مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

دانشگاهی   /   19 تير 1396   /   کد مطلب: 16927   /   بازدید: 1832   /   نظرات: 0

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار ثبت شد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری گفت: شرکت آریاصنعت هوشمند اسپاد به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار ثبت و فعال شد.

به گزارش ایرنا رضا سهیلی فرد، یکشنبه شب در نشست شورای مرکزی مرکز رشد واحدهای فناور سبزوار افزود: این شرکت در زمینه ساخت انواع دستگاه های هوشمند کنترل پرتو نورافکن ها، نورتاب ها و ساخت انواع دستگاه کنترل موتورهای سه فاز و تک فاز فعالیت می کند.

وی ادامه داد: این شرکت با ایده محوری ساخت بازوی ربات موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شده است.

سهیلی فرد گفت: همچنین این شرکت در زمینه های رباتیک، اتوماسیون، برق و هوشمندسازی فعالیت دارد که زمینه اشتغال پنج نفر از دانش آموختگان رشته های برق، مکانیک و رباتیک را فراهم کرده است.

وی اظهار کرد: مرکز رشد دانشگاه حکیم به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و هم اکنون 12 واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند.

سهیلی فرد گفت: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاسهای آموزشی، مشاوره و بازاریابی، شرایط تجاری سازی طرح ها را هموار می سازد.

مدیرعامل شرکت آریاصنعت هوشمند اسپاد نیز گفت: این شرکت از سال 1394 با حمایت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری فعال شده و توانست به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان سبزوار مجوز بگیرد.

فرزاد موسوی زاده افزود: پیاده سازی سامانه هوشمند عابرپیاده در محورهای سبزوار- بجنورد، مشهد- قوچان و اجرای سرعتگیر مجازی در محور مشهد - بجنورد، از طرحهای اجرا شده این شرکت از طریق تفاهم نامه با سازمانهای حمل نقل و پایانه ها و راهداری خراسان رضوی و خراسان شمالی بوده است.

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اواخر سال 1393 در سبزوار فعالیت خود را آغاز کرد.

دانشگاه حکیم سبزواری دارای 10 هزار دانشجو است که 2 هزار و 300 نفر از آنان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل هستند.

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات