مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   14 اسفند 1395   /   کد مطلب: 15920   /   بازدید: 1788   /   نظرات: 1

اعتراض برخی از اصناف سبزوار به برگزاری نمایشگاه بهاره در این شهرستان

اعتراض برخی از اصناف سبزوار به برگزاری نمایشگاه بهاره در این شهرستان
وبسایت سبزوارنیوز طی انتشار مطلبی کوتاه به همراه تصویر یک طومار اعتراضی، از گلایه شماری از اصناف سبزوار نسبت به برپایی نمایشگاه بهاره دراین شهرستان خبر داده است.
 
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه نمایشگاه بهاره سبزوار، امسال نیز قرار است مانند سال های گذشته در ایام نزدیک به نوروز برپا شود.
 
اسرارنامه در ادامه متن کامل گزارش سبزوارنیوز را به شرح زیر منتشر می کند:
 
زیر چتر حمایت اصناف و اداره صنعت،معدن و تجارت صورت می گیرد:
سایه رکورد چند برابری بر اصناف سبزوار در پی برگزاری نمایشگاه بهاره
 
سبزوار نیوز/زیر چتر حمایت اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار،سایه رکود بر اصناف این شهرستان در آستانه ایام نوروز رشد فزاینده دارد.
 
به گزارش سبزوار نیوز، برگزاری نمایشگاه بهاره در شهرستان سبزوار در حالی انجام می شود که حدود هشت اتحادیه صنفی و اعضا زیر مجموعه شان رضایتی از برگزاری آن ندارند.
 
اصناف، بازاریان و کسبه سبزواری قشر زحمتکشی هستند که امروز به دلیل رکود اقتصادی حاکم بر بازار با مشکلات مالی زیادی روبه رو هستند. پرداخت اجاره بها، سر رسید چک های بانکی، پرداخت مالیات، پرداخت هزینه جواز کسب، پرداخت حق عضويت، پرداخت هزینه های بیمه و... از جمله مشکلات مالی اصناف در این روزهای پر رکورد بازار است.
 
اتاق اصناف باید به عنوان حامی اصناف و ایفای نقش کند. چراکه بخش مهمی از درآمد آنها از طریق پرداخت هزینه های صدور جواز کسب و جمع آوری حق عضويت و پلمپ اصناف بدون جواز تامین می شود و این در حالی است که افراد حاضر در نمایشگاه هزینه ای بایت جواز کسب، حق عضويت،پلمپ، مالیات،بیمه و غیره پرداخت نمیکنند.
 
اما با این وجود و علیرغم اطلاع اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار از این موضوع، باز شاهد برپایی نمایشگاه بهاره در شهرستان هستیم موضوعی که سبب نارضایتی اصناف است.
 
مسولان معتقدند که با برگزاری این نمایشگاه ها قدرت خرید مردم افزایش ميابد، اما ايا اصناف این بازوان ستبر انقلاب جزء مردم نیستند؟ که باید قربانی این نگرش باشند. اصناف در طوماری که روساي اتحادیه های مختلف شهرستان بخصوص اتحادیه های معترض به نمایندگی از اصناف شهرستان به امضا رسانده اند، خواستار لغو مجوز برگزاری این نمایشگاه هستند تا شاید در این روزهای پایانی سال بهار طعم شیرین تری برایشان داشته باشد، اما گویا نگرش غلط مسولان در برگزاری نمایشگاه پریشانی روزهای سرد زمستان و رکود بازار را از چهره شان نخواهد برد.
 
گویی در دورانی که جامعه اصناف باید با  شور و نشاط برای کسب روزی حلال تلاش کنند و بازاری با رونق داشته باشند ، برگزاری این  نمایشگاه بهاره  سستی و کرختی را  در جامعه و کسبه سبزواری رونق داده است.
 
با وجود اعتراض اصناف سبزواری  شاهد هستیم دست اندرکاران برگزار کننده نمایشگاه توجهی به این موضوع ندارند و يي اعتنا به این قشر زحمتکش تنها به سودهای خود فکر میکنند. 
 
امید است مسولان اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار با توجه  از شعار تدبیر و امید دولت یازدهم با تدبیر و  با نگاهی کارشناسی شده به اعتراض اصناف توجه  و قبل از برپایی نمایشگاه به درد دل های این قشر موثر در اقتصاد جامعه و  بازوان ستبر انقلاب گوش فرا دهند و با تدبیری مناسب و لغو برگزاری این نمایشگاه  امید را در دل های آنان و خانواده هايشان زنده کنند.
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


1 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات