودشو گفته
1 مرداد 1395 - ساعت 09:54

خانم" ش " اینقدر دست پا نزن
جناب سبحانی فر حتما به اوضاع ما کارمندان بی گناه رسیدگی خواهد کرد و حتما حق به حقدار خواهد رسید ...
خدا ازت نگذره خانم " ش"
همیشه من و همه هکارا نفرینت میکنیم ...
خدا رو شکر که خانم وحدت همچین جسارتی رو داشت که بیاد درد دل ما بدبختا رو انتقال بده
چون که شما چند وقت پیش یک نامه نهدید آمیز به همه کارمند ها زده بودین و همه رو ترسونده بودین که مصاحبه نکن و پیش مسولین نرن
خواهر گلم تو اگر کاری نکردی و همه باهات موافق هستن چرا میترسی و تهدید میکنی ؟
آقای دکتر مسلم ما کارمند ها رو له کردی به قرآن دیگه هیچ انگیزه ایی برای کار کردن نداریم توی اون بیمارستان
همه همکارا دوست دارن از اون بیمارستان در بیان ولی با درخواست انتقالیشون موافقت نمیشه ، آقای دکتر خدا ازت نگزره که محل کارمونو برامون جهنم کردی ...
1 مرداد 1395 - ساعت 21:50

جناب شما تهمت بزرگی زدید
من که خودم می دونم خانم «ش» نیستم. اما شما از کجا با این اطمینان فکر کردید نظر قبلی رو حتما اون خانم فرستاده؟
شما که اینقدر در این قضاوت عجله کردید و بدون دلیل کافی به یک نفر دیگه تهمت زدید و ذهنیات خودتونو بیان کردید، شاید درباره خانم «ش» هم دچار همین اشتباه شده باشید.
2 مرداد 1395 - ساعت 11:20

پرستار واسعی
6 مخالف 13 موافق
با سلام میخاستم از رئیس دانشگاه جناب دکتر مسلم تشکر کنم به خاطر انتخاب اصلح ایشان ،مدیر داخلی واسعی با سختی و چالش هایی که در سرراه خود میدید اما بازهم این مسئولیت رامتقبل شدند وباقی صالحات برای خود به جا گذاشته اند آقای مدیر خدا قوت
1 مرداد 1395 - ساعت 23:32

مدیر داخلی واسعی غوغا کرده باید به این انتخاب شایسته دانشگاه ایول گفت آقای میری خدا قوتت بده ادامه بده راه سختی در پیش هست
1 مرداد 1395 - ساعت 23:22

با سلام میخاستم به عنوان یه ارباب رجوع از آقای میری مدیر داخلی بیمارستان واسعی کمال تشکر راداشته باشم ایشان جوی را در واسعی پیاده کرده اند که بهترین خدمات با عزت واحترام ارائه میشود ویه خدا قوت به پرستاران واسعی میگم انشالله همیشه سالم و تندرست باشید.
31 تير 1395 - ساعت 22:47

با سابقه ایشون و تلاش ،درایت و پشتکاری که در کارها دارند مطمن هستم شاهد تغیرات مثبت در بیمارستان واسعی باشیم همانطور که با همکاری دکتر شریفان و آقای میری مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای دانشگاه شاهد تحول برزگ در قطب و در سطح کشور بودیم
به امید روزی که ایشون به خانه خود در اورژانس 115 برگردد
کارشناس فوریت پزشکی
31 تير 1395 - ساعت 22:32

کارمند بیمارستان مبینی
4 مخالف 16 موافق
جناب آقای سبحانی فر
نماینده پرتلاش شهرستان سبزوار بزرگ
بنده کارمند بیمارستان مبینی سبزوار هستم
مدتی هست که خانم ......... رو به عنوان مدیر بیمارستان انتخاب کردن
من نمیدونم فقط چه طور و به چه صورت براتون بنویسم از برخورد های بسیار زشت و ناشایست ایشون
به خدا موندیم چی کار بکنیم
به هر دری میزنیم در بسته اس
تا انتقادی هم میکنیم همین خانم ........ میاد ما رو تهدید میکنه و میگه که هیچ قدرتی نمیتونه من و عوض بکنه ...
آیا این واقعا انصافه !
آیا واقعا این عدالته !
خواهش میکنم که شما خودتونو فقط چند دقیقه بذارید جای ما که ایشون میان توی بخش و جلوی همه پرستار ها و مریض ها شروع میکنین به ما به فحاشی کردن و توهین کردن ...
کجای اسلام نوشته که این طوری برخورد بشه ؟
مگر خدای نکرده ما اونجا گله گوسفند هستیم که با ما به این شکل برخورد میشه ...
از حراست دانشگاهم کمال تشکر رو دارم که حقایق رو به ریاست دانشگاه گفتن
ولی اصلا ریاست محترم به فکر کارمند هاشون نیستن و فقط به فکر این هستن که سریع زیر پای خودشون نو سفت بکنن و برن وزارت و همه بیمارستان رو ول کردن
به قرآن ما بردیم
برادر عزیز ما جناب آقای سبحانی فر عاجزانه ازتون خواهش داریم که پیگیری بکنید تا صدای حق به حقدار برسه ...
به قرآن چند ماهه به ما کارنانه ندادن با خوب و بد بیمارستان ساختیم ولی با بی حرمتی و بی احترامی شکستن حریم خصوصیمون جلو همکار ها چی بکنیم ...
ممنون از اسرارنامه بابت این گزارش زیباش که حرف تمام کارمندان بیمارستان شهیدان مبینی هستش
سپاس و درود بیکاران ...
31 تير 1395 - ساعت 20:09

با سلام جا داره که از مدیر داخلی واسعی که حدودا دو ماه هست که قبول مسولیت کردند تشکرفراوان داشته باشم به علت زحمات بسیاری که در راستای رضایتمندی بیماران وامور رفاهی پرسنل، رسیدگی به بیماران دیالیز و بهسازی فضای فیزیکی دیالیز و.... ....آقای م ممنونیم.خدا قوت
31 تير 1395 - ساعت 14:42

کاملا معلومه اینجا دارید تسویه حساب شخصی میکنید و علیه مترون و مدیر بیمارستان های مبینی و واسعی جوسازی میکنید
خاک عالم از این راه ها به جایی نمی رسید
31 تير 1395 - ساعت 14:18

تو رو خدا ما رو از دست مدیر بیمارستان مبینی نجات بدین. همه رو روانی کردههیچی سرش نمیشه فقط عشق قدرت و میز ریاستشه و حاضره براش هر کاری بکنه! خدا خودش بهمون رحم کنه

31 تير 1395 - ساعت 13:32

پرستار بیمارستان مبینی | ايميل
5 مخالف 17 موافق
خدا رو شکر که بالاخره یکی دردا و مشکلات مارو رسانه ای کرد!! والا پرسنل بیمارستان ما که فقط منتظر معجزه هستند تا از این وضعیت اسفناک و معیوب بیمارستان نجات پیدا کنند.جالبه که همه از حراست گرفته تا نیروی انسانی دانشگاه قبول دارن که مدیریت بیمارستان جزو .............. و ................ و ........... ترین پرسنل دانشگاه هست ولی فقط صرف حمایت عجیب و بی اساس ریاست بیمارستان و ریاست دانشگاه تا الان بر مسند مدیریت باقی مونده!!! مدیر ..........و نیروی اخراجی بیمارستان واسعی!!! لطفا خودت کوتاه بیا و هم به ما رحم کن و هم دانشگاه رو از بیشتر ضایع شدن نجات بده!
30 تير 1395 - ساعت 22:45

یک پرستار
4 مخالف 17 موافق
خانم ش که مدیر مبینی هستش مترون نیز هست و ریش و قیچی دست خودش
همه مسولین دانشگاه از ریاست گرفته تا حراست از نحوه بخورد خانم اطلاع کامل دارن حتی از گفتارش ولی حمایت میشه و این در شان ریاست دانشگاه و بیمارستان نیست و جای سوال داره؟؟؟
30 تير 1395 - ساعت 21:32

پرستار بیمارستان واسعی
7 مخالف 24 موافق
جانا سخن از دل ما میگویی
در مدتی که سرکار خانم به عنوان مترون بیمارستانی مشغول به کار هستن متاسفانه باعث نارضایتی بیشتر پرسنل و سرپرستاران شده(البته به جز چند نفر از همراهان خود) به طوری که ایشان محل کار با محل زندگی خود را اشتباه درک نموده و با بیشتر پرسنل در زمان بروز حوادث و اشتباهات درست مثل فرزندان کوچک خود شروع به دعوا و جنگ مینماید بدون اینکه ابتدا فکر کرده باشد و بعد شروع به پرخاشگری نمایند و ظاهرا باخرد کردن شخصیت دیگران لذت میبردو ...
جالبه این نکته رو اعلام کنم که ایشان حتی هیچ گونه سابقه مدیریت یا حتی سر پرستاری رو هم نداشت و به یکباره مترون بیمارستان شد ... و جالب تر از همه اینکه اخیرا با مدیر پرستاری دانشگاه شروع به بازدید از بخش ها و گیر دادن و تهدید به اخراج ومعرفی به کارگزینی برای کلیه پرسنل پرستاری و خدماتی مینمایند.
تو رو خدا یک نفر به عزیزان بفرمایید این برخورد ها و این گونه افراد باعث بالا بردن و بهتر شدن اوضاع نمیگردد
پرستار بیمارستان واسعی
30 تير 1395 - ساعت 15:55

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات