مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

روی خط خبر سبزوار   /   31 مرداد 1398   /   کد مطلب: 22814   /   بازدید: 743   /   نظرات: 1

روی خط خبر اسرارنامه/ بسته ویژه خبری 31مرداد98

وزیر آموزش و پرورش و فرهنگیان/درخشش عکاسان/ میامی، نیشابور و شیخ جور، غفلت مسئولین سربداران

وزیر آموزش و پرورش و فرهنگیاندرخشش عکاسان میامی نیشابور و شیخ جور غفلت مسئولین سربداران

سرپرست وزارت آموزش و پرورش و افتتاح  پردیس دخترانه دانشگاه فرهنگیان سبزوار

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: اول مهر امسال جشن پایان بخاری های نفتی از 24 هزار مدرسه  و همچنین پایان مدارس خشت و گلی در 400 مدرسه در سطح کشوررا خواهیم داشت.

دکتر حسینی در جمع خبرنگاران سبزوار گفت:  همچنین 2 هزار پروژه در قالب 10 هزار کلاس درس در ابتدای مهر ماه افتتاح خواهد شد در مجموع 1400 مدرسه در 23 استان سیل زده بویژه  استان های لرستان، گلستان و خوزستان آسیب دیده اند که تمام این مدارس به جز 100 مدرسه بالای 5 کلاس که تخریب کامل شده تا آخر امسال به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در استان کرمانشاه نیز تعداد 375 مدرسه در سیل آسیب دیده اند که بهره برداری از این مدارس نیز ابتدای مهرماه خواهد بود.

دکتر حسینی در پاسخ به سوال اسرارنامه در رابطه با  ظرفیت دانشگاه فرهنگیان سبزوار و گسترش و پیشرفت این دانشگاه نیز گفت: در رابطه با این مرکز علمی فرماندار شهرستان باید پاسخگو باشند اما همین اندازه اشاره می کنم که پردیس دخترانه این دانشگاه در ابتدای مهرماه افتتاح میشود.

درخشش عکاسان سبزواری در جشنواره ملی عفاف و حجاب

محمد حشمتی و هادی دهقان پور عکاسان هنرمند سبزواری در نخستین جشنواره ملی عکس عفاف و حجاب خوش درخشیدند  این جشنواره ملی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد و آقایان محمد حشمتی و هادی دهقان پور حائز مقام های  برتر این جشنواره شدند.

انعقاد تفاهم نامه میامی و نیشابور و شیخ حسن جوری در غفلت مسئولین دیار سربداران

 دوستان نیشابوری هم دست به کارشدند و آئین بزرگداشت شیخ حسن جوری را در نیشابور برگزار کردند

به گزارش قدس آنلاین، فرماندار نیشابور شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شیخ حسن جوری رهبر قیام سربداران و روز فرهنگی روستای جوری نیشابور گفت: شیخ حسن جوری یکی از مفاخر فرهنگی نیشابور و نماد مقاومت در برابر ظلم است که پایه گذار حرکتی شد که اثرات و برکات آن تا به امروز ادامه دارد.

سعید شیبانی افزود: مراسم گرامیداشت این عالم مجاهد فرصت مناسبی برای پیوند فرهنگی نیشابور به عنوان زادگاه این بزرگمرد و میامی به عنوان مکانی که در آن مدفون است می باشد.

رئیس شورای شهر میامی هم دراین مراسم گفت: ظهور شیخ حسن جوری از این خطه نشان دهنده غنای فرهنگی و تبلور روح آزادگی در آن است.

عباسعلی اصغری افزود: مقبره این عالم بزگوار در روستای فرومد شهرستان میامی از افتخارات این شهرستان و امانتی از نیشابور نزد ماست.

وی اضافه کرد: امیدواریم  سال آینده شاهد برگزاری این مراسم بزرگداشت با حضور بزرگان روستای جوری و نیشابور در محل مقبره این عالم مجاهد و میزبان خوبی برای شما باشیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری فرهنگی بین شهرداری های نیشابور و میامی با هدف توسعه گردشگری و حمایت از مولفان و هنرمندان پدید آورنده آثار با محوریت شیخ حسن جوری امضا شد.

خوب خدا را شکر می کنیم حداقل مسئولین نیشابورو میامی و با وجود تشکیک در زادگاه یک شخصیت مهم همدل هستند و در شرق و غرب یک موقعیت جغرافیایی و تاریخی، تفاهم نامه همکاری برگزار می کنند اما مسئولین سبزواری با وجود قطعیت نهضت سربداران در دارالمومنین سبزوار، بیهق و باشتین به سرمایه های بزرگ خود بی توجه هستند.


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


1 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات