مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   11 بهمن 1393   /   کد مطلب: 8518   /   بازدید: 2861   /   نظرات: 2

اعتبار ساخت کتابخانه مرکزي سبزوار جذب شده است اما فقط تا پايان بهمن فرصت داريم!

اعتبار ساخت کتابخانه مرکزي سبزوار جذب شده است اما فقط تا پايان بهمن فرصت داريم

مجله اینترنتی اسرارنامه / عمار علوي

..................................................................
 

این مطلب که از سوی یک نویسنده ای افتخاری با نام عمار علوی برای تحریریه اسرارنامه ارسال شده است، به دلیل اعتراض رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار نسبت به درج اطلاعات ناصحیح و نقل قول های غیرواقعی در آن، حذف گردید.

اسرارنامه ضمن اینکه به خاطر بروز این اشتباه غیرعمدی از مخاطبان گرامی خود عذرخواهی می کند، به زودی توضیحات، زیبا باغانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار را در همین زمینه در این مجله منتشر خواهد کرد.

 

برای مطالعه نوشته های قبلی از عمار علوی هم اکنون روی اینجا کلیک کنید


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


با سلام مدییرت محترم سایت لطفا زمانی که گزارشی از فردی دریافت می نمایید و در آن گزارش از جانب مسئولی اطلاعات داده می شود تحلیل فرمایید و حداقل کاری که می توانید انجام دهید از آن مسئول درخصوص صحت آمار و اطلاعات نظر بخواهید نه اینکه تمام آمارو اطلاعات داده شده در این خبر نادرست است اداره کتابخانه های عمومی
11 بهمن 1393 - ساعت 20:00

اسرارنامه: با سلام و احترام خدمت شما.
ضمن عذرخواهی از شما و همه مخاطبان گرامی به خاطر بروز این اشتباه غیرعمدی به اطلاع می رساند، روال معمول در رسانه هایی که کار روزانه خبری انجام می دهند، عموماً به این شکل است که مطالب ارسال شده از سوی خبرنگاران و نویسندگان افتخاری خود را بیشتر از این منظر بررسی می کنند که خط قرمزهای مشخص قانونی و ارزش های اصلی نظام در متن نوشته آنان زیر پا گذاشته نشده باشد.
اما درباره محتوای مطالب درج شده معمولا امکان بررسی کامل و کسب تأییدیه صد در صد نسبت به اطلاعات وجود ندارد. بلکه مطالب ارسال شده ، در صورتی که خط قرمزهای مشخص قانونی و ارزش های اصلی نظام را رعایت کرده باشند، طبق اصل آزادی بیان و ضرورت داشتن نگاه منتقدانه به مسائل و همچنین به رسم اعتماد متقابل بین خبرنگاران افتخاری و مدیران رسانه ها، منتشر می شوند.
اما در صورتی که از سوی شخصیت های قانونی، اعتراضی نسبت به محتوای آن مطالب ابراز شود، نسبت به حذف آن و انتشار تکذیبیه اقدام می گردد. و در صورتی که این گونه اشتباهات تکرار شود، همکاری رسانه با آن خبرنگار افتخاری قطع خواهد شد.
درباره نویسنده و خبرنگار افتخاری اسرارنامه جناب «عمار علوی» نیز که تا کنون چندین یادداشت تحلیلی برای این مجله و سایر رسانه های شهرستان ارسال کرده است، تا به حال هیچ مورد اعتراض از سوی مقامات و شخصیت های حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع، دریافت نشده است و این اولین مرتبه است که مطلب ایشان در اسرارنامه با اعتراض یکی از مسئولان شهرستان مواجه می شود.
برای رسانه هایی که همه روز کار پرحجم خبری و تحلیلی انجام می دهند، هرازگاهی درج یک یادداشت یا خبر دارای محتویات ناصحیح معمولا اجتناب ناپذیر است و هیچ رسانه ای نمی تواند مدعی آن باشد که تا کنون تمام مطالب آن به صورت صد در صد صحیح بوده و در آینده نیز دچار اشتباهات ژورنالیستی نخواهد شد.
اما قانون مطبوعات که بروز چنین اشتباهاتی را پیش بینی کرده، راه جبرانی هم برای آن در نظر گرفته است. بدین صورت که اگر خبر یا تحلیل ناصحیحی در رسانه های معتبر و مسئولیت پذیر درج شود، به محض اعتراض یک مرجع مرتبط و رسمی، تکذیبه و توضیحات لازم در اولین فرصت ممکن و در همان صفحه منتشر خواهد شد.
بدین ترتیب اکثر مخاطبانی که خبر اشتباه را مطالعه کرده باشند، به زودی تکذیبه آن را نیز مشاهده خواهند نمود و بخشی از اشتباه عمد یا غیرعمدی پیش آمده جبران خواهد شد.
بدین ترتیب اسرارنامه هم اکنون ضمن حذف این مطلب اشتباه، آمادگی خود را برای انتشار تکذیبیه و اطلاعات صحیح از سوی مقام قانونی - در اینجا رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزورا - اعلام کرده است.
لذا ضمن عذرخواهی مجدد از حضور شما و مخاطبان گرامی، امیدواریم این گونه اشتباهات معدود و موردی را چنان که توضیح داده شد، به عنوان یک روال اجتناب ناپذیر در فعالیت رسانه های روزانه، در نظر بگیرید و همچنان اعتماد و همراهی خود را با رسانه مسئولیت پذیر و قانونمدار اسرارنامه حفظ نمایید.
پیروز باشید...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات