مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

28 آذر 1394   /   کد مطلب: 12081   /   بازدید: 2436   /   نظرات: 0

وزیر علوم: آنچه سربداران را در تداوم تاریخ جاودانهکرد، اندیشه و آرمان این قیام بود

سبزوار- ایرنا - وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت: مردمی بودن، عدالتخواهی و دینمداری از مولفه های قیام سربداران است.
وزیر علوم: دینمداری از مولفه های قیام سربداران است
به گزارش ایرنا، دکتر محمد فرهادی روز پنجشنبه در پیامی به کنگره بین المللی هفصدمین سالگرد نهضت سربداران در سبزوار افزود: نهضت شیعی سربداران بخشی از تاریخ حماسه ساز تشیع و برگ زرینی در تاریخ مبارزات مردم ایران زمین بود که به تاسی از امام حسین(ع) علیه ظلم و جور زمانه به پا خاست و نام و آوازه خود را برای همیشه تاریخ، بر تارک این مرز و بوم جلوه گر ساخت. 
وی ادامه داد: بی شک آنچه طنین این نام آوری را در تداوم تاریخ جاودانه کرد، نه حب قدرت و نه خشم و کینه توزی قومی بلکه اندیشه و آرمانی بود.
وزیر علوم در ادامه این پیام نوشت: جنبش شیعی سربداران و قیام برخاسته از آن دارای ابعاد پیدا و پنهان بسیاری است که رسالت بازخوانی چهره راستینش برعهده همه عالمان، اندیشمندان و محققان این حوزه می باشد.
وی گفت: بدون تردید برگزاری این کنگره و دیگر کوششهای روشنی بخش سطور تاریخ ارزشمند کشورمان می تواند بخشی از فرازهای این شکوهمندی را نمایان کند و مجد و عظمت آن را به منزله یک میراث فرهنگی تمدنی فاخر و سترگ به تصویر بکشد. 
دکتر فرهادی افزود: همانگونه که نهضت درخشان سربداران برگی از نمایش هویت فرهنگی و سیاسی جنبشها و جریان های اسلامی ایرانی به شمار می آید، مردم غیور دیار سبزوار و اهالی دانش پرور دانشگاه حکیم سبزواری نیز با همتی ستودنی در پاسداشت و نگه داشت این رویداد بزرگ اهتمام ورزیده اند.
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.


تبليغات