مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

مديران   /   4 مرداد 1397   /   کد مطلب: 20094   /   بازدید: 2822   /   نظرات: 1

دکتر محمدرضا محسنی ثانی:

در طول چهل سال خدمت، متهم به ریالی سوءاستفاده در هیچ امری نبوده ام / هیچ پولی از موسسه ثامن الحجج دریافت نکرده ام

در طول چهل سال خدمت متهم به ریالی سوءاستفاده در هیچ امری نبوده ام  هیچ پولی از موسسه ثامن الحجج دریافت نکرده ام
نام ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه منحل شده مالی و اعتباری ثامن الحجج در روزهای اخیر به خاطر برگزاری جلسه دادگاه او، بار دیگر در رسانه های کشور داغ شده و مرتباً عکس ها و مطالب مرتبط با او در فضای مجازی دست به دست می شود.
 
در این بین از آنجایی که میرعلی اصالتاً سبزواری است و یکی از عمده ترین فعالیت های موسسه ثامن الحجج در حوزه اسپانسری، حمایت از تیم های ورزشی سبزوار بود، مسلما در جریان رفت و آمدها و نیز مسابقات ورزشی که در سبزوار برگزار می شد، عکس های زیادی از میرعلی در کنار مقامات و شخصیت های دیار سربداران ثبت می شد که این روزها مجدداً آن تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد.
 
از جمله شخصیت های سبزوار که بیشتر از بقیه تصویر او در کنار میرعلی دیده می شود، مرحوم حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه سابق شهرستان است، که به عنوان پدرهمسر میرعلی با مدیرعامل موسسه ثامن الحجج نسبت فامیلی نزدیکی داشت.
 
همچنین چهره نمایندگان، شهرداران، اعضای شورای شهر وقت و حتی بعضی ورزشکاران و شخصیت های سرشناس مردمی نیز در عکس های زیادی طی آن سال ها، در کنار میرعلی ثبت شده است که به نظر می رسد کاربرد پیوسته این عکس ها در مقطع کنونی توسط برخی از رسانه ها، خصوصا رسانه های فارسی زبان خارج کشور که تا کنون بارها دشمنی خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده اند، احتمالا اهداف مغرضانه ای را دنبال می کند. 
 
در همین رابطه خبرنگار اسرارنامه به سراغ یکی از شخصیت های سبزواری رفته که این روزها عکس های چند سال قبل او کنار سیدابوالفضل میرعلی در رسانه ها بازتاب دوباره ای یافته و در برخی موارد مانند یادداشتی در وبسایت رادیو فردا، علناً او را حامی میرعلی قلمداد کرده اند.
 
دکتر محمدرضا محسنی ثانی نماینده سابق سبزوار در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی که از مدیران با سابقه کشور محسوب می شود و از ابتدای انقلاب در سمت های مدیریتی مختلفی در قوای مجریه و قضائیه و مقننه حضور داشته است، در رابطه با انتشار عکس های خود کنار میرعلی به خبرنگار اسرارنامه گفت: من نمی خواهم به بی تقوایی ها و نظرات سوء برخی سایت ها بپردازم. ولی به هرحال گذاشتن عکس های آقای میرعلی در این مقطع که در موضع اتهام قرار گرفته در کنار مسئولان نظام احتمالا از جانب برخی سایت ها به جهت ایجاد جنگ روانی و به تشویش کشیدن افکار عمومی جامعه است.
 
وی افزود: جهت تنویر افکار دوستان عرض کنم که در طول زمانی که من توفیق نمایندگی مردم شریف سبزوار بزرگ را داشتم به عنوان نماینده و حتی به عنوان یک شخصیت حقیقی وظیفه خودم می دانستم که با حضور خودم در مراسم و مسابقات مربوط به تیم های حوزه انتخابیه ام مشوق قهرمانان و مدال آفرینان شهرستانم باشم و طبیعتاً در این محیط ها آقای میرعلی که در آن زمان به خاطر حمایت هایی که به عنوان اسپانسر تیم ها داشت و محبوبیت زیادی هم بین ورزش دوستان پیدا کرده بود، گاهی در کنار من قرار می گرفت.
 
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: خوشبختم که به لطف خداوند متعال علی رغم پیشنهاداتی که در زمان نمایندگی ام، از جانب آقای میرعلی مطرح می شد، حتی یک مرتبه هم ریالی نه برای ستاد انتخاباتی ام و نه برای هیچ منظور دیگری از وی دریافت نکرده ام و اصلا هیچ درخواستی شخصا از ایشان حتی برای موکلینم نداشته ام.
 
 وی تصریح کرد، نه تنها آقای میرعلی بلکه هیچ کس دیگری نمی تواند ادعا کند که من حتی یک ریال چه برای هزینه های انتخاباتی خودم یا برای هر منظور و مقصودی دیگری از هیچ کس گرفته باشم. که نمونه دیگر آن را هم در زمان معاون اول رئیس جمهور سابق، مشاهده کردیم که بیش از ده ها نماینده برای انتخاباتشان از وی کمک گرفته بودند و لیست اسامیشان به همراه امضای خودشان رسانه ای هم شد، اما حتی در آن زمان علی رغم اینکه که خود معاون اول رئیس جمهور سابق مستقیما و شخصا به من پیشنهاد حمایت مالی داده بود، نپذیرفتم و این کار را تقبیح کردم و نه تنها از او بلکه از هر کس دیگری که داوطلب بود، به لطف خدا هیچ کمکی را در این زمینه ها نخواسته و نداشته ام.
 
محسنی ثانی افزود: از این بابت خدا را شاکرم که در طول چهل سال خدمتم در مسئولیت های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران متهم به ریالی سوءاستفاده در هیچ امری نبوده و نیستم و خداوند این لطف را کرده که همواره بضاعت آن را داشته ام که بخواهم هم رأی من حلال باشد و هم فعالیتم بر مبنای یک حرکت درست و شفاف پیش برود تا خدای نکرده در مسئولیت قانونگذاری هم که قرار می گیرم، ذره ای قانون شکنی نکرده باشم و ذره ای آلودگی به هیچ گونه شبهه ای را نداشته باشم. که همه این ها را از لطف خداوند متعال و دعای خیر دوستان می دانم.
 
گفتنی است محمدرضا محسنی ثانی که در انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مشهد کاندیدا شده بود، پیش از زمان آغاز تبلیغات انتخاباتی، از کاندیداتوری انصراف داد.
 
وی در دو دوره حضور خود در مجلس شورای اسلامی به مدت یک سال ریاست مجمع نمایندگان خراسان رضوی را نیز برعهده داشته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


یک خبرنگار
1 مخالف 3 موافق
سلام ، صداقت ،امانتداری ،تعهد،کارآیی، ،دلسوزی و تلاش جناب محسنی عزیز بر کسی پوشیده نیست
4 مرداد 1397 - ساعت 14:52

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات