مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

در شهر   /   20 تير 1391   /   کد مطلب: 550   /   بازدید: 3377   /   نظرات: 7

مردمانه (2)

مردمانه 2
مردمانه صفحه ایست که اخیراً در بخش رویدادهای اسرارنامه راه اندازی شده است تا به وسیله آن بتوانیم آن دسته از نظرات و مطالب ارسالی مخاطبین گرامیمان را که برای ما ارسال کرده اند و ارزش اطلاع رسانی عمومی دارند ، برای اطلاع همه مخاطبین عزیز منتشر کنیم.
راه اندازی این صفحه در هفته گذشته با استقبال خوبی از جانب مخاطبین  مواجه شد . البته گفتنی است که تعداد نظراتی که مخاطبین گرامی اسرارنامه هر هفته برای ما ارسال می کنند بسیار بیش از این تعدادی است که در صفحات مردمانه منتشر می شود. لیکن ما از میان همه نظرات ارسالی که اتفاقاً اغلب نیز مطالب ارزشمندی را مورد اشاره قرار می دهند ، تنها مواردی را انتخاب می کنیم که حاوی پیام های مهم ، دیدگاه های سازنده و جدیدتری نسبت به بقیه باشند. 
سایر نظرات ارسالی نیز البته در همان بخشی که ارسال شده اند ، گاهی بلافاصله و گاهی پس از چند روز یا چند هفته انتظار ، به نمایش در می آیند. انتظار طولانی در صف تأیید معمولاً شامل نظراتی می شود که پاسخگویی به آنها از جانب اسرارنامه مستلزم مطالعه  و بررسی های بیشتری است. 
البته تعداد اندکی از نظرات نیز که ممکن است بعضی ازخط قرمز های فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی را زیرپا گذاشته باشند ، هرگز تأیید نمی گردند.
اینک دعوت می کنیم صفحه مردمانه این هفته را مطالعه بفرمایید :
در طول هفته گذشته نیز ارسال پیام یکی دیگر از همشهریان عزیزمان در بخش نظرات قصه فراموش شدگان همچنان از ادامه نارضایتی های بازنشستگان فرهنگی از عملکرد ضعیف اداره آموزش و پرورش خبر می داد.
این همشهری گرامی با نام مستعار یادگاران دیروز چنین اظهار نظر کرده است :
یادگاران دیروز : با سلام خدمت شما و با تشکر از دوست عزیزی که حرف دل خیلی از ما بازنشستگان فرهنگی را زدند. دلم می خواهد تحقیق کنید و ببینید که ادارات دیگر  چگونه از بازنشستگان خود تجلیل می کنند. برای مثال هر تابستان اقامت چند روزه در یکی از متل های شمال ایران را به طور رایگان  به بازنستگانشان اختصاص داده اند که اگر خواستید از صحت این گفته مطمئن شوید من می توانم اسم آن اداره محترم را از طریق ایمیل برایتان ارسال نمایم.. در حالی که در روز معلم امسال هیچ قدردانی از ما یادگاران دیروز به عمل نیامد.
 ولی اشکال ندارد شاید بودجه کافی در اختیار نداشتند که می توانستند اعلام کنند تا ما هزینه این اقدام خداپسندانه را  به طور شخصی خدمتشان تقدیم کنیم تا لاقل یک روز همکاران فرهیخته و پیشکسوت جمعشان حمع  می شد و از مصاحبت با یکدیکر  دلشاد می شدند.
 با تشکر از کسانی که هنوز می فهمند باید چگونه بفهمند.

پیوند مطلب : قصه فراموش شدگان 


یکی دیگر از مخاطبین عزیز اسرارنامه با نام همشهری ضمن ابراز محبت نسبت به مجله اینترنتی اسرارنامه زحمات دکتر ابوالفضل میرعلی چهره محبوب ورزشی خراسان را در زمینه رشد و اعتلای ورزش این استان و به ویژه دیار سربداران متذکر شده و گفته است :  
همشهری : باسلام خدمت دوستان گلم.واقعاممنونم ازاین همه پشتیبانی ازسرداران بزرگ سربداران که بااین کارهای مخلصانه باعث موج مثبتی دربین مردم سبزواردرسرتاسرایران شده اندوهمانطوری که دانشگاههای متعدد درسبزوارفرهنگ سازی کردند.الان همون مسیرروجناب دکترمیرعلی باورزش انجام میدن.درموردافکارپوسیده هم نگرانی نداشته باشین(ازکجامعلوم که این افرادسبزواری باشن.تاریخ بارهانشون داده سبزواریهادرهرحالتی پشت هم هستن ولی افرادی اینگونه باحرفهاشون سعی دربرهم خوردن این برادری میکنن)به امیدموفقیت بیشترسبزوارکه باپیشرفتش جواب افرادحقیرروکه مشخصاسبزواری هم نیستن میدههمشهری عزیزمان با فامیل "مهری" زحمات آقای محمد مهرنیا پیشکسوت عرصه خبرنگاری و مطبوعات شهرستان سبزوار را مورد تقدیر قرار داده و گفته است : 
مهری : برادربزگوارجناب اقاي محمد مهرنيا خبرنگارموفق ونمونه كشوراززحمات عالي شما درروستاي مهروحمايت ازروستاي ميهن حمايت مي كنيد ازشماتقدير وتشكرمي شودهمشهری عزیز دیگری با نام بسیار زیبای ایمان بیاوریم به آغاز فصل سبز در پایین مطلبی در مورد چگونگی سوددهی فرودگاه بین المللی سبزوار چنین نظر داده است : 
ایمان بیاوریم به آغاز فصل سبز : سلام من واقعاً خوشحالم که در شهر سبزوار و در میان مردم تیزهوشی زندگی می کنم که تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنند.پس از اینکه در نیم قرن قبل راه آهن سراسری سبزوار را دور زد و از این شهرعبور نکرد بعضی از مردم در آن سالها گمان می کردند برای همیشه خورشید بخت و اقبال سبزوار در مسیر توسعه غروب کرده و از این به بعد فقط باید شاهد رشد کردن شهرهای دیگر و عقب ماندن سبزوار باشیم اما همت مردم سبزوار چنان بود که نه تنها آنقدر پیگیری کردند که راه آهن را به شهرشان آوردند بلکه با سرمایه خود فرودگاهی ساختند که خود زیرساخت همه توسعه هاست.
اینجاست که می گویند در پیشرفت و توسعه یک جامعه منابع طبیعی و ثروت های مالی و مادی خیلی مهم نیست ، مهمتر از آن فکر و انگیزه و کارآمدی نیروی انسانی است. آنچه در سبزوار به فراوانی وجود دارد و همین ویژگی باعث شده امروز بعضی از شهرهای همسایه مثل .................دائماً نسبت به سبزوار حسادت کنند. چون می بینند سبزوار با اینکه چندان از موقعیت طبیعی مناسبی برخوردار نیست اما سرعت توسعه یافتگیش از آن شهرها بیشتر است.همشهری عزیزمان با نام سهیل در در ادامه سلسله نظرات مخاطبین برای قسمت دوم مقاله پربازدید "همه چیز برای مرکز استان شدن سبزوار فراهم است" اظهارات جالبی را مطرح کرده است که بخش هایی از این نظر را در اینجا منتشر می کنیم : 
سهیل : به نظر من این دو نظر دهنده قبلی که با مطرح کردن موضوعی کاملاً بی ارتباط با بحث مقاله همه چیز برای استان شدن سبزوار فراهم است را مطرح کرده اند خواستند حرف را عوض کنند. ................... دیدند دلایل قانع کننده ندارند که این مقاله را رد کنند آمده اند به اسم اسرارنامه گیرداده اند. 
ولی در کل به نظر من الآن واقعاً همه چیز برای مرکز استان شدن سبزوار فراهم است. 
این .................ها دلشان را به یک دانشگاه کوچک که تازه دو سال است مجوز آن را گرفته اند و تأسیس کرده اند و حتی یک چهارم دانشگاه حکیم سبزواری دانشجو ندارد خوش کرده اند و می گویند ...............دیگر یک شهر دانشگاهی شده  ، پس سبزوار با این همه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تمام دولتی با سابقه بیش از دو سه دهه چه بگوید ؟ تازه مراکز علمی و حوزه های درسی سبزوار در طول چندین قرن گذشته زبانزد بوده است. با وجود اساتیدی مثل حاج ملاهادی سبزواری و دیگر بزرگانی که دائماً در سبزوار ظهور کرده و حوزه های علمی و درسی راه می انداخته اند.
واقعاً وقتی می بینیم ................... این طور به خاطر داشتن یک دانشگاه آزاد که با دانشگاه آزاد سبزوار برابر است اینقدر خوشحالند و افتخار می کنند با خود می گویم پس ما سبزواری ها با این همه مراکز علمی و دانشگاهی دولتی قدیمی و جدید باید چه کارکنیم ؟ 
اما مسئله اینجاست که سبزواری ها نشان داده اند که... این چیزها برایشان طبیعی است . این ....
اینجاست که باید گفت زنده باد استان سربدارانهمشهری عزیزی با نام ظریف بین بازهم در دنباله سلسله نظرات مقاله " همه چیز برای مرکز استان شدن سبزوار فراهم است "(قسمت اول) در پاسخ به نظر یکی از مخاطبین با نام نکته سنج که وجود موسسات بیشمار مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه را در سبزوار یک تهدید دانسته بود ، پاسخ جالبی ارائه داده است : 
ظریف بین : من تا حدودی با نظر خانم یا آقای « نکته سنج » موافقم اما فکر می کنم پاسخی که شما دادید کامل تر و قابل قبول تره . مشاهده این همه خدمات مهمی که بخش خصوصی در سبزوار کرده و به رشد و توسعه سریع این شهر انجامیده واقعاً نشان از اون داره که نباید نسبت به وجود موسسه های مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه در شهرسبزوار بدبین بود. هرچی باشه بالاخره پول یک قدرته . هرچی حساب های بانکی مردم یک جامعه پرتر باشه نشون میده اونها آمادگی برای خیلی از سرمایه گزاری ها رو دارن . همین شهر ................ رو که این دوست نکته سنجمون مثال زده و گفته سالها پُز صنعتش رو به سبزوار داده نگاه کنید. همه امکانات این شهر دولتی است . یعنی دولت ها در این شهر سرمایه گزاری کردند و مردمش چندان نقش مشارکت جویانه ای در پیشرفت..................نداشتن. خوب حالا هم که در سالهای اخیر دولت ها از سرمایه گزاری های مستقیم ممنوع شدن و به خصوص در صنعت دیگه سرمایه گزاری نمی کنن صنعت .................... در حال خوابیدنه اما صنعت سبزوار تازه در حال رشد و شکوفایی . فقط یک مجتمع پتروشیمی و پالایشگاهی ستاره خراسان کافیه تا در چندسال آینده سبزوار در کنار نیشابور قطب صنعتی استان بشه. حالا به غیر از این مجتمع پتروشیمی ، سرمایه گزاری های صنعتی فراوان دیگه ای انجام شده که همه به جای خود خبر از یک جهش عظیم صنعتی در سبزوار اون هم به همت خود مردم این شهر میده...همشهریان گرامی شما نیز می توانید دیدگاه ها و نظرات خود را برای انتشار در قسمت های بعدی مردمانه با ما درمیان بگذارید. 

کوچه پس کوچه پیوندها 
کلیک کنید:

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


سلام اسرارنامه خسته نباشی...
اسرار نامه منم با بعضی از انتقادات موافقم ولی با نحوه گفتن ان نه ولی بدان اسرار نامه شما مسئولید دربرابر مردم و باید تحمل هر برخوردی را داشته باشی و نکته دیگر این که نگران نباش همیشه به قطار در حال حرکت سنگ میزنند و خوشحال باش و نارحت نشو از برخوردهای سرد
ولی به انتفاد ها بی تفاوت نباش ...
25 تير 1391 - ساعت 00:12

اسرارنامه: با سلام و تشکر از نظر ارزشمند شما دوست عزیز.
حق با شماست. نظرات دوستانه شما عزیزان همواره باعث دلگرمی ماست.
« همیشه به قطار در حال حرکت سنگ می زنند »
عالی است ...
ما نیز معمولاً سعی کرده ایم درمقابل انتقادات حتی اگر می دانستیم مغرضانه است ، با صبوری برخورد کنیم . اما شاید گاهی به حکم انسان بودن ، کمی عصبی هم شده باشیم.
اما سعی خواهیم کرد همواره در مسیری حرکت کنیم که تحمل بیبشتری از خود به نمایش بگذاریم.
پیروز باشید...

با عرض سلام حضور سر دبیر محترم اسرار نامه با عرض پوزش تعویض تصاویر در این صفحه مگر امکان پذیر نیست ؟ چون تعویض تصویر فوق باید راحت تر از جواب های توجیهی طولانی شما دوست ارجمند باشد. لااقل جلو سوژه سازی ها هم گرفته می شود. و جناب چشم پاک و آتنا آرامش روحی پیدا می کنند. با تشکر بی طرف واقعی
23 تير 1391 - ساعت 21:37

اسرارنامه: سلام دوست عزیز از نظر و پیشنهادتان سپاسگزاریم.
مسلماً تغییر تصویر امکان پذیر است ، لیکن به نظر نمی رسد واقعاً نظردهندگان عزیز قبلی با نام آتنا و چشم پاک مشکلشان مشکل این تصویر بوده باشد. بلکه از فحوای کلام این دو عزیز چنین برداشت می شود که این تصویر تنها یک بهانه است برای آنکه نسبت به اسرارنامه خرده بگیرند و عیب جویی کنند. حتی نگاه کنید خانم آتنا چه قدر ناشیانه از این موضوع به مبحث استان شدن یا نشدن سبزوار پل زده اند!!!
به هرحال از این یکی که گذشت ، انشاالله در مردمانه های بعدی سعی خواهیم کرد تصاویری از اجتماعات محلی و مردم عزیز دیار سربداران منتشر کنیم.
موفق باشید...

چشم پاک
6 مخالف 3 موافق
من تا به این عکس نگاه کردم از مردم سبزوار گله مند شدم که چرا بی حجاب شدن و اون خانمی که در ردیف اول کنار اون خانمه بجه بغل واستاده بی حیا شده .......... نپوشونده خدا هدایتشون کنه همینطوری می خوان مرکز استان هم بشن لااقل یک شال که می تونستند سرشون بندازند.
22 تير 1391 - ساعت 14:14

اسرارنامه: دوست عزیز می گوییم واقعاً خدا رحم کرده که شما هنوز چشم و دل پاک بودید !!! چشم ودل پاک بودید و با چنین دقتی از بین این تصویر شلوغ و ریز و پر رنگ آمیزی ، چشم هایتان آن خانمی را که در ردیف اول کنار آن خانم بچه بغل ایستاده و بی حیا شده و ................اش را نپوشانده را دید! جل الخالق !!!
اینجاست که باید گفت چشم پاک هم چشم پاک های قدیم!!!
اما حالا گذشته از شوخی دوست عزیز ، یعنی شما واقعاً در همان اولین نگاه که به این تصویر انداختید ، نفهمیدید این یک عکس تزئینی است؟! و حتماً باید بدانید که استفاده از عکس های تزئینی در همه مطبوعات و رسانه های دیداری یک امر رایج و طبیعی است.
با این حال و با وجود اینکه این انتقاد شما از آن انتقادها بود!!! وخیلی ناشیانه به مرکز استان شدن یا نشدن سبزوار ربط پیدا کرد ، به رسم انتقاد پذیری مجله اینترنتی اسرارنامه سعی خواهد کرد در مطالب بعدی خود تا حد امکان از عکس ها و تصاویری با سوژه های محلی استفاده کند.
سپاس از حضور و نظرتان...

خوبه به توهین ادامه بدید محمد جان
22 تير 1391 - ساعت 13:44

اسرارنامه: نگران نباشید بهروز جان .
کسانی که به دیگران توهین می کنند سطح ادب و فرهنگ و خصوصیات اخلاقی خود و محیطی را که در آن پرورش یافته اند نشان می دهند.

عقده نامه سبزوار
21 تير 1391 - ساعت 17:52

اسرارنامه: دوست عزیز ما با تأیید این نظراتتان ، امید واریم دیگر کم کم عقده هایتان تخلیه شود و بگویید چرا با ما دعوا دارید؟
اسرار نامه آنقدر نمی فهمد که برای بخش مردمانه خود باید تصویری از مردم سبزوار را قرار دهد نه مردمان اروپا یا آمریکا را.این بدین خاطر است که تفکرات شما همان خطی است
21 تير 1391 - ساعت 11:52

اسرارنامه: از تذکر مناسب شما مخاطب فهیم ، با شخصیت ، با شعور ، خوش صحبت که روش صحیح نقد را به خوبی می دانید و بدون هیچ سوء نیتی این مطلب را ارسال کرده اید ، سپاسگزاری می کنیم.
چشم انشاالله سعی خواهیم کرد در شماره های بعدی مردمانه ، تصاویری از مردم و اجتماعات سبزواری ها قرار دهیم.پیروز باشید...
به امید حضور و نظر مجددتان ....

برومندی جون مطلب کم اوردی اینا رو منتشر می کنی؟؟ خب کامنتارو خود مردم می خونن.

می دونم کامنت رو منتشر نمی کنی

20 تير 1391 - ساعت 20:26

اسرارنامه: سلام دوست عزیز .
حالا چرا با ما دعوا دارید ؟
به هرحال خوش آمدید...
به امید حضور و نظر مجددتان در مجله اینترنتی اسرارنامه ...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات