مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   14 مهر 1395   /   کد مطلب: 14843   /   بازدید: 1763   /   نظرات: 2

از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواری چه خبر؟

از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواری چه خبر
یکی از مخاطبان گرامی مجله اینترنتی اسرارنامه بدون درج نام، مطلب زیر را درباره سرنوشت موزه و ساخت المان آرامگاه استاد حمید سبزواری به بخش نظرات این وبسایت ارسال کرده است.
 
به نظر می رسد، پس از منتفی شدن برگزاری همایش بین المللی جوانان و صلح جهانی که در اوایل سال 95 مسئولان شهرداری و شورای شهر روی آن مانور دادند و وعده برگزاریش را به عنوان یک فرصت مناسب جهت نشان دادن ظرفیت های سبزوار و جذب توجهات و اعتبارات لازم به این شهر عنوان کردند، اما مدتی بعد به دست فراموشی سپرده شد و منتفی شد، حالا شهروندان سبزواری که حس بی اعتمادیشان به وعده های مسئولان افزایش پیدا کرده است، نگرانند که مبادا سایر پروژه های مهمی که شهرداری و شورای شهر و دیگر دستگاه های اجرایی و مدیریتی شهرستان موظف به انجام آن ها بوده اند، به همین راحتی به دست فراموشی سپرده شود و یا اگر هم بالاخره و بالاجبار انجام شود، وقتی که زمان مناسب برای انجام کار با کیفیت از دست رفت، در آخرین فرصت ها، کاری عجله ای و بی کیفیت برای المان آرامگاه پدر شعر انقلاب صورت پذیرد و افتتاح موزه وی نیز بیش از این به تأخیر بیافتد!
 
اسرارنامه در ادامه به انتشار متن کامل نظر ارسال شده از سوی این مخاطب ناشناس می پردازد:
 
اين خبر را بخوانيد و پيگيري کنيد
از موزه و ساخت المان آرامگاه استاد سبزواري چه خبر؟ انگار مسئولان يادشان رفته است و خبر نيست. اعلام کرده بودند که براي ساخت  المان، در سطح ملي فراخوان خواهند داد و ساخت المان را تا سالگردش تمام مي کنند. همچنين موزه اش را آماده مي کنند اما از هيچ کدام خبري نيست. نه ارشاد در اين فکرهاست و نه شهرداري و ديگران. شهرداري که اين روزها سخت مشغول آسفالت کشي پيش از انتخاباتي در کوچه هاست. ارشاد هم که معلوم نيست چه مي کند؟ ساخت موزه و المان استاد سبزواري يک موضوع ملي است و مسئولان قول داده بودند آنر ا تمام کنند.  مي ترسيم باز به دقيقه 90 بيفتد و مجبور به ماست مالي شوند.  
________
 
راه‌اندازی موزه «هوشنگ مرادی کرمانی»
 
 
مقدمات راه‌اندازی موزه هوشنگ مرادی کرمانی فراهم می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی که با حضور استاندار و مسئولان استان کرمان و کرمانی‌های مقیم تهران برگزار شد درباره ساماندهی و برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی بحث و بررسی و مقرر شد مقدماتی برای برپایی این موزه فراهم شود.
 
به گفته سیدمحمدعلی گلاب‌زاده - رئیس مرکز کرمان‌شناسی -، با توجه به فاصله مکانی سیرچ - زادگاه هوشنگ مرادی کرمانی - از مرکز استان کرمان، این مکان برای برپایی موزه مرادی کرمانی مناسب تشخیص داده نشده است و تلاش خواهد شد که این موزه در دل کرمان باشد تا بدین ترتیب مردم و بازدیدکنندگان بیشتری بتوانند از آن دیدن کنند.
 
سیرچ (زادگاه خالق «قصه‌های مجید») در ۵۰ کیلومتری شرق شهرستان کرمان و با فاصله ۳۰ کیلومتری از بخش شهدا واقع است.
 
ظاهرا یکی از گزینه‌هایی که برای برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی درنظر گرفته شده موزه صنعتی کرمان است؛ اگرچه هنوز تصمیم قطعی در این زمینه گرفته نشده است. آثار صوتی، تصویری، ترجمه‌ها و پایان‌نامه‌ها بخشی از موزه هوشنگ مرادی کرمانی خواهند بود.
 
همچنین در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی با توجه به پیشنهادهای ارائه‌شده، درباره برگزاری جشنواره و موزه جهانی خط در کرمان نظرات کارشناسانه اعلام شد.
 
قرار است «موزه حمام» نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی در کرمان راه‌اندازی شود.
 
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


سلام عزيزان
ما هم يه كار فرهنگي ميخواستيم تو سبزوار انجام بديم بخدا از خيرش گذشتيم با اينكه يه عالمه بايد سرمايه گذاري ميكرديم ولي دريغ از يه حمايت كوچولو از طرف مسولبن شهري كه خود را همه كاره ميدونند و تو مراسمات فقط حرف ميزنن سبزواريها از نداشتن مديري لايق تو تمام دوره ها محروم بودند حالا از ورزشش بگير تا اين آخري كه رهبر انقلاب هم از مرحوم سبزواري به نيكويي ياد ميكنن ولي مسولين متاسفانه حتي براي جانمايي محل دفن استاد اتحاد و همدلي نداشتند حالا شما بريد شهرستانهاي ديگه رو نيگاه كنيد متوجه فقر نيروي انساني كارآمد تو تموم حوزه هاي اين شهر به ظاهر دارالمونين ميشويد.ببخشيد از متن زياد بنده حرف دلمو زدم
14 مهر 1395 - ساعت 14:18

فرهاد
سلام
ظاهرا اين موضوع هم به سرنوشت کتابخانه مرکزي سبزوار، ثبت روز بيهقي در تقويم رسمي، ثبت روز سربداران،‌ شهرهاي نمونه گردشگري، پايتخت کتاب ايران،‌نمايشگاه کتاب استاني، خانه فرهنگ استاد سبزواري، فرهنگسراي آزادگان (که آقاي ابوترابي قرار بود بسازد)، خانه هنرمندان سبزوار، همايش دکتر شريعتي، ثبت قنات هاي سبزوار، موزه سبزوار، ساخت ميدان و المان سربداران، بازسازي کوي گلستان، راه آهن و ... و دهها طرح و برنامه ديگر گرفتار شده است يعني فراموشي و غفلت و بي خيالي مسئولان. مسئولان ما فقط موقع مصاحبه گردن شان را راست مي گيرند و وعده و وعيد مي دهند و بعد همه چيز فراموش مي شود. اين همه طرح ها مهم و زيربنايي داريم که براي پيشرفت سبزوار ضروري است اما مسئولان ما چه مي کنند خدا مي داند.
14 مهر 1395 - ساعت 09:22

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات