مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

در شهر   /   22 اسفند 1396   /   کد مطلب: 19255   /   بازدید: 2431   /   نظرات: 2

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار مطرح کرد؛

برگزاری 110 عنوان برنامه فرهنگی ویژه مسافران نوروز 97 در سبزوار

برگزاری 110 عنوان برنامه فرهنگی ویژه مسافران نوروز 97 در سبزوار
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: 110 عنوان برنامه فرهنگی با محوریت معرفی آداب و رسوم دیار سربداران و آئین نوروز 97 برای مسافران در این شهرستان برگزار می‌شود. 
 
سیدرضا حسینی امروز 21 اسفندماه در حاشیه مانور امداد و نجات نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری جشن نوروز در یکی از بناهای تاریخی و اجرای مراسم آیینی اسب چوبی، چولی چغل، شاهنامه خوانی، رزم و بزم، چاوش خوانی و نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای سنتی از جمله این برنامه‌ها است. 
 
وی ادامه داد: دو اقامتگاه بومگردی «طبس» و «زعفرانیه» نیز با برگزاری جشن‌های نوروز و معرفی آداب و رسوم این شهرستان آماده استقبال از مسافران نوروزی است. 
 
حسینی گفت: همچنین سه پایگاه اطلاع رسانی با همکاری فرمانداری، شورای شهر و شهرداری سبزوار در پارک بهمن، پلیس راه و بازار زائر سرا استقرار می‌یابد تا زمینه آشنایی و جذب مسافران و زائران به جاذبه‌های گردشگری و تاریخی سبزوار فراهم شود. 
 
وی اظهار کرد: با هماهنگی صورت گرفته با شورای شهر و شهرداری 12 بنا و خانه تاریخی در ایام نوروز بازگشایی می‌شود و در این بناها میراث یاران و راهنمایان گردشگری مستقر می‌شوند.
 
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سبزوار عنوان کرد: بیش از 80 هزار روزنامه، نقشه و بروشور برای معرفی جاذبه‌های های گردشگری شهرستان سبزوار منتشر شده است. 
 
حسینی گفت: با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان سبزوار 40 مدرسه با 3077 کلاس درس در این شهرستان برای میزبانی و اسکان مسافران و گردشگران نوروزی آماده شد و در هنگام ضرورت نیز مساجد، سالن‌های ورزشی و خوابگاه‌های دانشجویی آماده اسکان و مسافران و گردشگران است. 
 
وی گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران کمیته‌های خدمات حمل‌ونقل، امداد و نجات، انتظامی امنیتی، هماهنگی امور شهرداری‌ها، برنامه ریزی و آمار، اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، خدمات بهداشتی سلامت و محیط زیست و اطلاع‌رسانی در سبزوار ایجاد شده است. 
 
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: براساس برنامه‌ریزی کمیته ستاد خدمات سفر سبزوار زمینه اقامت روزانه 14هزار گردشگر در هتل‌ها، مهمانپذیرها، زائرسراها، مدارس، کمپ‌ها و حسینیه‌های این شهرستان فراهم شده است.
 
منبع: ایسنا
کد:6430

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


به آقاي حسيني توصيه مي کنم به پورتال جامع گردشگري ايران سر بزنند و ببينند که در اين پايگاه ملي هيچ نامي از سبزوار و جاذبه هاي تاريخي و طبيعي آن نيست. از خراسان فقط به مشهد و خيام و عطار نيشابور پرداخته شده. انگار نه انگار در اين استان شهرهاي ديگري هم هست. اي کاش مسئولان ما کمي به خود مي آمدند و سبزوار را از اين غربت درمي آوردند و سيبزوار را در سطح ملي معرفي مي کردند. rnتقريبا در هيچ کدام از پايگاه ها،‌نشريات،‌ و اقلام ديگر فرهنگي و گردشگري از سبزوار نامي نمي برند. اين مي تواند موضوع يک گزارش عالي براي شما باشد. rnrn
1 فروردين 1397 - ساعت 06:47

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات