مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

در شهر   /   9 مهر 1398   /   کد مطلب: 22992   /   بازدید: 454   /   نظرات: 0

همایش بزرگداشت یکصدمین سال تأسیس بیمارستان حشمتیه سبزوار برگزار می شود

همایش بزرگداشت یکصدمین سال تأسیس بیمارستان حشمتیه سبزوار برگزار می شود

امید برومندی / مجله اینترنتی اسرارنامه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با توجه به اینکه امسال در یکصدمین سال تأسیس بیمارستان حشمتیه هستیم، همایش و نمایشگاهی جهت معرفی بیشتر این بیمارستان که قدمت آن از بیمارستان امام رضای مشهد نیز بیشتر است، برگزار خواهیم کرد.

به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه دکتر علیرضا مسلم در نشست خبری روز سه شنبه با اصحاب رسانه سبزوار اظهار داشت: اگرچه نمی توانیم به دلیل مشکلات اقتصادی، هزینه زیادی برای برگزاری مراسم بکنیم، اما تا کنون پیگیری ها و مکاتباتی برای این منظور با وزارتخانه و مرکز اسناد ملی در تهران انجام داده ایم.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در این رابطه گفت: مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تأسیس بیمارستان حشمتیه سبزوار در بهمن امسال برگزار می شود.

دکتر محمد باقرزاده با اشاره به ارزش نمایشگاهی درب قدیمی که در جنوب بیمارستان حشمتیه قرار دارد افزود: از شورای شهر و میراث فرهنگی سبزوار نیز دعوت می کنیم که به ما یاری برسانند.

وی در ادامه گفت: تا کنون برای جمع آوری مستندات نوشتاری و تصویری مکاتبات زیادی با آستان قدس رضوی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انجام دادیم که همکاری خوبی با ما داشتند و انشاالله همه مستندات نوشتاری و تصویری درخواست شده هفته آینده به دستمان می رسد.

باقرزاده تأکید کرد: ما مستندات تصویری در ارتباط با حوزه سلامت و به ویژه بیمارستان حشمتیه سبزوار خیلی کم داریم و از رسانه های سبزوار خواهش دارم، از مردم بخواهند، هر کجا که هستند عکس ها و تصاویر قدیمی که از این بیمارستان دارند، را برای ما بفرستند.

*    *     *

گفتنی است بیمارستان حشمتیه که در سال 1298 (درست یک قرن قبل) در شهر سبزوار ساخته شده است، قدیمی ترین بیمارستان خراسان بزرگ (رضوی، شمالی و جنوبی) محسوب می شود و از این بابت برند مهمی محسوب می شود که نشان می دهد سبزوار سابقه ای دیرینه و مهم در مرکزیت بهداشتی و درمانی شمال شرق ایران داشته است.

لازم به ذکر است در جلسه نشست خبری رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، موضوعات متعددی مطرح شد که در خبرهای بعدی همین وبسایت به سایر موضوعات مهم این جلسه پرداخته خواهد شد.


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات