مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

عمومی   /   12 آبان 1391   /   کد مطلب: 731   /   بازدید: 3315   /   نظرات: 0

سیاست گذار ماجرای غدیر خدا بود و رسول اکرم (ص) تنها آن را اعلام کرد.

سیاست گذار ماجرای غدیر خدا بود و رسول اکرم ص تنها آن را اعلام کرد

امام جمعه سبزوار گفت : سیاست گذار ماجرای غدیر خود خدا بوده است و پیغمبر اکرم (ص) تنها بیان کننده پیام غدیر بود و 12 امام معصوم (ع) نیز مجریان این امر مهم بوده اند.
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه به نقل از سبزوارپیام ، حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار افزود : از آنجایی که سیاست گذاری ماجرای غدیر توسط خود خداوند رحمان انجام گرفته است ، لذا غدیر یک مسئله معمولی نیست و رفتن به مسیر غدیر در واقع ، قرار گرفتن در همان صراط مستقیم هدایت و بندگی است.
وی سپس به شرح جزئیاتی در مورد رویداد مهم و تاریخی غدیر در آخرین سفرحج نبی مکرم اسلام (ص) پرداخت و گفت : قطعاً وقتی پیامبر هزاران نفر از حج گذاران را مدت سه روز در محل غدیر نگاه داشت تا با حضرت علی (ع) بیعت کنند و حتی بانوان نیز به وسیله فروبردن دستان خود در سطل آب با آن امام بیعت کردند ، نشان می دهد که در ماجرای غدیر فقط بیان دوستی حضرت رسول با امام علی در میان نبوده است ، چرا که این موضوع از قبل واضح بود و نیازی به این توضیح و تفسیر نداشت .
ابراهیمی تأکید کرد : در غدیر مسئله مهم ولایت حضرت علی (ع) مطرح شد و همه مسلمانانی که در آن محل حضور داشتند با آن حضرت به همین منظور دست بیعت دادند.
وی کرد : در هنگام روی دادن موضوع غدیر هیچ احکام دیگری از دین باقی نمانده بود که پیامبر مطرح نکرده باشد و فقط بحث ولایت حضرت علی (ع) باید برای مسلمین مطرح می شد تا رسالت پیامبر (ص) تکمیل گرددو آن هم به فرمان خدا در محل غدیر به انجام رسید.
امام جمعه سبزوار در بخش های دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه سبزوار به مناسبت روز 15 ذی الحجه ولادت امام هادی (ع) اشاره کرد و گفت : جامع صفات نیکوی امامان پیشین در وجود مبارک امام هادی (ع) تبلور یافته بود و او با اینکه در کودکی به امر مهم امامت نائل شد ، اما از فضل و دانش کافی برای پاسخگویی به تمام یاز مسلمانان آن زمان برخوردار بود.
وی سپس گفت : یکی از نشانه های دانش و فضل بالای امام هادی (ع) به یادگار گذاشتن زیارت جامعه کبیره از آن حضرت است که این دعا به منزله بزرگترین دانشگاه امام شناسی است و امام زمان (عج) نیز خواندن آن را توصیه کرده است.
وی به نمازگزاران سبزواری توصیه کرد در هر موقعیت که توانستند ، زیارت جامعه کبیره را مطالعه کنند.
خطیب جمعه سبزوار همچنین به موضوع یوم الله 13 آبان پرداخت و گفت : در 13 آبان اتفاقاتی سرنوشت ساز و تاریخی روی داده است.
به گفته وی ، تبعید امام خمینی به ترکیه توسط رژیم طاغوت در سال 43و اوج گیری مبارزه ملت مسلمان ایران علیه استکبار جهانی و حمایت از اتفاقات این روز تاریخی در سال های پیش از انقلاب است.
وی سپس تصریح کرد : بنابراین می بینیم که مبارزه با استکبار جهانی در ایران موضوع تازه ای نیست و حداقل چندین دهه است که ما داریم به پیروی از امام امت ، امام خمینی(ره) با استکبار جهانی مبارزه می کنیم و این همان راهی است که پیش از این هم تمام انبیاء و اولیاء الهی در مقابل مستکبرین زمان خود پیموده اند.
حجت الاسلام ابراهیمی سپس اظهار داشت : بعد از انقلاب 57 کشوری که به دست نظام جمهوری اسلامی افتاد مانند جنازه ای بود که یک جای سالم در بدن نداشت و ساختن درست و کامل آن چندین دهه زمان نیاز داشت. اما یک راه برای میان بر زدن در این مسیر طولانی بود و آن هم پیروی از خط امام و رهبری است که همین موضوع موجب آن شد که ملت ایران بتوانند در 8 سال دفاع مقدس پیروز و سربلند از میدان بیرون بیایند و بعد از آن نیز مسیر پرافتخار خود را ادامه دهند.
وی افزود : اکنون در دوران آغاز جنگ نرم روانی هستیم. جنگی که به مراتب از جنگ نظامی سخت تر است. زیرا در جنگ نرم دشمن را مستقیماً نمی بینیم و نمی شناسیم و در این دوره حساس برای اینکه پیروز از میدان جنگ بیرون بیاییم باید ، به صورت منسجمی عمل کنیم و اختلافات داخلی را بین خودمان حل کرده و اجازه ندهیم پای دشمن به مسائل داخلی ما باز شود.
وی سپس گفت : مسئله تسخیر لانه جاسوسی در روز 13 آبان مسئله ای معمولی نبود بلکه ارزش های زیادی برای نظام و مردم ما به همراه آورد.
خطیب جمعه سبزوار افزود : مهمترین فایده تسخیر لانه جاسوسی برای ایران اسلامی درهم شکستن بت هیبت ابرقدرت های جهان بود.
وی گفت : بعد از این ماجرا آمریکا مهمترین اقدامات خود را انجام داد تا قضیه را به نفع خود به پایان برساند اما موفق نشد.
به گفته امام جمعه سبزوار ، شروع به تحریم اقتصادی ، بلوکه کردن اموال جمهوری اسلامی ایران در بانک های آمریکا از جمله اقدامات مهمی بود که شیطان بزرگ برای به زانو در آوردن ایران اسلامی دست به آنها زد اما هیچ توفیقی به دست نیاورد.
حجت الاسلام ابراهیمی گفت : کارتر حتی هیئتی را برای مذاکره به ایران معرفی کرد اما امام خمینی (ره) نه تنها خود با هیئت آمریکایی مذاکره نکرد بلکه اجازه نداد هیچ مقام رسمی از ایران با این هیئت مذاکره کند و امام خمینی شرط کرد تنها ا گر آمریکا شاه ملعون را به ایران تحویل دهد و شاه در ایران محاکمه شود ، اجازه می دهد که با هیئت آمریکایی مذاکره صورت بگیرد.
امام جمعه سبزوار در ادامه تأکید کرد : آمریکا هنوز هم همان کشوراستکباری و ضد ایرانی است که در زمان حیات امام خمینی بود و امام از آن به عنوان شیطان بزرگ یاد کرد .
وی تأکید کرد : شیطان همیشه شیطان است و به شیطنت های خود ادامه می دهد. لذا ملت ایران باید با تمام قوا مانند همیشه پشت نظام مقدس جمهوری اسلامی بایستند و اجازه ندهند کشورشان به دست دشمنان و نامحرمان بیافتد.
خطیب جمعه سبزوار در ادامه به تعدادی دیگر از مناسبت های تقویمی هفته اشاره کرد و از جمله شهادت اولین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی امام جمعه فقید تبریز را یادآور شد و گفت : با هریک از این ترورها و جنایات که منافقان و عوامل استکبار در کشور اسلامی ما انجام داده و می دهند ، عزم و اراده مردم در مسیر باورهای دینی و انقلابیشان استوار تر می شود.
گفتنی ا ست در پایان نماز جمعه این هفته راهپیمایی با شکوه یوم الله 13 آبان از محل جایگاه نماز جمعه به سمت میدان امام حسین (ع) سبزوار انجام شد.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات