مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

هنر   /   11 آبان 1392   /   کد مطلب: 2359   /   بازدید: 3185   /   نظرات: 18

اعتراض هنرمندان سبزوار به عملکرد ضعیف رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان

اعتراض هنرمندان سبزوار به عملکرد ضعیف رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان

انتقاد هنرمندان  سبزوار به عملکرد ضعیف رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان

عملکرد ضعیف رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار ، انتقاد هنرمندان این شهرستان بزرگ شمال شرق کشور را برانگیخته است.

به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه ، وبسایت خبری تحلیلی سبزوارنیوز که یکی از رسانه های پرمخاطب و بی طرف محلی در غرب خراسان رضوی است ، در یک پست کوتاه ، تصویری از طومار اعتراض هنرمندان سبزوار نسبت به عملکرد ضعیف رئیس فعلی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ، منتشر کرده که با واکنش و نظرات گسترده ای از جانب مخاطبان این وبسایت مواجه شده است.(منبع)

همچنین جواد دباغی مقدم که از خبرنگاران توانمند شهرستان است و پیش از این سابقه همکاری با تعدادی از روزنامه های پرشمار ملی را داشته ، در یک مطلب کنایه آمیز بدون نام بردن از فردی خاص ، اما به صورتی واضح اعتراض هنرمندان سبزواری نسبت به عملکرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را انعکاس داده است. (منبع)

گفتنی است ، شماری از اصحاب فرهنگ و هنر دارالمومنین سبزوار معتقدند ، در حدود 3 سال اخیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر ، یکی از ضعیف ترین دوره های کاری خود را سپری کرده است.

براساس همین گفته ها و نیز مشاهده شرایط موجود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار در مدت های اخیر کمترین حضور فعال و موثر را در متن برنامه های فرهنگی و هنری شهرستان داشته است.

این در حالی است که پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی دیار سربداران ونیز توانمندی های فراوان هنرمندان کنونی غرب خراسان رضوی ایجاب می کند ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزواربه عنوان اصلی ترین متولی امور هنری در این ناحیه از استان ، پرچمدار برگزاری  همایش ها، نمایشگاه ها ، جشنواره ها و برنامه های متعدد و ابتکاری در سطح ملی ، منطقه ای و حتی فراملی باشد.

با این حال در حدود سه سال اخیر مشاهده شده است که عمده برنامه های مهم فرهنگی و هنری در سبزوار توسط شهرداری یا دانشگاه حکیم سبزواری ، دانشگاه آزاد اسلامی و علوم پزشکی برگزار شده و اداراتی نظیر فرهنگ وارشاد اسلامی و میراث فرهنگی یا عمدتاً در این مراسم هاحضور نداشته و یا نقش های حاشیه ای داشته اند.

مجله اینترنتی اسرارنامه به همین مناسبت در جدیدترین نظر سنجی خود ، عملکرد رئیس کنونی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار را از دید مخاطبان این مجله به ارزیابی گذاشته است .

شما مخاطبان گرامی نیز در صورتی که تمایل به شرکت در این نظرسنجی دارید ، هم اکنون می توانید به بخش نقطه در دایره در صفحه اصلی مجله اینترنتی اسرارنامه وارد مراجعه کنید.

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


مجدد سلام . دوست عزیز بنده دشمن موسیقی سنتی نیستم هر موسیقی زیبایی های خاص خودشو داره . من حرفم اینه که چرا به همه هنرمندا بها ندن ؟ چرا موسیقی حروم باشه ؟ شما که حرف از انصاف میزنین انصافا بغیر از زمان ریاست اقای مشکانی اخرین باری رو که یک کنسرت غیر سنتی تو سبزوار اجرا بشه چه بومی چه غیر بومی رو به یاد میارین ؟ با سنگ انداختن جلو کسی باعث پسرفت خودمون و شهرمون نشیم . حالا گیرم هم ایشون بر کنار شدن چه تضمینی هست که از قبل هم فضا واسه ما هنرمندا بدتر نشه؟ در ضمن هنر به اجرای چند شب و چندین شب و چند ساله ی روی سن رفتن نسیت به میزان سطح هنرشه که داره . به امید درخشیدن موسیقی سبزوار ...
1 آذر 1392 - ساعت 20:07

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما همشهری هنرمند و مخاطب گرامی.
امید درخشیدن موسیقی (و نیز همه انواع هنر) سبزوار ...
پیروز باشید...

ابوالفضل مشکانی | ايميل
0 مخالف 2 موافق
سلام به همه دوستان علاقمند به هنر من با این آقای مشکانی هیچ نسبتی ندارم تا حالا هم ایشون رو ندیدم اما برای من مهم اینه که به من و دوستانم اجازه داد تا از امکاناته این اداره برای برگذاریه کنسرته گروهمون استفاده کنیم اتفاقی که تا حالا انجامش بسیار سخت و غیر ممکن بود مطمئنا این وسط کسانی که با اجرای کنسرتهایه گروهای پاپ مشکله شخصی داشتند ویا منافعی که در گذشته به واسطه باند بازی بهشون تعلق میگرفته الان کمترشده مثل بعضی از افراد سنتی کار که همتون میشناسیدش اینها قبلا توی سبزوار خدایی میکردند وحرف اول رو اونها میزدند حالا متوجه این شدند که علاقه و بینش مردم نسبت به موسیقی فقط در موسیقیه سنتی نیست این رو میتونید از ازدهام جمعیتی که برای تماشایه کنسرته گروه موسیقیه سرنا تشریف آورده بودند ببینید و پی ببرید دوره انحصار طلبی ولابی گری به پایان رسیده و حالا که ایشون زحمت کشیده و فضا رو برای اجرایه گروه های دیگه هم بوجود آورده مغرضانه با ایشون رفتار نکنیم و به خاطر هنر و هنر مند واینکه در آینده از ما به چه عنوانی یاد میکنند که آیا در خدمت هنر بودیم یا برعلیه آن؟
فرصت رو برای اعتلایه هنر در سبزوار بزرگ به خاطر علایق شخصی از بین ببریم شما میتونید هر برداشتی از این مطلب داشته باشی اما من به خاطر حمایت ایشون از گروهمون سپاسگذارم
1 آذر 1392 - ساعت 15:18

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
از ادامه حضور و همراهیتان با مجله اینترنتی اسرارنامه سپاسگزاریم.
امیدواریم شاهد روز و روزگاری باشیم که همه انواع هنر در شهر و کشورمان در نقطه اوج و اعتلای خود قرار داشته باشند و از توجه و حمایت کافی از سوی مسوولان برخوردار باشند.
پیروز باشید...

یک هنرمند دیگه
2 مخالف 2 موافق
به هنرمند چرا الکی جو سازی می کنید؟ مگه اینجا کسی به موسیقی های غیرسنتی توهین کرده؟ مگه کی گفته باید جلوی هنرمندان غیر سنتی رو گرفت؟ ولی مساله سر بحث سواستفاده است. سواستفاده از احساسات جوونای هنرمند سبزوار. ادمی که نه تنها با موسیقی غیرسنتی بلکه حتی با موسیقی سنتی ایرانم میونه ای نداره و سوابقشم نشون میده که بیشتر از اون دسته ادماست که به طور کل هر نوع موسیقی رو حرووم می دونن حالا چی شده یک دفعه حامی هنرمندان موسیقی اونم از نوع موسیقی غیرسنتی شده و براشون کنسرت میذاره؟ فکرنمی کنید این کار بازارگرمی و سواستفاده از احساسات جوونان هنرمند بوده؟ هنرمنداونیه که خودشو ارزون نفروشه. به قیمت دو شب کنسرت رفتن نباید هنرمندخودشو ببازه و اصولشو فراموش کنه. بله طومار دروغ درست کردنم کاری نداره .ولی مهم اینه که حداقل خودت بدونی این طومار و این امضاها واقعا از اعتراض یا از حمایت مردم و هنرمندا نشات گرفتن
29 آبان 1392 - ساعت 02:47

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما دوست و مخاطب گرامی.
پیروز باشید...

با سلام . کی گفته هنرمندان فقط سنتی کاران ؟ چرا فقط باید به سنتی کاران بها بدن ؟ حالا که یکی پیدا شده همه رو به یه چشم میبینه ناراحتین . به نظر بنده ریاست اقای مشکانی حرف نداشت و مانندش تو سبزوار تا العان نبوده . اوناییم که نون خوریشون کم شده با ریاست اقای مشکانی به یه فکر دیگه باشن به جای خراب کردن فضا برای ما هنرمندا . در ضمن اگه به امضا کردنه که واستون تومار میسازیم که بفهمین فقط شما چند نفر به ظاهر هنرمند مخالفین ... لطفا بخاطر خسومت شخصی به موسیقی سبزوار لطمه نزنید .
28 آبان 1392 - ساعت 02:48

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما دوست و مخاطب گرامی.
پیروز باشید...

سولام /مثل اتش واجرقییم از خوشحالی راست میگی قشنگ صوبت کردم /ای خدا چند خوشحالم هی خدا جان دستت درد نکنه نموردم یکنفر مار آدم حساب کرد گفت قشنگ صوبت کردی اگنه همه میگن تو دیونه یی/ زونده بیشی اسرار نامه جان الهی به حق خدا
27 آبان 1392 - ساعت 01:42

اسرارنامه: با سولام و احترام مجدد خدمت شوما دوست و همشهری عزیز.
ایمشاالله همیشَه زونده و شاد و شوخ طبع بیشه.و البته حافظ و پاسدار لهجه شیرین سبزواری!
پیروز بیشه ...

دیوَنه
2 مخالف 2 موافق
سولام /خوبی عبدا... جان /الهی خوب بیشی برار /خیله جلبی بخدا/خادت فضولی مینی ناقلا عیب نداره .تهمت مزنی بولا عیب ندره واز ببی عبدا... نمتنوم وا..../حال خادمایم بخدا هم ممد مشکانی نیستی راستش باگا نه دروغ بلد نیستی ورسیری همو موگم رفق جان
27 آبان 1392 - ساعت 14:37

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما دوست و همشهری گرامی در اسرارنامه.
این مجله درباره محتوای نظرتان قضاوتی نمی کند ، اما از اینکه با لهجه زیبا و شیرین سبزواری که از لهجه های اصیل فارسی دری و در واقع از ریشه های زبان و لهجه فارسی امروزی محسوب می شود ، صحبت کرده اید ، بسیار خرسند و سپاسگزاریم.
پیروز باشید...

.................
4 مخالف 1 موافق
مجله اینترنتی اسرار نامه که برای مدتی فعالیتش متوقف شده بود، دوباره آغاز به کار کرد.
................ برای تحریریه این سایت آرزوی موفقیت می کند.این مطلب را در سایت .................. جستجو کنید
25 آبان 1392 - ساعت 01:58

اسرارنامه: با سلام و احترام خدمت شما دوست و مخاطب گرامی.
مطلبی را که اشاره فرمودید از همان نخستین روزهای انتشار در سایت مورد ذکر مطالعه کردیم.
دوستان دست اندرکار آن سایت و نظردهندگان عزیزش از ابتدا نسبت به مجله اینترنتی اسرارنامه لطف و ارادتی خاص داشته اند.مانیز به پاسخ این لطف تصمیم داشتیم پیام تشکر و محبتی نسبت به سایت نام برده منتشر نماییم.
اما بنا به رعایت برخی ملاحظات از این کار منصرف شدیم.

زیرا به دلیل برخی اتهامات که به آن سایت وارد است ((از جمله اتهام وابستگی به یکی از جریان های تند سیاسی کشور که در انتخابات های اخیر شکست سختی خورده است و نیز اتهام رابطه دوستی و باندبازی اعضای آن سایت با ریاست یکی از ادارات دولتی سبزوار که همین رابطه موجب شد آن سایت با وجود مشاهده اعتراض گسترده مردم ، از یک رئیس ناکارآمد دفاع کند و در مقابل خواست و اراده شمار زیادی از مردم سبزوار بایستد))) لذا بنا به این دلایل مطرح شده در بالا ، سایت مذکور در میان جامعه مخاطبان خود ، فاقد محبوبیت عمومی است و هرگونه مطلب نوشتن درباره آن می تواند دلخوری و اعتراض مخاطبان مجله اینترنتی اسرارنامه را به همراه بیاورد.

لذا اسرارنامه در همین جا از لطف و توجه همکاران رسانه ای خود در سایت مورد اشاره سپاس گزاری کرده و از اینکه نمی تواند بیشتر از این به محبت آنان پاسخ دهد ، عذرخواهی می کند.
همچنین از شما دوست عزیز که به اطلاع رسانی این مطلب پرداختید ، بسیار سپاسگزاریم.
پیروز باشید...

عبدالله
3 مخالف 3 موافق
ببخشید آقای مطلع .به سخنان خود بنگرید .این نکته را بدانید /تجسس درامور دیگران حرام است/ویگر اینکه پاسخ جناب مخاطب واسرار نامه مثل هم است گویا یک نفر قلم میزند وبس.گویی هردو باهم هم داستان شدند برای یک کار.یک توصیه /نداسته قضاوت نکن به آنچه نمی دانی نگو /ببین این یعنی تهمت و.....وگر نه فضولی است وسرکشی درکاردیگران /موفق باشی
25 آبان 1392 - ساعت 01:11

اسرارنامه: دوست عزیز.آقا عبدالله نظرتان بسیار مبهم بیان شده است و برای اسرارنامه چندان واضح نیست.

اما به طور کل شما انگار اصلا با خودتان روراست نیستید. و در چنین شرایطی رسیدن به نتیجه منطقی و موثر بسیار سخت و غیر ممکن است.

به هر حال امیدواریم از اینکه حرفهایتان را زدید ، کمی دلتان آرام بگیرد و از این پریشانی نجات یابید.

در مسیر هدایت باشید...

عبدالله
3 مخالف 5 موافق
تو یا خدایی یا برادر خدا؟کافر همه را به کیش خود پندارد .مشخص است این سایت مال کیه از جبهه ای که در مقابل او گرفته .بااختلاف نظر ی که آقای ....... بااو داره .ارضد ونقیض های سخنان ایشان که در سایت سلام سربد ار منتشر شده بازم بگم .اینو بیاد داشته باش. دروغگو کم حا فظه است/ چرا فقط سایت اسرار نامه . خانه فرهنگ دانشجو وسبزوار نیوز اقدام به این کا رها کرده ان
25 آبان 1392 - ساعت 00:56

اسرارنامه: سلام مجدد دوست عزیز.
امیدواریم حالتان بهتر شود و هر که هستید ، روحیه انتقاد پذیریتان افزایش یابد.
الان معلوم نیست برای چه اینقدر مسئله مدیریت اسرارنامه برای شما مهم شده؟
اصلا چرا دارید اینقدر به بی راهه می روید؟
گیرم اسرارنامه متعلق به هرکس و هر جایی باشد! وقتی عملکرد یک مدیر ضعیف است و کلیه اصحاب فرهنگ و هنر شهر ناراحتند و اعتراض می کنند ، آیا یک رسانه آن هم یک رسانه تحلیلی و فرهنگی وظیفه ندارد این مشکل و اعتراض مردم را انعکاس دهد؟
برادر عزیز باور بفرمایید ، این کینه توزی شما با اسرارنامه بی جهت و بی دلیل است.و ما امیدواریم شما بتوانید از این به بعد قبل از اینکه همینطور مسلسلوار و بدون فکر و اندیشه کافی در پایین مطالب مختلف این سایت (و شاید چند سایت دیگر) به ارسال نظرات متعدد بپردازید ، که به تدریج هویت خود را از لابه لای کلمات و سخنانتان ، برای مخاطبان لو بدهید ، کمی آرام بگیرید و اوضاع و احوال فرهنگی و هنری شهرستان را تحلیل کنید و ببینید ، شما که اینقدر بی جهت کینه اسرارنامه به عنوان یک رسانه بی طرف را به دل گرفته اید ، اصلا نقش اسرارنامه در این ماجراها که پیش آمده چه قدر بوده است؟ آیا اصلا روش و منش اسرارنامه که همیشه فقط دلسوزانه پیگیر و پی جوی اخبار و احوال دارالمومنین سبزوار (به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر بوده است) ایجاب می کند که خود را قاطی این گونه بازی هایی کند که شما در ذهن خود ، خیال می کنید؟
نه برادر عزیز ، شما از چیز دیگری ناراحت هستید و مسئله اصلی جای دیگری است. فقط انگار می خواهید با پیش کشیدن بحث مدیریت اسرارنامه ، که اصلا ربطی به این جریانات ندارد ، موضوع را از مسیر اصلی منحرف کنید.
اما به هر حال شما چه بخواهید و چه نخواهید ، اسرارنامه برای خود وظایفی متصور است که به انجام آنها می پردازد و شما نیز بهتر است به فکر کار و وظیفه خود باشید.

در مسیر هدایت باشید...

شنیده شده اخیرا آقای مشکانی به مرخصی اجباری ده روزه رفته وانشاء ا.. از ابتدای آذرماه ایشان به محل کارقبلی خود باز خواهد گشت .\اگر چه تیر وترکشهای این استاد صاحب ذوق وهنرمندبه سمت اهالی هنر تا سالیان سال ادامه خواهد داشت \ضمنا مطالب درج شده عینا نقل قول های خود آقای مشکانی است وحاصل سم پاشی های ایشان
25 آبان 1392 - ساعت 15:29

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظرتان.
پیروز باشید...

سلام و خسته نباشید /آقای عبدا... توهین و تهمت یک حرکت غیر انسانی است که از قشر هنرمند بعید است و یک هنرمند واقعی خوب این را درک میکند و من هم شک دارم که آقای مشکانی احترام به هنرمندی خویش گذاشته باشد چرا که توهین و بی احترامی ها به کارمندان و هنرمندان ابتدا ازجانب ایشان شروع شد .انسان جایز الخطا ست ولی باید ایشان حامی وهنرمند و هنر بود و خطا ها و اشتباهات را پشت درهای بسته با رعایت حفظ آبرو ی افراد پیگیری می کرد. دوست گرامی فرمایش شما کاملا متین واشاره زیبایتان به سوره قل اعوذ برب الناس بسیار به جا بود ولی کاش آقای مشکانی این هنرمند خوب اینگونه رفتار نمیکرد آبروی کسی را بردن منجر به بی آبرویی خودت میشود اشاره خوبی از استاد سخن سعدی کرده اید (آنکه بنیاد بد می‌نهد بنیاد خود می‌کند) بی شک آقای مشکانی خواسته ویا نا خواسته این بنیاد را بد بنا کردند و بنیاد خود برکندند /حق مسلم آقای مشکانی نظارت است نه تحمیل عقاید شخصی خود / حق مسلم ترویج فرهنگ و هنر است آن هم در قالب آیین اسلام نه برگزاری موسیقی راک در قالب جنگ نرم /حق مسلم ایشان حمایت از تمام اقشار هنرمند است نه یک قشر خاص آن هم بدون مجوز و تبلیغات سطح شهر با توقع امضای طومار به نفع خودشان وقتی اجازه اجرای موسیقی راک می دهند در شهر دارالمومنین به شرط امضای طومار چه باید گفت؟ /برگزار ی موسیقی های 2شبه بدون مجوزو..... /البته جای تبریک دارد به هنرمندان موسیقی شهرستان و ای کاش این عزیزان و همه هنرمندان شهر در تمام زمینه ها به صورت مداوم با مجوز صحیح به هنر خود بپردازند با تبلیغات وسیع و بدون هیچ نگرانی با مخاطب میلیونی /حق مسلم انجمن ها و هیات مدیره مراکزو موسسات فرهنگی واعضای هنرمند است که جلو حیف و میل های ناحق را بگیرند نه آقای مشکانی / رئیس اداره ارشاد یک ناظر ویک رابط است بین تعهدات اداره ارشاد و هنرمندان و یا کانون هنرمندان و یا هر موسسه ای که مجری برنامه های فرهنگی هنری اداره ارشاد است ایشان همانطور که حق دخالت در امور مالی موسسات دیگر را ندارد در کانون هنرمندان هم چنین حقی ندارد ولی میتوانست اگر متوجه اشتباهاتی شده با تلطیف و آگاه سازی هیت مدیره وانجمنهای مربوط مسئله را حل کند و استارت تهمت و توهین را به شخصه نزند /این مسئله عدم آگاهی آقای مشکانی از ضوابط و مقررات موجود بود ./از طرفی موضوعی که روز عاشورا متوجه شدم که ایشان مخالفت خود را برای برگزاری مراسم سوگواری در محوطه اداره ارشاد اعلام نمودند فقط به خاطر اختلافات شخصی با آقای رادمان واقعا تعجب کردم چرا که مردم خونه هاشون رو در اختیار هیات های مذهبی میگذاند کوچه های و خیابان های شهر رنگ عزا به خود میگیرد جه می شد که مردم مثل سالهای پیش در این مکان که متولی فرهنگ و هنر است به انجام مراسم سوگواری میپرداختند مثل سالهای گذشته با همه چی کینه توزی با امام حسین و محرم هم کینه توزی نمیدانم جواب مولا را چه خواهند داد این هنرمند وابسته به مذهب تشیع و نظام جمهوری اسلامی به هرحال برایشان آرزوی سلامتی و سرافرازی میکنم و رشد و تعالی انسانی و روحیه هنرمندی را برایشان از خداوند منان خواهانم که حداقل نشان دادند به ظاهر افراد نمیشود اعتماد کرد باید چشم دل بگشاییم . ودر پایان دوست عزیز و از آنجا که معتقد به حقوق دیگران و مسلمانی هستید و از توهین و تهمت رنج میبرید چگونه به خود اجازه میدهید تهمت به این بزرگی را به اسرار نامه بزنید تا جایی که در جریان هستم مطمئنم که اسرارنامه مربوط به ........ نیست و از بودجه آنجا هم تامین نمی شود / شما هم تحقیق کنید /سلامت و پاینده باشید .
25 آبان 1392 - ساعت 15:13

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما دوست و مخاطب گرامی.
مطالب مفصلی در ارتباط با عملکرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کردید که اسرارنامه از آنجایی که در این زمینه اطلاعاتی ندارد از اظهار نظر خودداری می نماید.
اما سایر مخاطبان عزیز این مجله می توانند نظرات مستقل خود را در این زمینه برای انتشار در اسرارنامه ارسال نمایند.
و اما در مورد آخرین بند از پیامتان ، که درباره بحث مدیریت مجله اینترنتی اسرارنامه بود ، به نظر می رسد این موضوع اصلا ارتباطی به بحث فوق ندارد. زیرا مسئله اختلاف و اعتراض هنرمندان سبزواری نسبت به عملکرد رئیس اداره ارشاد از خارج از اسرارنامه آغاز شده و ادامه یافته و اسرارنامه طبق رسالت رسانه ای خود تنها به انعکاس بخشی از جریانات و البته به انعکاس بی طرفانه نظرات هر دو گروه پرداخته است. لذا به نظر می رسد این که بعضی از مخاطبان قبلی سعی کرده اند بحث مدیریت اسرارنامه را پیش بکشند تلاشی ساده لوحانه برای منحرف کردن بحث از مسیر اصلی است.
با این حال امیدواریم فضای فرهنگی جامعه به سمتی پیش برود که افراد سعی کنند به آنچه گفته می شود توجه کنند ، نه به آن کسی که چیزی می گوید.
باز هم از حضور و نظرتان سپاسگزاریم.
پیروز باشید...

عبدالله
4 مخالف 9 موافق
بسم الله الرحمن الرحیم / به نام خدای بخشندۀ مهربان
قل اعوذ برب الناس / (ای رسول ما) بگو پناه می‌جویم به پروردگار آدمیان
ملک الناس/ پادشاه آدمیان
الهِ الناس / اِله یکتا معبود آدمیان
من شر‌الوسواس الخناس / از شر وسوسۀ شیطان
الذی یوسوس فی صدورِ الناس / شیطانی که وسوسه و اندیشۀ بد افکند در دل مردمان
من الجنة والناس/ چه آن شیطان از جنس جن باشد و یا از نوع انسان*
(ترجمۀ آیات از حکیم مهدی الهی قمشه‌ای)

در روزهای گذشته دیدییم وشنیدم و خواندیم که بعد از اعتراض به واقع هنرمندان به رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی که کارنامه ی نه چند ساله دارد.توهین‌هایی به ایشان شده و تهمت‌هایی به ایشان زده شده. البته فقط یکی از مطالب رو خودم خواندم (که ادبیات به کار رفته در آن متن وکامنت ها نشان دهندۀ میزان دانش و شخصیت و فرهنگ نویسندهایشان بود) و بقیۀ توهین‌ها و تهمت‌ها رو از دوستانی که به حرف آنها اعتماد دارم و شکی در راستگویی آنها ندارم، شنیدم.
گمان می‌کنم بهترین جواب اینه که اعلام کنیم (همۀ دوستداران هنر وهنرمندان سبزوار) این رو یه رادوست ندارندو با این توهین‌ها و تهمت‌ها ذره‌ای از علاقه و ارادت ما به صاحبان هنر وهنرمندان شهرمان کم نمی شود. آقای مشکانی هم از این خانواده است پیشکسوتان فرهنگ وهنر اوراخوب می شناسند، با درایت وصبوری مخصوص به خودشون که داشته ودارندصاحب برنامه‌ برای فرهنگ وهنر شهرمان بوده وهستند. زمان لازم است. پیشکسوتان هنر دراین همه سال با همت اودرماه خدا گرد هم آمدند .معتقدم در حال حاضر این گروه که نامشان راهنرمند گذاشتندتصمیم بجایی نگرفتند.
کاری به مسایل سیاسی ندارم بلکه دارم از شکستن حرمت هنروهنرمندی و احترام نگذاشتن به حقوق هنرمند ان صحبت می‌کنم. من به جای خودم اعلام می‌کنم که هنر وهنر مندان را دوست دارم و گمان می‌کنم تمام کسانی که جر عه ای از جام هنررا نه که می نوشیدند بلکه لبی ترمیکردند این زشت را انجا نمی دانند.ما شناخت کافی از شخصیت مشکانی داریم. با حرفهایی از این دست هم چیزی از علاقۀ من و دیگر دوستداران به ایشان کم نمیشه. طول عمر با عزت و قرین با سلامتی از خدا برایش میخواهم. از خدا میخواهم که ایشان را از شرّ بدخواهان و بد اندیشان فرهنگ وهنر شهرمان محفوظ بداره. و در اندازۀ توانم برای استاد مشکانی در مقام دوستدار و علاقه‌مند به ایشان و فرهنگ و هنرشهر مان اگر کاری بتونم انجام بدهم. حق شرعی و قانونی استاد مشکانی هست که بخواهد جلوحیف میل ها بگیرد از آنچه بواقع من خبردارم وکاش شما هم خبر دار می شدید و بعد اقدام میکردید. اگر ادعای مسلمانی داریم باید بنا به حکم دین مقدس اسلام به حقوق دیگران احترام بگذاریم.وگر نه مدیون او خواهید شد.
نوشته‌ای در وبسایت سلا م سربدار هست که باید خوانده بشه. ابتدا میخواستم مطلب را با ذکر منبع همین جا بیارم، اما چون استفاده از مطالب و محتویات آن سایت بدون اجازۀ نویسنده مجاز نیست، برای خواندن آن مطالب به این سایت مراجعه کنید.
در پایان باید بگویم که به فرمودۀ سعدی «آنکه بنیاد بد می‌نهد بنیاد خود می‌کند».
توهین و تهمت ناروا عاقبت خوشی برای کسانی که میخواهند از این طریق کار خودشون رو پیش ببرند ندارد. شکستن حرمت دیگران و بی‌احترامی به افرادی مثل آقای مشکانی ودیگر هنرمندان نه چیزی از مقام ایشان ودیگران کم می‌کنه، نه چیزی به بدگویان اضافه میکنه.ولی کاش شما اسرار نامه سیاست باز نباشی .این سایت ...........است واز بوجه ی دانشگاه هزینه میکند.وبس

24 آبان 1392 - ساعت 23:27

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما دوست و مخاطب گرامی.
حرف های قشنگی زدید . ولی کاش خودتان اولین عمل کننده به حرف های خودتان بودید.
اگرنه عالمان بی عمل کم نداریم.و اگر کارهای جامعه ما به سامان مطلوب خود نمی رسد شاید نتیجه همین ازدیاد عالمان بی عمل و البته عمل کنندگان بی علم است.
شاید از ابتدای متن تا آخرین خط های آنچه نوشتید ، کمی می توانست ذهن مخاطب را به چالش بکشد و به این فکر بیاندازد ، که شاید بخشی از حرف های شما هم صحیح باشد.
اما خودتان در پایان با تهمتی که به اسرارنامه زدید ، ثابت کردید ، این حرف ها را فقط به صورت شعاری نوشته اید و ایمانی به آنچه می گویید ندارید.
اگرنه شما که خود از تهمت زنندگان و زودقضاوت کنندگان در این متن گلایه کرده و آیات شریفه قرآن کریم را به پشتوانه حرف خود به کار گرفته اید ، چرا در پایان به همه آنچه گفتید ، بی احترامی و بی اعتنایی کردید و خودتان به جمع تهمت زنندگان و زودقضاوت کنندگان پیوستید!

به هرحال از حضور و نظرتان سپاسگزاریم.

عبدالله و در مسیر هدایت باشید...

لطفا این اسامی را در سایت ها جستجو کنید.نورالله رضوی .رادمان.غایبی خاکی .حسین شمس آبادی .مجیدعسگری. کانون هنرمندان سبزوار.دانشکده ی قرانی سبزوار.رضا شجاع مقدم .خانم شیرازی .سایت های رضوی .نمایش دانشگاه حکیم.مدیر فرهنگی دانشگاه حکیم.کنگره ی سربدارن و......خوب است به گذشته نظری داشته باشیم .بعد به مشکانی مانه حامی ایشان هستیم نه مغرض ایشان ونه ذیگران که یاد کردیم.شما تادیروز برای این ها گفتید وامروز برای این ایشان وفردا برای ....عده ای خوب بلدند ازاحساسات به واقع هنرمندان بهره گرفته وبگیرند.بیایید گوسفند نباشیم .برای هنر دل بسوزانیم نوچه ی این وآن نباشیم .گوسفند نباشیم.یک زن یک طومارساخته جای شگفتی داردالبته با....لطفا بیایید گوسفند نباشیم/احمق کسی است که گناه کند واحمق ترکسی است که به خاطر دیگر گناه کند./بیایید بیایید ...................................گوسفندنباشیم
15 آبان 1392 - ساعت 04:39

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
این اسامی که شما اشاره کردید ، بسیار زیاد بود و منظورتان هم بسیار مبهم بیان شده بود به طوری که هر نتیجه ای می توان از آن گرفت.
به هرحال از حضور و نظرتان سپاسگزاریم.
پیروز باشید...

با سلام
قطعا حق دفاع برای جناب آقای مشکانی محفوظ است
اما شما هم به عنوان یک مجله اینترنتی بایستی در پی تحقیق خبر برآیید
در خصوص کمدهای مذکور که هم اکنون هنوز در جنب کانون هنرمندان داخل قسمت موتورخانه قابل مشاهده است
در خصوص هزینه های غیر موجه مبالغ کانون هنرمندان به غیر نامه ها و اعتراض های مکرر تمام روسای انجمن های کانون.امکان مصاحبه با آقای مشکانی،خانم دلبری(نیروی به کار گرفته شده توسط ریاست بدون در نظر گرفتن نظر هنرمندان)،آقای غایبی و هر یک از مسوولین انجمن ها فراهم است.
از ترس اینکه به آقای رضوی یا ...انگ ضد مشکانی نزنند لبا مصلحت اندیشی و سکوت باعث ذبح حقیقت نشوید
پایدار و پیروز باشید
13 آبان 1392 - ساعت 01:06

اسرارنامه: با سلام و احترام خدمت شما دوست و مخاطب گرامی.
حق با شماست . یک رسانه وظیفه دارد که تا حد امکان به تحقیق و بررسی مسائل و مشکلات موجود در جامعه که بخشی از مردم را بامشکل مواجه کارده است ، بپردازد.
اما برای رسانه هایی که به صورت مردمی و بدون وابستگی به بودجه های دولتی یا حزبی و جناحی اداره می شوند ، همواره مشکلاتی نظیر کمبود نیرو ، امکانات ، وقت و ... وجود دارد.
خصوصا اینکه در منطقه سبزوار بزرگ معمولا یکی از مناطق پر خبر (هم مثبت و هم منفی) در استان و کشور است و لذا دامنه گسترده ای از سوژه های قابل توجه در این منطقه وجود دارد که شاید یک رسانه نتواند به همه آنها بپردازد.
اینجاست که توان ، همت و جرأت خود هنرمندان محلی را می طلبد تا به صورت داوطلبانه خبرها ، گزارش های مستندی را در این زمینه تهیه کنند و دراختیار رسانه ها قرار دهند.
در صورت تهیه چنین مطالبی و ارسال آنها برای اسرارنامه ، این رسانه تقریبا هیچ واهمه ای از انتشار مطالب اعتراضی هنرمندان سبزواری و همچنین در نقطه مقابل از انتشار دفاعیات رئیس فعلی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ندارد.
می توانیدامتحان کنید.
پیروز باشید...

لطفا از بقیه کارهای خلاف ایشون هم مطلب بزنید\r\nمنتقل کردن پولهای کانون هنرمندان به یه حساب نامعلوم و هزینه کردن آن به صورت دلخواه\r\nشکستن قفل های انجمن های کانون هنرمندانصرفا بدلیل کنجکاوی بیمار گونه
و....................
12 آبان 1392 - ساعت 00:39

اسرارنامه: سلام دوست عزیز. مسوولیت این نظر با شخص شماست و این حق را برای رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار ایجاد می کند که از خود دفاع نماید.
پیروز باشید...

انصافا دمت گرم\اینقدر قشنگ متین جواب دادید که آدم نمی دونه چی بگه واقعا فکر کنم طرف یه تنه به جنگ همه سایتها و کامنتها رفته من و همسرم که فقط ده دقیقه به این اشاره گویا و دلنشین شما که در قالب طنز بیان شده بود میخندیدیم(آخه بعضی کارهای آقای مشکانی از صد فرسخی هم معلومه)
11 آبان 1392 - ساعت 03:10

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما دوست و مخاطب گرامی.
امیدواریم اوضاع مدیریت فرهنگی و هنری دارالمومنین سبزوار هر چه سریعتر به بهترین شکل ممکن سامان بگیرد.
پیروز باشید...

با تیتری که زدی نظر سنجی رو جهت دادی و به عقل ناقص خودت قضاوت کردی
دیگه نظر سنجی چیه
وقتی تیتر اینقدر مقرضانه است دیگه ته نظر سنجی هم معلومه چیه
11 آبان 1392 - ساعت 21:20

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
خوب پس شما در این نظرسنجی شرکت نکنید.
موفق باشید...

اولا مشکانی سه سال نیست که اومده
پس این نوع مطلب زدن شما کاملا وجهه تخریبی داره
دوما رضوی در این مطلب خودش اعتراف کرده که چه جاهایی دارن بی ضابطه کارهای فرهنگی انجام میدن البته اگه بشه اسم فعالیت هاشون رو فرهنگی گذاشت
سوما این مطلب باعث شد مخاطبین یک بار دیگه تفاوت موضع گیری سایت های ارزشی و منصف رو با سایت هایی مثل شما که وابسته به افراد و مراکز معلوم الحال هستید بهتر درک کنند.
ضمنا نظر سنجی های شما هم که خوب معلومه چطوریه ...توضیح بدم؟؟

11 آبان 1392 - ساعت 21:11

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
ما هم که نگفتیم همه سه سال گذشته ، آقای مشکانی رئیس بوده است.
در ثانی شما اصلا دارید با چه کسی صحبت می کنید ؟ رضوی در کدوم مطلب به چی اعتراف کرده؟
ما که اصلا در این مطلب از کسی نقل قول نکرده ایم. قبل از شما هم که کسی نظر نداده است. پس اصلا معلوم هست شما دارید با چه کسی و درباره چی صحبت می کنید؟
معلوم است خیلی درگیر هستید!
احتمالا از دو سه روز قبل که برای اولین بار خبر اعتراض هنرمندان سبزوار به وضع موجود منتشر شد ، شما یک تنه و یک سره پای اینترنت نشسته و همین طور دارید به مردمی تر شدن و ارزشی تر شدن بعضی از سایت های به قول شما ارزشی و منصف یاری می رسانید! و حالا دیگر گیج شده اید و یادتان رفته باید کدام نظر را به کدام سایت ارسال کنید.
بهتر است کمی استراحت کنید دوست عزیز.
خسته نباشید...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات