مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

سیاست   /   22 آبان 1391   /   کد مطلب: 749   /   بازدید: 2480   /   نظرات: 15

مرگ یک وبلاگ نویس/ پرونده ای جنجالی برای نماینده سبزوار

مرگ یک وبلاگ نویس پرونده ای جنجالی برای نماینده سبزوار

تعدادی از منابع خبری ، درنخستین ساعات امروز ، از سپرده شدن یک مسئولیت خطیر سیاسی وامنیتی به کمیته ای تحت  ریاست محمدرضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب وداورزن خبر دادند.
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه علاء الدین بروجردی ، یکی از نمایندگان سرشناس مجلس شورای اسلامی امروز در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن ارائه توضیحاتی در مورد مرگ یک وبلاگ نویس ایرانی در زندان رباط کریم ، گفت : کار پیگیری پرونده مرگ این وبلاگ نویس جوان به کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ریاست محمد رضا محسنی ثانی سپرده شده است.(منبع)
گفتنی است ستار بهشتی وبلاگ نویس 35 ساله ایرانی بوده است که مدتی قبل در 9 آبان ماه جاری بنا به ارتکاب جرم در فضای مجازی اینترنت ، محکوم به حبس در زندان رباط کریم می شود.
 این وبلاگ نویس چند روز پس از دستگیری در روز سیزدهم آبان ماه درزندان فوت می کند و همین مرگ ناگهانی ستاربهشتی به عنوان یک وبلاگ نویس ایرانی در زندان ، به سوژه مهمی برای رسانه های خبری  تبدیل می شود. (منبع)
خصوصاً اینکه وجود چنین پرونده هایی در ایران به دلیل اهداف خاص سیاسی کشورهای غربی و رسانه های وابسته به آنها معمولاً به سرعت جنبه فراملی پیدا کرده و بازتاب گسترده ای در فضای جهانی پیدا می کنند.
دراین مورد نیز درروزهای پس از درگذشت ستار بهشتی، برخی رسانه  های شناخته شده وابسته به کشورهای غربی نظیر بی بی سی ، رادیو فردا ، صدای آمریکا و... جنجال های فراوانی به راه انداختند.وپرونده درگذشت ستار بهشتی خیلی سریع به یکی از مسائل مهم سیاسی کشور در عرصه بین الملل تبدیل شد.
به همین منظور مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر وادار بررسی پرونده مرگ این وبلاگ نویس زندانی را در دستور کار خود قرار داده است.
اینک این پرونده در کمیته ای به ریاست محمدرضا محسنی ثانی نماینده شهرستان های غرب خراسان رضوی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، سپرده شده است.
کمیسیون نام برده یکی از مهمترین و اثرگذار ترین کمیسیون های مجلس شورای اسلامی است که آثار ونتایج فعالیت های این کمیسیون معمولاً بازتاب های گسترده رسانه ای در داخل وخارج از کشور دارد.
محمدرضا محسنی ثانی که پیش از ورودش به جرگه نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، چندین سمت مدیریتی و اجرایی مهم از جمله استانداری استان لرستان و سمت فرمانداری چندین شهر مهم کشور نظیر قم و مشهد را تجربه کرده  و به لحاظ رسانه ای چهره شناخته شده ای در سطح ملی است ، اینک با برعهده گرفتن این پرونده بیش از پیش در معرض توجه دقیق محافل سیاسی و اجتماعی و رسانه ای ایران و کشورهای مرتبط با مسائل ایران قرار می گیرد.
نماینده شهرستان های سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن ، امروز در یکی از اولین اقدامات انجام شده خود در خصوص پیگیری پرونده مرگ ستار بهشتی ، مصاحبه ای مفصل با خبرگزاری ایسنا انجام داده است که متن کامل آن در پیوند زیر قابل مشاهده است :
احتمال مرگ طبیعی ستار بهشتی وجود دارد.

لازم به ذکر است براساس اطلاعات مجله اینترنتی اسرارنامه این اولین بار است که یک نماینده از سبزوار به عضویت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در می آید و یک پرونده مهم ملی با ابعادگسترده رسانه ای را برعهده می گیرد.
این موضوع قطعاً بیان کننده توانمندی های بالای سیاسی و تدبیر مدیریتی نماینده نام برده است.
گفتنی است سبزوار به عنوان یکی از شهرستان های بزرگ شمال شرق کشور به همراه شهرستان های تازه تأسیس جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن دارای دو نماینده درمجلس شورای اسلامی است .
خوشبختانه محمدرضا محسنی ثانی و رمضانعلی سبحانی دو نماینده فعلی سبزوار درمجلس هردو علاوه  بر اینکه در کمیسیون های با اهمیتی از مجلس شورای اسلامی عضو شده اند ، از تلاش و پویایی بسیار زیادی برخوردارند.
به طوری که برخلاف برخی دوره های پیشین که به سختی نشانه ای از فعالیت های نمایندگان سبزوار در مجلس و در عرصه مسائل کلان ملی مشاهده می شد ، در دوره کنونی محسنی ثانی و رمضانعلی سبحانی فر ضمن حفظ اتحاد تا کنون فعالیت های رضایت بخشی از خود به نمایش گذاشته اند.
محسنی ثانی چنانکه گفته شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است که این کمیسیون به ویژه در بحث تقسیمات سیاسی کشور نظیر تأسیس بخش ، شهرستان و استان های جدید ، همواره نقش مهمی ایفا کرده و سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی است که عضویت او در این کمیسیون به ویژه برای منطقه غرب خراسان رضوی که با اجرای چند طرح مهم در آستانه یک جهش عظیم صنعتی است ، حائز اهمیت است.
مجله اینترنتی اسرارنامه امیدوار است هردو نماینده پرتلاش سبزوار در مجلس شورای اسلامی در مسیر فعالیت های خود برای کشور و شهرستان های حوزه انتخابیه موفق باشند.

کوچه پس کوچه پیوندها
کلیک کنید:
دکتر محسنی ثانی : سبزوار قابلیت استان شدن را به دست آورده است

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


مخاطب همیشگی
2 مخالف 2 موافق
نظرات دانشجوی رشته حقوق خیلی طولانی است و پاسخ های اسرارنامه به این نظرات طولانی تر راستش من وقت نکردم همه را بخوانم ولی درکل این همه آسمان ریسمان به هم بافتن برای اینکه بگوییم عملکرد محسنی قوی است یا ضعیف کار بیهوده ایست مهم این است که عملکرد محسنی داریم مشاهده می کنیم.
برای ما که خوب بوده . رأی داده ایم البه دور اول رأی به محسنی ندادم بنده چون اصلاً نمی شناختم من ولی این دور چیزی که خوب بوده خوب بوده دیگر چرا باید قبول نکنیم.
همین که وقتی یکی از نزدیکانمان می رود کربلا و برمی گردد کلی زحمت ما کم شده لازم نیست وقت و بی وقت راه بیافتیم برویم فرودگاه مشهد معطل شویم و همین حا از فرودگاه سبزوار که نماینده ها خیلی پگیری کردند کارمان راه می افتد دیگر یعنی عملکردشان خوب بوده. تازه گفته اند پروازهای حج راهم از همین سبزوار برقرار می کنند اگر این اتفاق هم بیافتد به نظر من کلی کار انجام شده.
بازهم کارهای دیگری انجام داده اند که وقت نیست بگویم ولی نباید زیاد سخت گرفت.نماینده ها غول چراغ جادو که نیستند.والسلام.
30 آبان 1391 - ساعت 17:29

اسرارنامه: بازهم از حضور و نظر شما مخاطب همیشگی گرامی سپاسگزاریم.
پیروز باشید..

با سلام .
همه بحث ها را خواندم. مطالب خوبی مطرح شده.
بعضی ها بحث را شخصی کرده اند.بهتر است اجازه ندهید مباحث شخصی شود چون از حوصله عموم مخاطبان خارج است.خصوصاً اگر طولانی باشد.
بیشتر به این مطالب بپردازید.درموقعیت کنونی که تا انتخابات بعدی مجلس فاصله داریم وقت مناسبی برای فرهنگ سازی است.
به نظر من دکتر محسنی مدیرتوانمندی هستند. اما بدون تعارف برای مردم منطقه ما که هنوز داشتن چنین نماینده ای زود بود.ولی خدا را شکر که حالا هست.
باید روی فرهنگ و ا طلاعات مردم کار کرد. بعضی ها از این طرف بوم می افتند بعضی ها از آن طرف.
بعضی ها فکر می کنند یک نماینده مجلس باید به فکر لوله کشی فاضلاب روستای آنها باشد و بعضی ها فکر می کنند همان یک نماینده مجلس لابد هر روز باید برود توی بورس بایستد و قیمت طلا و سکه وارز وسایر کالاهای مورد نیاز مردم را بالا وپایین کند.
نه این درست است نه آن . از هرکسی باید به اندازه جایگاه وپستی که دارد انتظار داشت.
بعضی از نظرات ارسال شده را می توانید جمع و جور کنید و به شکل یک یادداشت جداگانه درآورید. ازکلیت این مطالب می شود مطلب جدیدی نتیجه گیری کرد.
به همین روند ادامه بدهید. کامل و بدون اشکال نیست. اما منحصربه فرد و مناسب است درموقعیت کنونی.ممنون.
27 آبان 1391 - ساعت 21:06

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر ارزشمند شما دوست و مخاطب گرامی.
ان شاءالله از همه انتقادات وپیشنهادات ارزشمندتان بهره خواهیم جست.
پیروز باشید...

دانشجوی رشته حقوق
4 مخالف 3 موافق
سلام.من ترسی از سوالاتم نداشتم وندارم اگرخواستم متن راانتشار ندهید تنها دلیلش برداشتهای گاها اشتباه مخاطبین بود بی شک دربین مخاطبین شماعده ای طرفداردواتشه وتعصبی اقای محسنی وعده ای هم مخالف مغرض و سر سخت ایشان هستند دوست نداشتم متن وسوالات ارسالی من دست اویزی باشد برای توهینات این دوگروه نسبت به یکدیگر یا شخص اقای محسنی یاحتی خود شمادرست مثل زمان انتخابات که همگی شاهد ان بودیم.درمورد گرانیهای اخیر بدنبال دلیل نیستم ونبودم چراکه دلایل ان از تحریم گرفته تابی تدبیری مسؤولین وحتی نقش خود مردم برهمه واضح وروشن است اماازاقایانی که ادعای مدیریت سطح بالاونگرشهای عمیق سیاسی دارندتوقع ارايه راهکارهای قابل طرح واجرا میرود.واما در مورد اطلاع رسانی درمورد عملکرد نمایندگان به نظر خودتان درعصرارتباطات کمی خنده دار نیست که هرکس سوالی از عملکرد مسؤولین داشت به دفتر فردموردنظرمراجعه کندوعلاوه بران اطلاع رسانی قسمتی ازوظایف مسؤلین است والبته نه فقط دریک برهه زمانی خاص وزمانی که نیاز به مشارکت مردمی دارند.درمورداخبارمربوط به مسؤلین اهداف وسیاستهای یک رسانه با سلایق هیاتهای تحریری ان تقریبا یکی است پس جدای از هم نیست ازطرفی تاجایی که به یاددارم ودنبال کردم اقایان در سایتهای خودشان هم به غیراز سخنرانیها وبیانیه های منتشر شده اشان وحضوردر همایش ومجالس حرفی ازبرنامه هاوروند پیگیری مشکلات مردم حرفی نداشتند.همانطورکه من راه معقولانه ای برای رساندن پیغامم انتخاب نکردم شما هم علی رقم وقتی که برای پاسخگویی صرف کردید جوابهای منطقی وقانع کننده ای به من ندادیددرهرصورت ازاینکه وقت گذاشتید متشکرم

25 آبان 1391 - ساعت 20:49

اسرارنامه: دوست عزیز اگر شما نگران برداشت هایی هستید که از صحبت هایتان می شود ، پس ما دیگر چه بگوییم؟
از ابتدای کارمان این برداشت های رنگ و وارنگ مخاطبین تا کنون مارا مجبور کرده است که ده ها برگه پاسخ برای عزیزان بنویسیم که والله بالله آنچه بیان می شود نظرشخصی اسرارنامه است و ربطی به این ندارد که کدام مسوول چه کاره ما هست یا نیست!
در مورد اینکه راه هایی آسان برای دریافت اخبار و دست آوردهای نمایندگان باید وجود داشته باشد با نظر شما موافقیم. شکر خدا در موردنمایندگان سبزوار این مهم تحقق یافته است. هر دو نماینده وبسایت هایی دارند که اطلاعاتشان را دائماً منتشر می کنند. ما هم اگر گفتیم به دفترشان مراجعه کنید فقط به این خاطر بود که فردی مثل شما با این با این روحیه پرسشگر و حقوقی بتواند درارتباطی متقابل و رودرو از منبعی معتبر مسائل را مورد بررسی قرار دهد.
و اما در کل در مورد عملکرد نمایندگان سبزوار نهایتاً بحث به جایی رسیده است که باید بگوییم هرکدام از ما براساس ملاک هایی که برای خودداریم می توانیم به این نتیجه برسیم که فلان نماینده آیا عملکرد خوبی داشته است یا نه؟
از نظر اسرارنامه عملکرد نمانیدگان سبزوار در مجلس هشتم در ارتباط با امور مربوط به منطقه غرب خراسان رضوی عملکرد خوب و حتی در حد عالی بود. در رابطه با امور کلی کشور چندان علاقه مند نیستیم که نظری بدهیم . زیرا مسئله بسیار پیچیده و مفصلی است و در حوصله این مجله نمی گنجد.
در دوره کنونی نیز با توجه به اینکه هنوز حدود 6 ماه از شروع به کار مجلس گذشته و به طور کلی کشور گرفتار مشکلات اقتصادی فراوانی است که از مدت ها قبل آبستن آن بود ، دراین مدت کوتاه خیلی انتظار خاصی از نمایندگان نداریم.هنوز برای اینکه بگوییم دست آوردهای نمایندگان سبزوار در سطح منطقه ای یا ملی در مجلس نهم رضایت بخش بوده یا نه ، به زمان بیشتری برای جمع بندی و نتیجه گیری نیاز داریم.
لیکن شما دوست عزیز میتوانید براساس ملاک های شخصی خودتان نظر متفاوتی داشته باشید. ضمناً حتی می توانید نظرتان را در قالب یک یادداشت یا مقاله با سایر مخاطبین این مجله در میان بگذارید.
به هرحال از ارتباط پیوسته تان با این مجله از شما سپاسگزاریم.
پیروز باشید...

دانشجوی رشته حقوق
1 مخالف 4 موافق
سلام .مخاطب همیشگی بهترنبود بجای قضاوت عجولانه درمورد منتقدینی که کوچکترین شناختی ازانها نداریدوبجای زیرسوال بردن فرهنگ مخاطبین این سایت خبری خیلی مودبانه ومنطقی خودشماچندنمونه از دستاوردهای اقایان نماینده رادراین چندماهه که عده ای غفلتا مثل من ازان بی خبرمانده اندرابرایمان بازگوکنید!؟البته این تذکررابایداسراربه شما میدادکه خیلی سرسری یا شاید هم مغرضانه ازکناران گذشت .واینکه اتفاقا برعکس گفته های شما من مشتاقانه در انتظاردستاوردهای نماینده منتخبم هستم واحساس میکنم اخبار وگزارشات درمورد ایشان وعملکردشان بسیاراندک ومحدوداست.من هم ازشمامتشکرم که موجبات رشد وپرورش ظرفیت وادبم را فراهم کردید

25 آبان 1391 - ساعت 20:27

راستي چرا به امضاي سوال از رئيس جمهور از سوي آقاي دكتر!!! محسني نپرداختيد؟؟؟؟

25 آبان 1391 - ساعت 20:22

اسرارنامه: انتخاب و انتشار موضوعات درمجله اینترنتی اسرارنامه تا حدودی وابسته به علائق نویسندگان دارد.
اما شمااگر در مورد سئوال آقای دکتر محسنی از نمایندگان حرف و تحلیل خاصی دارید یک مقاله یا یاددداشت که به لحاظ جنبه های حقوقی کاملاً همه مقررات رسانه ای را رعایت کرده باشد ، بنویسید و برای ما ارسال کنید. منتشر خواهد شد.
پیروز باشید...

دانشجوی رشته حقوق
2 مخالف 0 موافق
باسلام .اسرار جان لطفا نظر منو روسایت نزار فقط یه جواب منطقی برام بیار........ ................................................................................................... . . .
25 آبان 1391 - ساعت 16:37

اسرارنامه: سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز.
چه طور از ما می خواهید بدون انتشار متن نظر شما ، پاسخی به آن بدهیم ؟ درحالی که یک آدرس ایمیل نیز به ما نداده اید تا حداقل از آن طریق با شما در ارتباط باشیم.
ضمناً سئوالات شما سئوالات بدی نبود که نگران انتشار آن بودید.
از آن گذشته وقتی ما پاسخ های شما را بدهیم خود به خود مشخص می شود که چه پرسیده اید.
به هرحال این بار به دلیل احترام به خواست شما ، بخش اصلی متن نظرتان نمایش داده نمی شود ، اما بهتر است این شیوه در موارد بعدی ادامه پیدا نکند.
1- در مورد گرانی واقعاً نمی توان این موضوع را انکار کرد که یک بحث عمومی و ملی است که کشورهای خارجی هم با تشدید تحریم ها در آن سهم موثر دارند. در نتیجه در موضوع گرانی ، مجموعه قوه مجریه و قوه مقننه همه سهم خاص خود را دارند . اما در مجلس با توجه به اینکه تعداد حدود 300 نماینده وجود دارند ، ما به عنوان ناظران بی طرف نمی توانیم واقعاً بگوییم مثلاً شخص X نماینده محترم فلان شهر چه قدر در به وجود آمدن مشکل گرانی درکشور سهیم است؟
اما در نقطه مقابل به خوبی مسلم است که شخص رئیس جمهور و وزرا و رئسای نهادهای اقتصادی وابسته به دولت نقش غیرقابل انکاری در اوضاع کشور در هر دوره ای دارند.یعنی در واقع حقیقتاً نمی توان یک نماینده از 300 نماینده مجلس را دریک موضوع به این بزرگی و عمومیت درکشور به صورت مشخصی مقصر دانست ، اما آیا مگر نقش رئیس جمهور کشور وچند نفر وزیر و رئیس ارشدنزدیک به او را نیز می توان در اوضاع عمومی کشور انکار کرد؟
2- آنچه درمورد تعطیل شدن برخی پروژه ها و نبود بودجه کافی گفتید نیز بازهم به همان مورداول باز می گردد که پاسخ دادیم.
3- آنچه در مورد قول های فراموش شده فرمودید برای ما معلوم نیست که دقیقاً کدام قول ها منظورشماست؟ اگر هم قول عمل نشده ای وجود داشته باشد (که البته بعید هم نیست) ، بالاخره مجلس نهم هم هنوز به پایان نرسیده و حتی درماه های ابتدایی فعالیت خود است . شاید نباید بیش از حد عجله داشته باشید.
4- اینکه نمایندگان سبزوار در 6 ماه گذشته کاری انجام داده اند یا نه یک موضوع کاملاً مفصل و قابل بحث و بررسی است. اگر واقعا دنبال پاسخ این سئوال باشیم ، اولین مرجعی که می توانیم این سئوال را از آنها بپرسیم دفاتر ارتباط مردمی نمایندگان ب در سبزوار است. متأسفانه عده ای فکر می کنند دفتر ارتباط مردمی نمایندگان برای این است که مستضعفین به آن مراجعه کنند و تقاضای پول یا شغل و ... از نماینده داشته باشند. متأسفانه این یک فرهنگ اشتباه است. اما حالا چه اشکالی دارد که شخصی تحصیل کرده و پیگیر مانند شما به عنوان یک دانشجوی رشته حقوق به دفتر نمایندگان شهرخود یا هرشهری که در آن ساکن است مراجعه کند و از طریق و اصول خاص حقوقی خود از آنها بخواهد گزارشی از عملکردشان تا بدین لحظه ارائه دهند؟ تا بالاخره برای مردم هم فرهنگ سازی شود ، رفت و آمد به دفتر نماینده فقط نباید برای دریافت کمک مالی و ، اصرار و قسم به دریافت کمک مالی و نفرین و ناسزا در صورت عدم دریافت کمک مالی ... باشد. خوب دوست عزیز راه حل هم همین است که هرجا چیزی را نمی دانیم باید بپرسیم. از مراجع مربوطه هم بپرسیم. به جز مراجعه به دفتر راه های دیگری نیز وجود دارد . مثلاً در جلسات سخنرانی ، در محافلی که برای برنامه های مختلف حضور پیدا می کنند و یا از طریق وبسایت های خبریشان این موارد را می توان جویا شد. البته متأسفانه در دو هفته اخیر وبسایت دکتر محسنی ظاهراً دچار شده و کلاً صفحه آن باز نمی شود. اما به هرحال ایشان وبسایتی دارند که اخبار و اطلاعات مربوط به ایشان را در طول مجلس هشتم و نهم تا همین اواخر منتشر می کرد.و باز ممکن است درآینده نیز این وبسایت فعالیت خود را از سرگیرد.
5- اینکه اسرارنامه کدام اخبار را در مورد نمایندگان انتخاب می کند و چه شیوه ای را برای پرداختن به هرموضوع بر می گزیند یک مسئله مربوط به تحریریه اسرارنامه است. شما که خود دانشجوی رشته حقوق هستید ، نباید به راحتی موضوعات حقوقی مجزا را با یکدیگر خُلط کنید. انتخاب اخبار و مسائلی که اسرارنامه به ان می پردازد موضوعاتی تابع اهداف و سیاست های این رسانه و حتی گاهی سلیقه شخصی اعضای تحریریه است و لذا نباید براساس اینکه مثلاً اسرارنامه در چندهفته یا چند ماه اخیر خبری از یک نماینده یا فرماندار یا هرشخص حقوقی دیگری منتشر نکرده است ، شما فکر کنید ، آن افراد بیکار بوده اند و سرجای خود نشسته و متوقف شده اند. آیا تفکیک این دو موضوع برایتان دشوار است؟
* * *
ضمناً دوست عزیز ، بعضی دیگر از مواردی را که در این نظر بیان فرمودید نه تنها قابل پاسخگویی نبود ، بلکه حتی معلوم نیست ، که چرا در مجله اینترنتی اسرارنامه بیان شده است ، و حتی اگر این کارتان دلیل مشخصی داشته باشد به نظر می رسد اگر بین شما و یک شخص حقیقی و حقوقی دیگر اختلافی وجود دارد و شما دوست دارید پیامی را به وی منتقل کنید ، باید راه های معقول تری را انتخاب نمایید.

با سلام و خسته نباشید

مواقعی از این که می بینم اینقدر دوستان نظرات غیر فابل تحمل می گذارند و شما با صبوری به انها پاسخ می دهید به شما و صبرتان احسنت می گویم
ولی تقاضا می کنم دوستان هر نظری رابه عنوان نقد بر دیگران تحمیل نکنند
اینجا هدف ساخته شدن و اثر گذاشتن است ..نه نیست و نابود کردن چیزی
بیایید در کنار هم باشیم در این برهه که نماینده شهرمان می تواند نام سبزوار را فراتر از خراسان و حتی فراتر از کشور .در سطح بین الملل به گفتمان بگذارد
با تشکر
از طرف .محمد مدیر طنزهای اجتماعی مملی
24 آبان 1391 - ساعت 17:27

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و همراهی همیشگی شما دوست گرامی بامجله اینترنتی اسرارنامه.
پیروز باشید...

مخاطب همیشگی
4 مخالف 4 موافق
درود .
از تلاش مجدانه شما در جهت معرفی نخبگان سیاسی و مدیریتی شهرمان متشکرم.
و واقعاً متأسفم که فرهنگ بعضی ها به گونه ای است که دامنه بحث های انتخاباتی را تا چندین ماه بعد از انتخابات هم ادامه می دهند و اصلاً به نظرم دوست ندارند کلاً در مورد دکتر محسنی مطلبی نوشته شود.در حالی که مطالب این مجله خیلی متنوع است و طبیعتاً از دکتر محسنی هم باید پابه پای بقیه مطالب ، مطلب منتشر شود.
باید به این ها اعتنا نکرد. ولی فقط هم نباید به دکتر محسنی محدود شودید.
البته شما بازهم نسبتاً خوب عمل کرده اید اما در زمینه سیاسی و مدیریتی فقط روی معرفی دکتر محسنی ثانی متمرکز شده اید.
اگر روی چهره های سیاسی بیشتری در سبزوار کار کنید بهتر است. سبزواری ها نیاز به شناخت مدیران و سیاست مداران حرفه ای و توانمندی در شهرشان دارند تا در زمان انتخابات ها به بیراه نیافتند.
درکل از زحماتتان متشرکم.
24 آبان 1391 - ساعت 16:51

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر ارزشمند شما دوست و مخاطب گرامی.
ان شاءالله پیشنهادات و انتقادات شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به مرحله اجرا در خواهدآمد.
پیروز باشید...

دانشجوی رشته حقوق
1 مخالف 3 موافق
ما زیاران چشم یاری داشتیم خودغلط بود انچه میپنداشتیم.چرادرپس این همه انتقاد گس وگاهی تلخ به غیراز دشمنی به دنبال دلیل دیگری نیستید؟گاهی یه دل پر وگاهی...................................؟
23 آبان 1391 - ساعت 02:04

اسرارنامه: دوست عزیز ، انتقاد حتی اگر تلخ باشد ، لزوماً بد نیست. اما گاهی برخی انتقادات فقط تلخ هستند و هیچ راه بردی ارائه نمی دهند. و گاهی حتی به نظر می رسد مغرضانه بیان شده اند. آیا قبول دارید که هر انتقادی ، انتقاد سالم و سازنده نیست؟
اما به طور کل از آنجایی که اسرارنامه به خودی خود با انتقاد مخالف نیست ، و ادعایی هم نداریم. شاید واقعاً در بعضی موارد ما نیز دچار اشتباه و سوء برداشت شویم. به همین خاطر آیا شما به ما کمک می کنید ، تا برداشت صحیحی از همان انتقادات که مد نظر شماست ، داشته باشیم؟

دوستان! با سلام و خسته نباشيد آرزوي قلبي بنده اين است كه اين دفاع جانانه از نماينده به اصطلاح شما توانمند سبزوار همراه با درك و شناحت حقيقي باشد. ولي اينكه سعي كنيد به هر بهانه اي مطالبي را كه از جايي ديگر از جمله ساختمان چهارراه كوشك و يا ساختمان خيابان شهيد مطهري و يا حتي ساختمان كنار آتش نشاني توحيد شهر ارسال مي شود منتشر كنيد كمي با انچه بنده در ابتدا برايتان آرزو كردم متفاوت است. در خصوص اينكه فرموده ايد در دوره هاي قبل مجلس نشانه اي از حضور موثر نداشته اند گويا كمي دچار نسيان و فراموشي شده ايد و يا اينگونه خواسته ايد چرا كه در مجلس هفتم نماينده سبزوار به عنوان رئيس كميته سياسي اصولگرايان مجلس انتخاب شده بود آن هم در مجلسي كه نمايندگاني همچون خوش چهره، نادران، عماد افروغ و ... بودند . در پايان يك توصيه به شما عزيزان دارم به خاطر اينكه حدس مي زنم به لحاظ سني اندكي از شما بيشتر تجربه داشته باشم و آن اين است كه هميشه به ياد داشته باشيد انسان ها خاكستري هستند و هر كسي آميخته اي از خوبي ها و بدي ها است . اگر دوست داشتيد مي توانم اندكي از انچه كه دوستان شما را شايد آزرده خاطر كند برايتان ذكر كنم تا زياد به توانمندي هاي ايشان افتخار نكنيد
23 آبان 1391 - ساعت 00:21

اسرارنامه: با سلام خدمت شما دوست و مخاطب گرامی .
ای کاش اینقدر با گوشه و کنایه صحبت نمی کردید.آن هم گوشه و کنایه هایی تا این حدنامفهوم!!! (ساختمان آتش نشانی توحیدشهر ، ساختمان های خیابان های کوشک و مطهری!!!)
حقیقت اینجاست که هر حرفی که بیان می شود یا قابل رد است یا قابل تأیید.
والبته هر دو با استدلال .
اما توصیف اینکه این حرف از کجا آمده و به کجا می رود و آتش نشانی و آتش فشانی کردن آن ، دیگر به نظر می رسد فرار کردن از اصل موضوع باشد.
در خصوص نحوه حضور نمایندگان سبزوار در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی ما یک نظر قطعی ارائه ندادیم. بلکه اگر شمابزرگوار نیز به متن این مطلب دقت کنید ، خواهید دید نوشته ایم: «برخلاف برخی دوره های پیشین...»
دوست عزیز و بزرگوار از سن و سال شما اطلاع نداریم ، اما حقیقتاً چندجمله پایانی نظر شما بسیار ارزشمد و قابل تأمل بود.
ای کاش همه ما واقعاً در برخورد با افراد این نکته را مد نظر داشته باشیم که «اکثر انسان ها خاکستری هستند و هرکسی آمیخته ای از خوبی ها و بدی ها است.»
در چنین شرایطی نه اسرارنامه به مسیر افراط می افتد ، نه فلان مخاطب یا فلان نظر دهنده یا فلان رسانه دیگر شهرستان ...
حتی شما هم در رد یا تأیید یک یادداشت تحلیلی مربوط به یکی ازمسائل روز جامعه به افراط نمی افتید.
(آیا همه این متن از ابتدا تا انتها اشتباه بود؟ ، آیا جنبه های مثبت نداشت؟ ، آیا فکر نمی کنید ، وجود برخی متغیرها در فضای کلی سیاسی و اجتماعی شهرستان های غرب خراسان رضوی خودبه خود ایجاب می کند چنین مطالبی نوشته شود؟)
به هرحال بار دیگر جمله کلیدیتان را می ستاییم :
"انسان ها خاکستری هستند و هرکسی آمیخته ای از خوبی ها و بدی ها است."
پیروز باشید...

دانشجوی رشته حقوق | ايميل
3 مخالف 3 موافق
باسلام .اینکه اقای نماینده دارای توانمندی های بالای سیاسی وتدابیر مدیریتی است جای شک نیست چراکه باهمین تدبیربالاشون بود که چندماه قبل از انتخابات نشریه همدلی وسایت مخصوص به خودشون رو فقط به خاطر اگاهی وارتباط بامردم راه انداختن وبلافاصله بعداز انتخابات وپیروزی درحالیکه قول داده بودندانتشار نشریه همچنان ادامه داشته باشد براساس همون تدابیر سیاسیشون بهتر دیدند نشریه تعطیل وسایت بسته بشه این همه توانمندی ایشون رو نزدیک انتخابات کی میتونه نادیده بگیره؟؟؟؟؟؟من که منکرش نیستم اقای نماینده باتوانمندی سیاسیشون کاری کردکه نماینده بماند
23 آبان 1391 - ساعت 23:35

اسرارنامه: سلام خدمت شما دوست و مخاطب گرامی.
از اینکه پس از مدت ها مجدداً در این مجله حضور پیدا کرده و نظرات خود را برای ما ارسال کرده اید ، سپاسگزاریم.حدود شش ماه قبل تقریباً هر روز یک یا دو نظر از شما دریافت می کردیم ، اما ناگهان بنا به دلیلی نامعلوم اثری از شما پیدا نشد و ما گمان کردیم شاید دانشجوی غیر سبزواری بوده اید و فارغ التحصیل شده اید و دیگر علاقه تان را برای دنبال کردن اخبار و رویدادهای سبزوار از دست دادده اید.
با این حال اینک دوباره حضورتان را پاس می داریم.
فقط یک نکته آن هم اینکه آنچه در مورد شیوه های انتخابی دکتر محسنی در ایام انتخابات اشاره کردید ، یک موضوع عمومی بین همه نامزدهای انتخاباتی است.چه انها که انتخاب شده و چه آنها که انتخاب نشده اند.
لیکن برخلاف آنچه شما می فرمایید ، همدلی بیشتر به عنوان یک نشریه گزارش عملکرد در پایان چهارسال فعالیت نماینده سبزوار منتشر شد نه به عنوان نشریه تبلیغاتی .
اما نمی توان انکار کرد که تأثیر مفید انتخاباتی نیز برای دکتر محسنی ثانی به همراه داشت.(به هرحال در پایان هر دوره کاری باید گزارش عملکرد ارائه داد، آیا شما مخالف این موضوع هستید؟)
ضمناً نشریه همدلی در همان دوران پیش از انتخابات حدود 10 شماره منتشر شد و از دو هفته مانده به برگزاری انتخابات دیگر هیچ شماره ای از آن منتشر نگردید. در حالی که اصولاً در روزهای رسمی تبلیغات بیشتر لازم بود به لحاظ تبلیغاتی چنین نشریاتی منتشر شوند. - اگر احیاناً شما شماره ای از نشریه همدلی را به خاطر دارید که در دو سه هفته نزدیک انتخابات منتشر شده باشد ، به ما نیز اطلاع بدهید.
--------
و اما وبسایت دکتر محسنی ثانی تنها درایام انتخابات فعالیت نکرد. وبسایت ایشان در طول تمام دوران نمایندگیشان در مجلس هشتم فعال بود و تا همین حدود دو هفته قبل نیز این وبسایت فعال بود و اخبار و مطالبی مربوط به ایشان را منتشر می کرد.
ضمناً از موعدانتخابات مجلس بیش از 7 ماه می گذرد و تا انتخابات بعدی بیش از 3 سال دیگر باقی است. ایا فکر نمی کنید در این فرصت باید فارغ از بحث های انتخاباتی ، واقعاً به صورتی تحلیلی و موشکافانه به مسائل شناخت ویژگی های نماینده اصلح ، و مسائل مربوط به آن بپردازیم؟
پیروز باشید...

سلام اسرار نامه جون
خوشحالم که دوباره فعال شدی یک مدت جات خیلی خالی بود.
برای نماینده شهرمون جناب دکتر محسنی هم آرزوی موفقیت داریم و باعث افتخار همه ما سبزواریهای اصیله.
23 آبان 1391 - ساعت 23:00

اسرارنامه: با سلام خدمت شما دوست و مخاطب گرامی.
از لطف شما نسبت به این مجله سپاسگزاریم.
پیروز باشید...

عبدالله
2 مخالف 3 موافق
با آرزوی موفقیت برای نماینده پرتلاش شهرمان.
لطفاً بیشتر اخبار نماینده ها را پوشش بدهید. مردم حق دارند بدانند نمایندگانشان در مجلس مشغول چه فعالیت هایی هستند .
23 آبان 1391 - ساعت 15:55

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور ونظر شما دوست همیشگی ومخاطب گرامی.
انشاءالله درآینده با شیوه خاص مجله اینترنتی اسرارنامه بیشتر به چنین موضوعاتی خواهیم پرداخت.
پیروز باشید...

باز برای اربابت وارد کار شدی
نگاه کن اون در مورد اون منبعی که لینک دادی به خبرفارسی . خبر فارسی یه موتور جستجوس باید لین اصلی سایت خانه ملت رو بذاری. سوتی نده داداش
موفق باشی
23 آبان 1391 - ساعت 12:29

اسرارنامه: اتفاقاً برعکس آنچه شما می فرمایید ، نمایندگان سبزوار درمجلس بارها اعلام کرده اند ، ما مردم ولی نعمتان آنهاییم.ونه آنها اربابان ما آنطور که شما می گویید.
از شما هم دعوت می کنیم این نگاه منسوخ شده ارباب و رعیتی را در ارتباط با مسئولان کنار بگذارید چون دیگر زمانه زمانه افکار و رفتار ارباب و رعیتی نیست.
ضمناً آنچه در مورد لینک شدن به خبرفارسی فرمودید ، به نظر چیز با اهمیتی نمی رسد.
مهم این است که منبع خبر نمایش داده شود . حالا مثلاً می خواهد از طریق موتور جستجوی خبرفارسی باشد یا هر موتور جستجوی دیگری.اصل خبر و منبع اصلی که مخدوش نشده است.
لذا ضمن احترام ، خدمتتان عرض می کنیم این انتقادتان محل پذیرش ندارد.
پیروز باشید...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات