مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

دانشگاهی   /   28 فروردين 1396   /   کد مطلب: 16138   /   بازدید: 1819   /   نظرات: 1

دانشگاه حکیم سبزواری جزو 22 دانشگاه محور در کشور قرار گرفت

دانشگاه حکیم سبزواری جزو 22 دانشگاه محور در کشور قرار گرفت
سبزوار- ایرنا- رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این دانشگاه جزو 22 دانشگاه محور در طرح آمایش آموزش عالی کشور قرار گرفت.
 
به گزارش ایرنا، جواد حدادنیا روز یکشنبه طی نشست با اصحاب رسانه در سبزوار افزود: دانشگاه های فردوسی مشهد، بیرجند، بجنورد، سمنان و حکیم سبزواری به عنوان دانشگاه های محور در منطقه 9 معرفی شدند. 
 
منطقه 9 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شامل استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان هستند.
 
وی اظهار کرد: رئیس دانشگاه های محور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر انتخاب شده و رئیس سایر دانشگاه های منطقه نیز توسط روسای دانشگاه های محور انتخاب می شوند.
 
وی گفت: دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان یکی از 6 دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علم و فناوری و روابط بین الملل در اسفند ماه پارسال مورد تقدیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.
 
حدادنیا افزود: هم اکنون 13 شرکت در مرکز رشد واحدهای فناور در مرحله آزمایشی فعالیت هستند که از این تعداد، 2 شرکت به رشد پیشرفته رسیده اند و انتظار می رود یکی از آنها سال آینده به عنوان شرکت دانش بنیان رسمی وارد عرصه فعالیت شود.
 
وی با اشاره به فعالیت های این دانشگاه در عرصه فرهنگی اظهار کرد: یکی از خواسته های ما واگذاری اثرهای تاریخی شهر از جمله آرامگاه حکیم سبزواری و تپه باستانی سبزوار به این دانشگاه است که با وجود پیگیری های متعدد از اداره میراث فرهنگی، تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
 
وی گفت: این دانشگاه آمادگی دارد در صورت واگذاری آرامگاه حاج ملا هادی سبزواری، پنج میلیارد ریال طی سال اول در آن هزینه کند.
 
حدادنیا با اشاره به افزایش 16 برابری بودجه این دانشگاه در سال جاری نسبت به سال 1392 افزود: این دانشگاه در بخش تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی عقب ماندگی تاریخی دارد که این امر تلاش بیشتری را می طلبد.
 
وی ادامه داد: سال گذشته هشت میلیارد ریال برای تامین تجهیزات پژوهشی این دانشگاه هزینه شد که این رقم امسال به 12 میلیارد ریال خواهد رسید.
 
وی اظهار کرد: سرانه تولید دانش در دانشگاه حکیم سبزواری در سال جاری با 260 عضو هیات علمی به 2،37 واحد رسید در حالی که این رقم در سال 1392 با 200 عضو هیات علمی 67 صدم بود.
 
 
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


1 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات