مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   15 مرداد 1396   /   کد مطلب: 17191   /   بازدید: 1757   /   نظرات: 0

احداث سرای امیر المومنین (ع) در سبزوار کلنگ زنی شد

احداث سرای امیر المومنین ع در سبزوار کلنگ زنی شد

احداث سرای امیر المومنین حضرت علی (ع) شنبه شب با حضور عضو خبرگان رهبری، رئیس بنیاد بعثت، امام جمعه موقت اصفهان و مسئولان شهری در زمینی به مساحت 100 متر مربع در دانشگاه حکیم سبزواری سبزوار کلنگ زنی شد.  
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رئیس بنیاد  نهج البلاغه در این مراسم با اشاره به پیشینه تشییع شهر سبزوار گفت: سرای امیر المومنین به منظور معرفی فرهنگ امیرالمومنین (ع) و نهج البلاغه در شهرستان سبزوار تا پایان امسال ایجاد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر افزود: در فضای شبیخون فرهنگی دشمنان معرفی فرهنگ امیرالمومنین (ع) و نهج البلاغه نسل جوان را از آسیب‌های جنگ نرم مصون می کند.

وی با اشاره به اینکه نهج البلاغه باید از فضای کتابخانه‌ای به خانواده، جامعه، دانشگاه و نهادها گسترش یابد، گفت: راه‌اندازی این مراکز می تواند به کانونی برای ترویج فرهنگ نهج البلاغه در جامعه تبدیل شوند.

در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: با توجه به پیشینه تشیع سبزوار و به درخواست مسئولان فرهنگی و امام جمعه این شهر، خانه نهج البلاغه و کتابخانه اختصاصی آن در این دانشگاه ایجاد می‌شود.

جواد حدادنیا افزود: سرای نهج البلاغه امبیرالمومنین حضرت علی (ع) در زمینی به مساحت 100 متر مربع و هزینه یک میلیارد و500 میلیون ریال به کمک خیرین ساخته می شود.

وی ادامه داد: جهت احداث سرای نهج البلاغه تفاهم نامه سه جانبه با بنیاد نهج البلاغه، امام جمعه سبزوار و دانشگاه حکیم به امضا رسید.

«موسسه نهج البلاغه» یکی از مهمترین موسسات وابسته به بنیاد بعثت است که از 2 سال گذشته با هدف تاثیر نهج البلاغه در سطح زندگی، جامعه، دانشگاه، مدیریت و رسانه عرصه ایجاد شد.

منبع:ایسنا

کد:6430


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات