مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   31 فروردين 1393   /   کد مطلب: 4701   /   بازدید: 3318   /   نظرات: 7

زن در مسیر تاریخ / او کسی است که هرگز به دنبال من واقعی خود نبوده است

زن در مسیر تاریخ  او کسی است که هرگز به دنبال من واقعی خود نبوده است

خروس خوان که مرد از خانه می رفت، همیشه پشت سرش را آب و جارو می کرد. اذان ظهر مردش باز میگشت ، پشت سرش اقامه می بست و به نماز می ایستاد. اگر پدرش پسر نمیداشت ،نسل بعد نامش گم شده بود. اما او در زمان بودنش هم بی نام و نشان بود . کُلفَت ، منزل، بچه ها، مادر بچه ها ، اسامی مستعاری بودند (هستند) که سعی در پنهان کردن ماهیتشان داشتند ماهیتی که بر جنسیتش استواراست است و بس .

آن زمانی که تنها مرد زندگیش ، شوهرش بود و حق داشت که بگوید این مرد متعلق به من است می گفتند: "نه " او یک مرد است و حق دارد بیش از یک شریک زندگی داشته باشد !!! نان و آب تو که سر جایش است !!! اما زمانی رسید که عده ای آمدند و رفتند و حرفهایی گفتند ،حرفهایی که هنوز هم برایش نامفهوم است و گنگ .اما او هنوز می بیند دستان فرزند المپیکیش را که دربزرگترین میادین جهانی بالا می رود ولی هرگز نامی از او برده نمی شود . و او هنوز می بیند، دستان فرزند هنرمندش را که با قلم مو و رنگ و بوم معجزه می کند ولی هرگز نگفتند او تمامی استعداد نقاشی اش را به پای فرزندش ریخت و هرگز یادی از او نکردند. به خدااو هنوز هم نمی داند در کجا ایستاده است ؟

لباس تنگ می پوشد. با آرایش دیسکویی در ملاء عام ظاهر می شود و تند و تند بینی اش را عمل می کند ،گونه گذاری میکند و ..... اما او هنوز همان کسی است که برای هر خروجی ،باید دستش را بالا ببرد و از مردش اجازه بخواهد .

او کسی است که به دنبال "من " واقعی خویش ،شاید هرگز نبوده است ، "منی" که در مسیر تاریخ بشر معلوم نیست چه بر سرش آمده است . او یک زن است ،همجنس من ،همجنس تو و همجنس هزاران زن ایرانی و غیر ایرانی دیگر ،زنانی که شاید بزرگترین نقششان بازهم چندان پررنگ نیست .

نویسنده: ف/امینی

29/1/93

 

کوچه پس کوچه پیوندها

کلیک کنید:

سه نقش زن در نظام آفرینش


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


محمد حشمتی | ايميل |وب
0 مخالف 2 موافق
واقعا جالب بود مرسی
6 ارديبهشت 1393 - ساعت 17:33

س نوباغی
0 مخالف 3 موافق
باسپاس فراوان ازخانم امینی که باقلم زیبای خود شمعه ای ازآنچه برزن گذشته را عنوان کردند ولی در شگفتم از کسانی که تحمل شنیدن حتی کلمه ای غیر از آنچه خود فکرمی کنند درست است را ندارند.وکاش دوست عزیزابتدامعنای فمنیست را از همین اینترنت می خواندی بعد اضهارنظر می کردی وچه خوب است ما بحث کردندرا بیاموزیم نه توهین کردن را . فمنیست یعنی طرفداران برابری زن ومرددرهیچ تفکروآیینی برابری بدنیست
3 ارديبهشت 1393 - ساعت 03:22

با سلام وتشکر از خانم امینی با این نوشته زیبا و اینکه مظلومیت و نادیده شدن زن را که اسطورهی صبر و گذشت است به تصویر کشیده اید ممنون/
تو زن شدی تحملی پایدار /یک دنیا از سیبی گفت که تو چیدی ولی هیچ کس نگفت نشان عشق سیب سرخی شد که تو به آدم دادی .....
1 ارديبهشت 1393 - ساعت 14:50

زهرا شیرازی
0 مخالف 4 موافق
زن در آفرینش در بعد روحى و جسمى از همان گوهرى آفریده شده كه مرد آفریده شده است و هر دو جنس در جوهر و ماهیت یكسان و یگانه‏اند و تمایز و فرقى در حقیقت و ماهیت میان زن و مرد نیست. قرآن به صراحت از این حقیقت پرده برمی‏دارد: یا ایها الناس اتقوا ربكم الذى خلقكم من نفس واحدة و خلق منها زوجها... اى مردم از پروردگارتان كه شما را از نفس واحدى آفرید و جفتش را (نیز) از او آفرید و از آن دو زنان و مردان بسیارى پراكنده كرد،بنابراین زن در آفرینش از همان جوهر و گوهر مرد است و اندیشه یكسانى و یگانگى ماهوى زن و مرد، اندیشه قرآنى است كه از آیات الاهى به روشنى به دست میآید/پاینده باشید زنان خوب ایران زمین

1 ارديبهشت 1393 - ساعت 14:45

شما یک مشت دو رو هستید
خودتون هم نمی دونید تو سایتتون دارید تبلیغ چی رو می کنید
31 فروردين 1393 - ساعت 22:48

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
اگر ما نمی دانیم و شما می دانید ، پس لطفا بفرمایید تا ما هم آگاه شویم.
آنچه در اینجا منتشر شده است بیان یک دیدگاه توسط یک بانوی نویسنده سبزواری است.خوب شما هم اگر دیدگاه دیگری دارید ، همان را بنویسید و برای تحریریه اسرارنامه بفرستید.
اگر منتشر نکردیم آن گاه حکم صادر کنید.
شما چه قدر بی عدالتید! قبل از محاکمه و قبل از بررسی همه جوانب امر اتهام می زنید!
در مسیر عدالت باشید...

خدا مرگتون بده با ایت مطلب فمینیستیتون
31 فروردين 1393 - ساعت 12:40

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.

خدا شما را هم هدایت کندبااین میزان ادب کم و شخصیت ضعیفی که دارید!

گیریم که این مطلب فمنیستی باشد. خوب اگر اشتباه است، به فرموده مقام مظعم رهبری نقدش کنید. با بیان روشن و استدلال محکم. اما فحاشی و بی ادبی فقط سطح پایین منطق و ادب اندک شما را نشان می دهد.

درمسیر هدایت باشید...

خدا مرگ بده شمارو با این تفکرات غیرمنطقی مردسالارانه
---------------------------------
مدیران محترم سایت چرا هر نظری را تایید میکنید؟ اگر چنین نظری را تایید کردید باید نظرات ما را هم در پاسخ به این افراد بی ادب تایید کنید
23 مهر 1393 - ساعت 11:57

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات