مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

سیاست   /   26 دي 1395   /   کد مطلب: 15476   /   بازدید: 1727   /   نظرات: 9

هاشمی رفسنجانی از تحریف تا واقعیت

هاشمی رفسنجانی از تحریف تا واقعیت
محمدامین علیخانی یکی از مدرسین دانشگاه های سبزوار و از مخاطبان گرامی مجله اینترنتی اسرارنامه در واکنش به افراط و تفریط های صورت گرفته توسط جناح های سیاسی، پس از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در رسانه های ملی و منطقه ای، یادداشت زیر را به تحریریه این مجله ارسال کرده است:
 
به نام خداوند سبحان
با سپاس و درود خدمت دوستان مهر آيين و فرهيخته
 
پاسداشت نام و ياد خادمان مُلك و ملت رسالتي ستُودني وجهدي ست ميمون ، كه رجاء واثق دارم در استيلاي به اين مقصود، هم مقصد و هم عهدِ ظفر باشيم.
 
خود و ديگران را بدين دقيقه ظريف تذكار ميدهم، اسطوره سازي بي سند، به اندازه اسطوره ستيزي بي سبب، مضبوح و مذموم است.
 
هم دستاني تعدادي از اهالي صلاح با برخي از دوستان اهل اصول در سپهر سياسي ايران، از باب هم داستاني براي تصوير سازي نوين و ناموزون از مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني كه متاسفانه هيچ سنخيتي با چهره عيني آیت الله كه تا چند روز پيش همگان از ايشان سراغ داشته اند، نداشته و نشان از خامي داعيان و بانيان اين طرح ساده انگارانه دارد و ناخوداگاه بيتي حكمت آموز از حضرت مولانا را در اذهان تداعي مي نمايد كه می فرماید:
 
هر كسي از ظن خود شد يار من/ از درون من نجست اسرار من
سر من از ناله من دور نيست / ليك چشم و گوش را ان نور نيست
 
تمامي بينا ديدگان و روشن ضميراني كه تاريخ انقلاب ايران را به صورت ميداني رصد مي كنند ، اذعان دارند كه مرحوم هاشمي در حوزه نظر با بخشي از حاكميت ديروز و امروز ايران و حتي رهبري جمهوري اسلامي زوايايي داشته اند. كه اين مهم بارها توسط شخص ايشان در موضع گيري هاي مختلف و در برهه هاي خطير در سيماي رسانه ها انعكاس داده شده، و حتي در پيام تسليت مقام معظم رهبري كه به مناسبت رحلت ايشان صادر شده بود نيز به اين واقعيت اشارت صريح رفته بود ، و همچنين خانواده هاشمي از لحاظ تمكن مالي  از قبل از انقلاب شهره بوده و هستند.
 
نكات مذكور ،  (گذشته از جهاد بي فرجام ،جاهلان و مغرضاني كه روزي وي را مامور انگليس و برنداز نظام ميخواندند، و روزي ديگر ده ها چاه نفت و زمين چند هزار هكتاري و ده ها بانك در اروپا و ....براي او و خانواده اش متصور می شدند) اظهر و من الشمس است و انكار آن نه چهره اي تابناك از ايت الله ترسيم مي كند نه تطهيري است بر اشتباهاتي كه ايشان در طول سالها فعاليت احيانا مرتكب شده اند، و تنها نفي سلامت ديدگان گويندگان و توهين به شعور مخاطبان را موجب مي شود كه خود فعلي ست قبيح و نافي اصول اخلاقي.
 
به يگانگي حضرت ربوبي سوگند حضرت ايت الله هاشمي رفسنجاني به فراخور مختصات وجودي و شخصيتي كه داشته اند، در جغرافياي سياسي و فرهنگي و تاريخي اين مرز و بوم جايگاه شايسته خويش را يافته، و حاجتي به اين قديسه سازي هاي تصنعي ندارند.
 
بياييم هاشمي و تمامي چهره هاي تاريخ ساز را وراي تصورات ذهني خود در آيينه بي زنگار زمان به گونه اي شفاف و پيراسته از مشاطه گري هاي  ناشيانه، آن چنان كه بوده و حقيقت را خوش آيد به نظاره بنشينيم تا از اين مسير ره توشه اي عبرت اموز براي خود و ديگران بر داريم.
 
شهروند بي نشان محمد امين عليخاني
 
 
کوچه پس کوچه پیوندها
کلیک کنید:

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


متن ، بسیار عالی و تاثیرگذار بود.سپاس فراوان
27 دي 1395 - ساعت 21:29

mohamad alikhani
1 مخالف 5 موافق
matne besiar sangini bod mano yade yeki az bozorvarane khanevade alikhani andakhtid
merci ostad
27 دي 1395 - ساعت 00:53

hoghoghe bashar
2 مخالف 0 موافق

27 دي 1395 - ساعت 00:50

رايحه عليخاني | ايميل
1 مخالف 4 موافق
بسيار عالي..خداوند متعال روح ايشان را شاد و مسرور بگرداند


27 دي 1395 - ساعت 00:36

حافظ چو اب لطف ز نظم تو ميچكد حاسد چگونه نكته تواند برآن گرفت..
بسيار زيبا و تاثير گذار و مرحبا بر قلم و احسنت بر حافظه ي سياسي و تمثيل اسطوره به اسطوره زدن شما جناب مهندس عليخاني.هميشه در تاريخ اين مرز و بوم اميركبير ها امده اند و سپس در انزوا فراموش شده اند اما قلم بزرگواري چون شما اجازه نميدهد كه خاموشي و تاريكي تاريخ ما را فراگيرد..
27 دي 1395 - ساعت 00:19

علیرضاسبزواری | ايميل
3 مخالف 5 موافق
درود بر استاد ودوست عزیزم جناب آقای دکتر محمدامین علیخانی بسیار نثرفرهیخته وتامل برانگیزی بود،امیدست افراط و تفریط های اینگونه روزی جای خود را به وصف حقایق واقع گرایانه بدهد٬باسپاس فراوان موفق باشین.
26 دي 1395 - ساعت 22:54

درو بر جناب استاد عليخانى بزرگوار واين آيينه بينى سياسيشان
بسيار لذت برديم از اين نثر زيبا و اين ديد سياسى باز ، متن بسيار قوى و جالبى بود، نكاتى كه در اين چند روز اخير كمتر كسى به آن توجه و اشارت نمود. منتظر ساير مقالاتتان هستيم.
26 دي 1395 - ساعت 21:23

امير سبزوارى | ايميل
2 مخالف 6 موافق
بله به هر حال اعتدال كه گويند منش ايشان بوده در هر زمينه و زمانه اى نيكوست سپاس
26 دي 1395 - ساعت 21:21

رايحه عليخاني | ايميل
1 مخالف 2 موافق

26 دي 1395 - ساعت 21:08

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات