مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   27 آبان 1397   /   کد مطلب: 20678   /   بازدید: 2908   /   نظرات: 0

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

تعاملاتمان با بسیج رسانه در حد اعلاست / سبزوار بزرگ بیشترین تعداد رسانه های دارای مجوز بعد از مشهد را دارد

تعاملاتمان با بسیج رسانه در حد اعلاست  سبزوار بزرگ بیشترین تعداد رسانه های دارای مجوز بعد از مشهد را دارد
امید برومندی / مجله اینترنتی اسرارنامه 
 
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تعاملات ما با بسیج رسانه در حد اعلاست چون هدفمان یکی است و رسانه ارشاد و غیر ارشاد نمی شناسد. 
 
یوسف امینی در سفری که به شهرستان داورزن داشت در گفتگو با خبرنگار مجله اینترنتی اسرارنامه افزود: رسانه خادم مردم است و از طرف دیگر اگر رسانه ها نباشند صدای فعالیت های مسئولان اجرایی نیز در دایره محدودی باقی می ماند و این رسانه ها هستند که اطلاعات را به یک موج تبدیل می کنند و گسترش می دهند. 
 
وی ادامه داد: رسانه ها نقش مهمی در توسعه فعالیت های فرهنگی، معرفی توانمندی ها و ظرفیت ها دارند و واقعا بخش عمده ای از اتفاقات خوبی هم که تا به حال افتاده مدیون رسانه هاست. 
 
امینی همچنین گفت: خوشبختانه سبزوار بزرگ با مجموع شهرستان هایی که در این منطقه هست، رسانه های فعال و پویایی هم به صورت مکتوب و هم پایگاه های خبری دارد که در این زمینه پیشگامند ودر خراسان رضوی بیشترین تعداد رسانه های مجوزدار بعد از مشهد متعلق به سبزوار است.
 
 وی همچنین بیان کرد: گزارش هایی نیز که از موفقیت های کسب شده توسط کانون تخصصی بسیج رسانه غرب خراسان رضوی در سبزوار می شنویم نشان دهنده ظرفیت های این منطقه و تقسیم کاری است که صورت گرفته است. 
 
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: جشنواره ابوذر که توسط بسیج رسانه برگزار می شود، به عنوان نمادی از فعالیت های رسانه ای است که ارشاد به عنوان عضو شورای سیاستگذاری این جشنواره است و تا به حال نیز حضور فعال داشته ایم و مکمل یکدیگریم. 
 
وی افزود: نگاه مدیران در فعالیت ها بسیار تأثیرگذار است و خود آقای محمدیان مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی نگاه بسیار مثبتی دارند و تا کنون نشست ها و ارتباطات خوبی با یکدیگر داشته ایم.
 
امینی با بیان اینکه رسانه باید فراتر از نگاه افراد باشد، گفت: اولین انتظاری که از یک مدیر رسانه می رود این است که آگاهی بخشی، بیان مشکلات مردم و ارتباط دادن بین مردم و مستولان را مد نظر قرار دهد و همانطور که مشکلات و چالش ها را بیان می کند، از آن طرف هم فعالیت ها و زحمات مسئولان را بیان کند و فرقی نمی کند چه کسی این کار را کرده باشد.
 
مسئول کانون تخصصی بسیج رسانه غرب خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: ما در بسیج رسانه سبزوار تقریبا صد در صد جامعه هدفمان را که شامل خبرنگاران، صاحبان امتیاز، مدیران مسئول، منتقدان، نویسندگان، دبیران و سردبیران، عکاسان خبری، تصویربرداران، مستندسازان و .... همه را به عضویت در آورده ایم.
 
محمد مهرنیا با بیان اینکه کار ما فراجناحی و نگاهمان به عرصه رسانه، نگاه تخصصی است، گفت: در حال حاضر آموزش را که یکی از نیازهای مبرم شهرستان است، پیگیری می کنیم.
 
وی افزود: تقویت نیروهای متعهد و متخصص و جذبشان به بدنه رسانه و نیز حمایت از قشر پیشکسوتان عرصه رسانه جزء اهداف و برنامه کاری ماست.
 
مهرنیا سپس گفت: در همین مدت موفق شدیم اولین کمیته حقوقی کشور برای حمایت از قشر خبرنگاران را در کانون تخصصی بسیج رسانه غرب خراسان رضوی در سبزوار راه اندازی کنیم.
 
وی همچنین از پیگیری راه اندازی کمیته رفاهی، بهداشت و درمان و ... در کانون تخصصی بسیج رسانه غرب خراسان رضوی خبر داد.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه صدخرو بزرگترین روستای شهرستان داورزن است و از ظرفیت های فرهنگی بالایی برخوردار است، گفت: حاج عباس ارشادی که فرزند و برادر شهدای معزز دفاع مقدس و از خیران و فعالان فرهنگی در شهرستان داورزن است، پیشنهاد راه اندازی یک موسسه فرهنگی را داده است که ما امیدواریم بتوانیم این موسسه را راه اندازی کنیم.
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات