مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

دانشگاهی   /   8 دي 1393   /   کد مطلب: 8087   /   بازدید: 2952   /   نظرات: 0

اتمام پروژه های نیمه تمام دانشگاه حکیم سبزواری ، به کمک های خیرین نیاز است

اتمام پروژه های نیمه تمام دانشگاه حکیم سبزواری  به کمک های خیرین  نیاز است

معاون اداری مالی و مدیر منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از وجود سه میلیون مترمربع پروژه نیمه تمام در دانشگاه های کشور خبر داد.
 

'محمد حسین امید' روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های نیمه تمام دانشگاه حکیم سبزواری این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: برای تکمیل این پروژه ها علاوه بر استفاده از اعتبارات دولتی از کمک های خیرین نیز استفاده می کنیم.

وی با اشاره به تخصیص 95 درصدی اعتبارات سالجاری افزود: تخصیص اعتبارات در سال 1391 به میزان 10 درصد و در سال گذشته 40 درصد بود.

وی اظهار کرد: هم اکنون بیش از 170 هزار مترمربع پروژه در دانشگاههای کشور توسط خیرین در حال ساخت است.

قائم مقام ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: خیرین می توانند اجرای پروژه های نیمه تمام دانشگاه ها را برعهده بگیرند و در این راستا از تسهیلات بانکی نیز استفاده کنند.

امید گفت: سود وام و هزینه تسهیلات را دانشگاه پرداخت می کند و خیرین فقط اصل پول را برمی گردانند.

معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اگر 50 درصد پروژه را خیرین به اتمام برسانند 50 درصد دیگر را ما متقبل می شویم و آن مجموعه به نام خیر و براساس نیات واقف ساخته می شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه های نیمه تمام دانشگاه حکیم سبزواری گفت : برای پروژه هایی همچون آمفی تئاتر این دانشگاه که در شهر نیز مورد استفاده فرهنگی قرار می گیرد به کمک خیرین نیازمندیم.

وی افزود: قرار است برای خانه فرهنگ دانشگاه حکیم سبزواری نیز که نیمه تمام مانده است کمک هایی انجام شود تا این پروژه به اتمام برسد.

وی ابراز امیدواری کرد با احیای فرهنگ امور خیریه و وقف علمی، شاهد رشد و بالندگی روز افزون مراکز دانشگاهی و اقتدار بیش از پیش علمی کشور باشیم.

سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد مقدس واقع است.

منبع: ایرنا


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات