مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

27 آذر 1394   /   کد مطلب: 12078   /   بازدید: 2442   /   نظرات: 0

پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران به کنگره بین المللی سربداران در سبزوار

 
رئیس جمهوری: زنده نگاه داشتن یاد آزادگان ضامن حراست از صلح است
 
پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به کنگره بین المللی سربداران توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم گشایش آن در سبزوار قرائت شد.
 
سبزوار- ایرنا- رئیس جمهوری اسلامی در پیامی به کنگره بین المللی سربداران گفت: زنده نگاه داشتن یاد آزادگانی که برای حق و عدالت جان دادند ضامن حراست از صلح عادلانه است.
 
رئیس جمهوری در این پیام نوشت: ایران کهن، تاریخی سرشار از فداکاری و از جان گذشتگیهای ملتی پویا دارد که در راه استقلال و استواری آن از بذل جان و مال و خانمان دریغ نورزیده اند. در گستره این تاریخ دیرپا همواره شیرزنان و دلیرمردانی درخشیده اند که منادی آزادی، آزادگی و خواستار عدالتخواهی و ظلم ستیزی بوده اند.
 
وی افزود: سرزمین قهرمانپرور ایران در گذر از فراز و نشیبهای فراوان تاریخ درخشان خود، از روزی که با آغوش باز پذیرای آیین پربرکت اسلام گردید، درفش کاویانی خود را به گوهر متبرک این مکتب انسانساز و صلح اندیش آراسته و با این تدبیر امیدبخش توانسته خاستگاه اندیشه هایی باشد که سر بر دار می سپارند و تن به ذلت نمی دهند.
 
حجت الاسلام و المسلمین روحانی ادامه داد: در این میان طبیعی است که حاکمان زیاده خواه ظلم اندیش چنین تفکری را برنتابند و در این تقابل نهضتی شکل گیرد که امروز یکی از افتخارات ملی و جهانی کشورمان به شمار آید.
 
نهضت سربداران با تکیه بر مبنای سترگ تشیع، در حالی شکل گرفت که بخش وسیعی از ایران زیر سم اسب فرهنگ ستیزان مغول سنگینی می کرد و شهر سبزوار دیاری که امروز بعد از 700 سال با افتخار این کنگره بین المللی را برگزار می کند گامی مهم در بازشناسی جنبه های مختلف آن قیام مردمی به ویژه از منظر علمی و پژوهشی برداشته است.
 
رئیس جمهوری افزود: اینجانب به سهم خود این تلاش عالمانه را ارج می نهم و با درود به روان پاک آن آزادگان سرافراز، از دست اندرکاران برگزاری این کنگره سپاسگذاری می کنم.
 
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.


تبليغات