مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   18 دي 1395   /   کد مطلب: 15420   /   بازدید: 2203   /   نظرات: 1

کاروانسرای مهر و خانه تاریخی جعفرزاده در سبزوار به بخش خصوصی واگذار شد

کاروانسرای مهر و خانه تاریخی جعفرزاده در سبزوار به بخش خصوصی واگذار شد
واگذاری 2 بنای تاریخی در سبزوار و داورزن به بخش خصوصی
سبزوار- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: به منظور مرمت و اشتغالزایی پایدار کاروانسرای مهر در شهرستان داورزن و خانه جعفرزاده در شهر سبزوار از طریق صندوق احیا و بهره برداری بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به بخش خصوصی واگذار شدند.
 
محمودرضا سلیمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزینه مرمت، آماده سازی و احیا کاروانسرا 19 میلیارد و400 میلیون ریال است که پس از مرمت به مدت 25 سال در اختیار کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران قرار می گیرد.
 
وی ادامه داد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی باید در مدت 2 سال کاروانسرای مهر را مرمت کند.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: خانه جعفرزاده واقع درخیابان بیهق سبزوار نیز با هزینه سه میلیارد ریال جهت مرمت و آماده سازی به مدت 16 سال به بخش خصوصی واگذار شد. این خانه نیز باید در مدت 15 ماه مرمت شود.
 
وی افزود: کاروانسرای تاریخی زعفرانیه در بخش مرکزی سبزوار نیز برای تجدید مزایده به صندوق احیا واگذار شد.
 
سلیمانی ادامه داد: کاروانسراهای روستاهای مزینان، ریوند، سنگ کلیدر، رباط سرپوش، صالح آباد، رباط شهر، مصلای تاریخی و مناره خسروجرد نیز شرایط واگذاری به بخش خصوصی را دارند.
 
هزار و 200 اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در غرب خراسان رضوی وجود دارد که تاکنون 160 مورد آنها در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده اند.
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


1 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات