مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   16 دي 1398   /   کد مطلب: 23418   /   بازدید: 140   /   نظرات: 0

به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی؛

کنگره بین المللی سربداران در تهران برگزار می شود

کنگره بین المللی سربداران در تهران برگزار می شود

 

پاسداشت شهید قاسم سلیمانی در کنگره «سربداران»
 
تهران- ایرنا- کنگره بین المللی «سربداران» در دومین سال اجرای خود، به پاسداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خواهد پرداخت. 
 
در این کنگره که سال گذشته با تجلیل و نکوداشت رشادت‌های شهید «محسن حججی» شکل گرفت، از فیلم سازان و هنرمندان هنرهای تجسمی و شعر و ادبیات و سایر هنرمندانی که با محوریت مدافعان حرم  به تولید آثار هنری پرداخته بودند تقدیر شد و  از کتاب "جون خادم المهدی"  که مجموعه ی اشعار شاعران پارسی زبان برای شهید حججی بود رو نمایی و تقدیر بعمل آمد.
 
در دومین کنگره سربداران نیز از دو مجلد کتاب «عقیق سلیمانی» در شاخه های شعر و هنرهای تجسمی  با محوریت شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» رونمایی خواهد شد.
 
دبیر هنری این کنگره با اعلام فراخوانی همزمان با شهادت شهید سلیمانی از شاعران و هنرمندان دعوت کرد تا با ارسال آثار خود در رثای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این فراخوان شرکت کنند. 
 
سید حسین متولیان گفت: در تعداد و قالب‌ها و زمان ارسال آثار محدودیتی وجود ندارد و دبیرخانه این کنگره تا پیش از چاپ کتاب، آثار واصله را مورد پذیرش قرار خواهد داد.
 
وی اعلام کرد این کنگره به همت موسسه فرهنگی هنری کساء و با حضور فرماندهان سپاه پاسداران، همرزمان و دوستان شهید سلیمانی، خانواده جمعی از شهدای مدافع حرم و هنرمندان شاخه های مختلف هنری در دهه سوم دی ماه برگزار خواهد شد.
 
هنرمندان محترم می‌توانند برای ارسال آثار خود با نشانی «عقیق سلیمانی» در فضای تلگرام و شماره تلفن ۰۹۱۰۹۲۷۲۰۱ در فضای واتس آپ مرتبط شوند.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات