مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

دانشگاهی   /   24 مرداد 1393   /   کد مطلب: 6192   /   بازدید: 1917   /   نظرات: 1

رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی سبزوار معرفی شد / 6 دانشکده جدید علوم قرآنی در کشور تأسیس می شود

رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی سبزوار معرفی شد  6 دانشکده جدید علوم قرآنی در کشور تأسیس می شود

رئیس جدید دانشکده علوم قرآنی سبزوار هفته گذشته با حضور رئیس  دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور و هیأت همراه وی که از قم به سبزوار آمده بودند، معرفی شد.
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه ، بعد از ظهر سه شنبه گذشته طی جلسه ای که درمحل ساختمان  معاونت استانداری و فرمانداری ویژه سبزوار برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد فاتحی جانشین حجت الاسلام  والمسلمین دکتر محقق شد و رسما زمام اداره امور را در دانشکده علوم قرآنی سبزوار به دست گرفت.
دکتر فاتحی پیش از این ریاست دانشکده علوم قرآنی بندرعباس را برعهده داشته است.
آیت الله عابد رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآنی کشور در این مراسم گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در کشور حدود 22 شعبه در استان های مختلف دارد. تنها دانشگاه قرآنی کشور است و در 6 شهر دیگر در داخل و در 2 کشور خارجی یکی در دبی و دیگری در آلمان شعبه ای از این دانشگاه در حال تأسیس است.
  وی سپس به بعضی ویژگی های بارز دیار سربداران اشاره کرد و گفت: سبزوار یک شهر قرآنی است و وجود بزرگانی  نظیر مرحوم آیت الله سید عبدالاعلی سبزواری از افتخارات این شهر است و ان شاالله دانشکده علوم قرآنی  که در این شهر وجود دارد ، شجره طیبه ای است  که روز به روز هم رشد خواهد کرد.
دکتر عابد در ادامه گفت: قرآن حقیقتا تنها کتاب خداست که هم اکنون روی کره  زمین است.

وی تصریح کرد، البته یونسکو 50 کتابی را که مردم می گویند کتاب آسمانی در جایی جمع کرده و  چاپ کرده است.نظیر تورات ، انجیل و ... ولی همان ها آمده اند اولین کتاب را قرآن قرار داده اند. با اینکه اعتقاد خاصی  ندارند ولی پیداست قران با هیچ کتاب دیگری قابل مقایسه نیست.
این  مسوول ادامه داد: قرآن کتابی است که ما خیلی راحت آن را همه جا تبلیغ می کنیم و هدیه می دهیم.آنقدر کامل است که برخلاف همه مراجع که می گویند قرآن را نباید به دست کافران داد،امام خمینی(ره)، مجوز داده است که اگر به قرآن بی احترامی نشود  آن را به کفار هدیه بدهیم.
عابد همچنین گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کشور سعی می کند در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی تلاش کند وتربیت افراد قرآنی بالاترین هدف ماست.

وی ادامه داد:  مقام معظم رهبری خواسته اند که در کشور بیش از 10 میلیون نفر حافظ قرآن داشته باشیم. و هم اکنون تا رسیدن به آن هدف هنوز خیلی فاصله داریم.
رئیس  دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم کشور سپس گفت: علمای شیعه در طول تاریخ 1400 تفسیر  قران نوشته اند.امام حسن عسگری (ع) نذر  کرده بود که هر روز تفسیر  درس بدهد.
وی افزود: فرهنگ قرآنی ما قوی است و سبزوار هم شهر قرآنی است و ان شاالله دانشکده علوم قرآنی سبزوار با حمایت دوستداران فرهنگ قرآنی در این شهر رشد کند و توسعه مناسبی پیدا کند.

 

گفتنی است، دانشکده علوم قرآنی سبزوار از سال 1390 راه اندازی شده است.اولین سرپرست آن سیدنورالله رضوی ازچهره های مطرح فرهنگی ، مذهبی وهنری دیار سربداران بو که خود جزء موسسان  این دانشکده در سبزوار بود و سپس حجت الاسلام والمسلمین محقق این مسوولیت را برعهده گرفت. واینک حجت الاسلام والمسلمین محمد فاتحی این سمت را پذیرفته است.

 

شما گرامیان امروز می توانید گزارش  تصویری  این مراسم را  در بخش عکس نامه اسرارنامه مشاهده کنید. برای ورود به این بخش روی اینجا کلیک کنید.


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


1 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات