مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

مديران   /   21 آبان 1398   /   کد مطلب: 23116   /   بازدید: 188   /   نظرات: 0

محمد باقر قاسم زاده، مدیرکلی که کل خراسان رضوی را نمی دید، رفت

محمد باقر قاسم زاده مدیرکلی که کل خراسان رضوی را نمی دید رفت
امید برومندی / مجله اینترنتی اسرارنامه 
 
محمد باقر قاسم زاده، مدیرکل سابق شرکت فرودگاه های خراسان رضوی که در دوران مسئولیتش انگار تنها شهر مشهد را به عنوان حوزه خدمت خود به رسمیت می شناخت و به دیگر نواحی استان تحت مدیریتش هیچ توجهی نشان نمی داد، سرانجام پس از 6 سال، روز بیستم آبان 98 جای خود را به محمود امانی بنی داد.
 
 
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه در حالیکه استان بزرگ و پرجمعیت خراسان رضوی با 28 شهرستان تنها دو فرودگاه فعال در سبزوار و مشهد دارد، اما همین فرودگاه سبزوار نیز در دوران مدیریت قاسم زاده چه از لحاظ پروژه های عمرانی و زیرساختی و چه از نظر عملکرد پروازی رکودی طولانی مدت و سنگین را تجربه کرد. دیگر شهرهای استان خراسان رضوی نظیر گناباد و کاشمر و تربت حیدریه نیز که در این مدت در حال احداث فرودگاه بودند، پیشرفت چندانی نصیبشان نشد.
 
نکته عجیب اینجاست که محمد باقر قاسم زاده قبلا رئیس فرودگاه سبزوار بود اما بر خلاف انتظار وقتی از پلکان ریاست فرودگاه سبزوار به جایگاه های بالاتری پرتاب شد و مدتی بعد به مدیرکلی فرودگاه های خراسان رضوی رسید، به شهر محل تجربه اندوزی و ارتقاء خود بسیار کم توجهی و بی مهری کرد.
 
همین موضوع باعث شد دلسوزان توسعه سبزوار به عنوان تنها شهری در خراسان رضوی که توانسته با همت مردمش در دهه هفتاد و هشتاد صاحب فرودگاه شود و اکنون در کنار مشهد تنها فرودگاه فعال این استان را داشته باشد، از عملکرد ناعادلانه مدیریتی او خاطره خوشی نداشته باشند.
 
نگاهی به سخنرانی قاسم زاده مدیرکل پیشین فرودگاه های خراسان رضوی در مراسم تودیعش که در رسانه ها انعکاس یافته است به خوبی نشان می دهد که این مدیر تا چه حد نسبت به دیگر نواحی استان بی توجه بوده و تمام فکر و ذکرش فقط و فقط پیرامون فرودگاه مشهد می چرخیده است.(منبع) مشکلی که دقیقا در همه این سالها باعث شده همه سرمایه ها و رسیدگی ها و اعتبارات در کلانشهر هایی نظیر مشهد و تهران صرف شوند و شهرهای کوچک تر در رنج محرومیت و حسرت توسعه درجا بزنند.
 
گفتنی است قاسم زاده از سال 93 به عنوان مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی منصوب شده است در حالیکه پر رونق ترین دوره فعالیت فرودگاه سبزوار مربوط به سال 91 بود که در ان سال با انجام بیش از 600 پرواز در طول سال و پروازهای برنامه ای به بغداد پایتخت عراق یکی از پر رونق ترین سالهای فعالیت خود را سپری کرد. 
 
در طول کل دوره مدیریت قاسم زاده نه تنها فرودگاه سبزوار نسبت به گذشته خود رشدی نکرد، بلکه با رکود شدیدی هم از لحاظ فعالیت های عمرانی و هم عملکردهای پروازی مواجه شده است.
 
به هرحال اکنون محمود امانی بنی که قبلا مدیرکلی فرودگاه های یزد، خراسان شمالی و هرمزگان را برعهده داشته است، به سمت مدیرکلی فرودگاه های خراسان رضوی منصوب شده است و امید می رود او برخلاف همکار پیشین خود، چهارچوب مدیریتش را فقط بر مبنای شهر مشهد پایه گذاری نکند و حق دیگر مناطق استان را نیز ادا کند.
 
کوچه پس کوچه پیوندها
کلیک کنید:

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات