مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

هنر   /   4 اسفند 1397   /   کد مطلب: 21692   /   بازدید: 757   /   نظرات: 0

هنرنمائی گروه موسیقی سنتی داروگ سبزوار در کشورهای اسلوونی و کرواسی

هنرنمائی گروه موسیقی سنتی داروگ سبزوار در کشورهای اسلوونی و کرواسی
 
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار ، گروه موسیقی سنتی داروگ سبزوار درکشورهای اسلوونی و کرواسی با اجرای موسیقی سنتی واصیل ایرانی ، نگاه مردم این کشورها را به موسیقی سنتی و اصیل ایرانی جلب کرد .
 
رضا سید نیا ازهنرمندان پرافتخار موسیقی سنتی سبزوار و سرپرست گروه داروگ به همراه اعضای این گروه درکشورهای اسلوونی و کرواسی از 21 تا 27 بهمن 97 به اجرای برنامه پرداخت و با اجرای کنسرت های موسیقی سنتی، پنجره جدیدی از موسیقی سنتی و اصیل ایرانی را به روی مردم این کشورها گشود. 
 
اجرای کنسرت گروه موسیقی داروگ سبزوار به سرپرستی حمید رضا سیدنیا در شهر لیوبلیانا پایتخت کشور اسلوونی که با حضور سفیران کشورهای مختلف و مقامات و مسولین و مردم کشور اسلوونی برگزارگردید مورد استقبال حاضران قرارگرفت. همچنین گروه داروگ در شهر ماریبور اسلوونی نیز به اجرای برنامه پرداخت و درمجموع درطول مدت اقامت خود دراین کشور 5 اجرا داشت که سالن های محل اجرای این گروه درتمام طول مدت برگزاری کنسرت ، مملو از علاقمندان به موسیقی سنتی واصیل ایرانی بوده و با استقبال خوب و قابل ملاحظه ای مواجه گردید. 
 
 گروه داروگ درشهر زاگرب پایتخت کشور کرواسی نیز با اجرای دو برنامه با استقبال و تشویق کم نظیر مردم و علاقمندان به هنر ایران دراین کشور مواجه گردید . 
 
سرپرست و اعضای گروه داروگ پس ازاجرای برنامه در دو کشور اسلوونی و کرواسی به دعوت میزبان سری هم ازکشور ایتالیا و شهر بندری ونیز زدند و یک روز هم دراین کشور اقامت داشتند .
 
یادآوری می شود گروه داروَگ با هدف شناساندن هنر اصیل و سنتی ایران در سال ۷۸ توسط حمیدرضا سیدنیا درسبزوار تشکیل شد. از آغاز شکل گیری گروه تصمیم اعضا بر آن بوده است که وظیفه فرهنگی خود را در قبال بزرگان فرهنگ و ادب ایران زمین، در حد توانایی گروه به انجام رسانند. در این راستا اجراهایی در قالب یادواره و نکوداشت بزرگانی چون ابوالفضل بیهقی، حافظ، سعدی، مولوی، فردوسی، حاج ملاهادی سبزواری، استاد پرویز مشکاتیان، استاد منصور نریمان و… برگزار نموده است. تاکنون اعضای این گروه در کشورهای مختلفی مانند: سوئیس، مقدونیه، کره جنوبی، اروگوئه، برزیل و افغانستان و اسلوونی و کرواسی  به اجرای موسیقی پرداخته اند.
 
اعضای گروه داروگ عبارتند از : حمیدرضا سید نیا ، سعید سید نیا ، میلاد سید نیا ، احسان نادریان ، مجید نقیب زاده ، امین بهمن صفار و فائزه مهرگان
 
کد:6430

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات