مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

17 بهمن 1392   /   کد مطلب: 3846   /   بازدید: 3086   /   نظرات: 19

ادعاهای عجیب یک پزشک سنتی: تهیه کره گیاهی از فاضلاب!!!

چرا مجامع رسمی کشور در برابر ادعاهای “روازاده” واکنش نشان نمی دهند؟

سلامت نیوز: قضیه دکتر روازاده در کشور ما تراژدی کمدی جالبی است که ابتدا از طرف مجامع علمی جدی گرفته نشد و در فضای بی تفاوتی چند ساله اخیر به رشد خود ادامه داد. ولی هم اکنون کافی است نام “روازاده ” را در اینترنت جست و جو کنید تا با تراژدی دکتر روازاده آشنا شوید!

روازاده خود را “دکتر” روازاده می نامد.ادعا می کند که “در ایتالیا” درس خوانده است و زمینه فعالیت خودش را هم “طب سنتی” و “طب اسلامی” می داند! البته ما می دانیم در ایتالیا رشته ای به اسم طب اسلامی وجود نداشته و ندارد! بیشتر ادعاهای به اصطلاح دکتر روازاده آنقدر عجیب، غیرعلمی و عوامفریبانه است که احتمالا جامعه پزشکی کشور پاسخ گویی به آن ها را در شان خود هم نمی بیند:

ادعای تهیه ی مارگارین(کره گیاهی) از فاضلاب! ادعای مضر بودن چای به دلیل عدم هجوم الاغ ها به مزارع آن! نقل احادیث جعلی درباره ی خواص نمک برای افزایش فروش نمک دریا! دادن نسبت های کذب به قرآن و امامان و پیامبران برای ترغیب مردم به خرید روغن کنجد! ادعای درمان زردی نوزادی با حجامت پشت گوش! ادعای اینکه نود در صد مردگان بهشت زهرای تهران سال گذشته زیر ۴۰ سال بودند. ادعای سرطان زا بودن نمک یُد دار و فلوراید موجود در خمیردندان! ادعای انگلیسی بودن قند و شکر! ادعای صهیونیستی بودن طب مدرن! ادعای توطئه ی صهیونیستی برای از بین بردن مسلمانان با استفاده از مسموم کردن غذاها و میوه جات! ادعای وجود آدمیان ۳۲۰ ساله در زمان صفویه! ادعای تأمین نیاز مس بدن از طریق پخت و پز در ظروف مسی! ادعای عدم وجود کم خونی در گذشته به دلیل استفاده از نعل آهن و کفگیر چدن در غذا! ادعای عدم وجود پادشاهی به نام کوروش! ادّعای تأکید خدا بر استفاده از گندم سبوس دار در سوره ی مبارکه ی جمعه! ادّعای ماده شدن گنجشک های نر! ادّعای دست کاری ژنتیکی گوجه فرنگی ،ادعای وجود ژن خوک در مرغ! ادعای عامل خودکشی بودن ماهی و …. ادعاهایی نیستند که جامعه پزشکی بخواهد به تک تک آن ها پاسخ بدهد!

کسی که ادعاهای فوق را مطرح کرده است بعید است حتی دیپلم علوم تجربی هم داشته باشد، چه برسد به اینکه حتی در دانشگاه در رشته پزشکی هم تحصیل کرده باشد! ناخودآگاه اما بی تفاوتی جامعه پزشکی به “پدیده روازاده” موجب شده است که  این فرد برای خود دفتر و دستکی به پا کند و افرادی را دور خود جمع کرده و بیزنس بزرگی را راه اندازی کند.

نمونه این بیزنس این است که یک سری محصولات تجاری به تایید ایشان می رسند و به فروش می رسند.در فضای مجازی لیست محصولات غذایی مورد تایید دکتر روازاده را که برای فروش عرضه شده اند به وفور مشاهده می کنید.در سایت ایشان حتی دستور پخت قورمه سبزی هم می توانید پیدا کنید!

نمک دریا

اما سوال اصلی اینجاست.وزارت بهداشت مگر متولی بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی مملکت نیست؟ اگر در این مملکت کسی در آب آشامیدنی مردم یا شیر و نان مردم سم بریزد آیا متولی مسئولیت جلوگیری از این امر را ندارد؟ چه طور است که اگر پزشکی در تشخیص و درمان مرتکب قصور شود از نظام پزشکی تا قوه قضائیه موظف به رسیدگی به تخلفاتش هستند ولی به تخلفات علنی ، درمان بی نتیجه، دروغ پراکنی، تجارت  غیراخلاقی آن هم اینچنین در مقیاس ملی رسیدگی نمی شود؟

پاسخ سوال شاید در استراتژی ریاکارانه ای باشد که “روازاده” در پیش گرفته است و آن اسلامی جلوه دادن ادعاهای خود است! نتیجه این است که ایشان متولی اسلام در شاخه پزشکی هستند و هر نوع انتقاد از ایشان اسلام ستیزی است!

از طرف دیگر ایشان ادعای صهیونیستی بودن تغذیه و دانش پزشکی معاصر را مطرح کرده اند که نتیجه آن این است که هر کس مخالف نظرات ایشان باشد عامل صهیونیزم و طرفدار استکبار معرفی می شود!

اما به راستی در برابر چنین “پدیده ای” چه باید کرد؟ اول از همه به نظر می رسد  نیاز است تا دانشمندان حوزه و متخصصان فقه اسلامی  در برابر چنین فردی بایستند.چون واضح است که بسیاری از ادعاهای این فرد هیچ گونه مبنای دینی و اسلامی ندارد  و غیر از مخدوش کردن نظرات مردم و جامعه پزشکی ، نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت. دادن تریبون های رسمی مذهبی به امثال روازاده، نه تنها به نغع باورهای اسلامی مردم نیست که موجب اشاعه خرافات و جهل در جامعه خواهد شد و جامعه پزشکی کشور را هم نسبت به کسانی که این تریبون ها را در اختیار چنین افراد فرصت طلبی قرار می دهند بدبین خواهد کرد.

کسی که در سراسر کشور نمایندگی به راه انداخته است و روغن کنجد به قیمت گزاف می فروشد و ویزیت های آن چنانی از بیماران می گیرد و یک تاجر گران فروش است، استحقاق چنین تریبون های مذهبی – سیاسی  را ندارد! برای مثال دکتر روازاده ادعا کرده است که  سوره جمعه آمده است که نباید گندم را بی سبوس خورد!نگارنده تخصصی در زمینه تفسیر قرآن و قرآن شناسی ندارد، ولی روخوانی قرآن را از کودکی یاد گرفته است و با مراجعه ساده به این سوره هیچ اشاره ای به این مطلب پیدا نکرده است! آیا وظیفه علمای دینی نیست که در برابر چنین ادعاهایی که اشاعه دروغ به اسم قرآن و سواستفاده از اعتقادات مردم برای پول درآوردن است واکنش نشان دهند؟

در رده بعدی، فعالین طب سنتی باید موضع گیری روشنی در برابر ادعاهای این فرد بنمایند و روشن نمایند که آیا ایشان را جزئی از طب سنتی و به نمایندگی از طب سنتی می دانند یا خیر.

اما در رده سوم و مهمترین رده، پزشکان هستند که باید به شدت با این پدیده و پدیده های مشابه برخورد کنند. چرا که این فرد ادعای “پزشک ” بودن دارد و از اعتبار تک تک پزشکان زحمت کش کشور برای بیزنس و نفع خود مایه می گذارد.

منبع: وبسایت سازمان نظام پزشکی سبزوار


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


ابن عباس
0 مخالف 0 موافق
چرا چرت مینویسی شماره نظام پزشکی داره و دکترا از دانشگاه تهران مسخره های جاعل
30 تير 1398 - ساعت 13:36

رحیم نیکرو
0 مخالف 1 موافق
من همین میدانم حجامت علم ستاره شناسیت ودرشب معراج پیغمبرازطریق جبرئیل به حضرت محمدوحی ودستور خدا داده شد.واین برا اطبای جدیدهضمش سنگین.چون حجامت 86دردراازبین میبرد واین برا پزشکها جدیدخوشایند نیس.
10 آذر 1397 - ساعت 00:44

بدون تعارف بیان میکنم که به لحاظ اخلاقی و بلحاظ انسانی انسان متجدد هر کاری را بر علیه انسانهای بیگناه بجهت کسب سود فراوان و منافع بالقوه و سود جویی انجام میدهد و دیدگاه من این است که تمامی سخنان این پزشک ارجمند صحت داشته و من از مردم تقاضا دارم که به هیج وجه از این کره ی به ظاهر گیاهی و نجس استفاده نکنند . البته خاطر نشان میکنم که هیچ سازمانی بجهت پیشرفت این سرزمین فعالیت نمیکنند.
25 آذر 1396 - ساعت 09:28

..........أدماي بيسواد ... شما دارين حقو به كسي ميديد كه ميگه واكسن كزاز نبايد زد ... به اعتقادش اگه نزنن سالانه ده نفر كشته ميده... شما سزاوار اين ناپزشك بي سوادين معلوم هركي مرغ هورموني نخوره و برنامه غذائي پر ازگياه داشته باشه سالم ميمونه كدوم پزشك امروزي منكره بر اين .... ... اين يك شياده كلاهبرداره كه داره مثله گوسفند سركيستون ميكنه... پشت پزشكي امروز كلي مقاله معتبر خوابيده نه مزخرفاتي كه اين پزشك سهميه اي ميگه .. اين هر جا غير ايران بود تا الان تو زندان بود
9 آبان 1396 - ساعت 15:59

تمام حرفای روازداه درسته طب جدید فقط برا از بین بردن مردم امده اگه حجامت خب نبود بزرکترین مرکز ححامت تو امریکا نمیزدن الان همه اگاه شدن ک تمام مواد غذایی شرکتی مصنوعی و اشغالن
10 تير 1396 - ساعت 13:01

کتایون
2 مخالف 4 موافق
الکی دکتر روازاده رو به نفع خودتون به تیر اتهام نبندید من به طب سنتی ایمان اوردم و از طب مدرن فراری شدم طب مدرن چیزی جز پول پرستی و قتل مردم چیزی نداره ....در طب سنتی دوست من که سکته مغزی کرده بود و ماهها پول های فراوونی پای دکترا ریخت به جایی نرسید با دوبار حجامت و زالو درمانی کجی دهنش و تاری دیدش و کلا عوارض سکته برطرف شد ...و هزاران تجربه ی مختلف ....
5 ارديبهشت 1396 - ساعت 22:47

چینی ها از فاضلاب کره تهیه میکنن
در اینترنت هم عکسهاش هست
4 بهمن 1395 - ساعت 21:41

اگر راست میگویید بیایید با دکتر روازاده منظره کنین.
اگثر حرفای دکتر روازاده عین حقیقته.
4 بهمن 1395 - ساعت 21:39

بچه دوست مادرم زردی داشت پشت گوشش حجامت کردن خوب شد
11 آذر 1395 - ساعت 10:23

با سلام
دخترم زردی داشت با حجامت پشت گوش برطرف شد البته گرچه خود زردی هم بیشتر ناشی از داروهای شیمیایی هستش که در دوران حاملگی به مادر می خورانند.
اگر کسی خواب باشه با یه بار صدا کردن بیدار میشه اما کسی که خودش را به خواب زده با انفجار بمب هم بیدار نمیشه
20 مهر 1396 - ساعت 08:14

محسن جان یه مورد مستند از این مواردی که روازاده انجام داده برای ما بگو .
20 شهريور 1395 - ساعت 11:31

تیترتون از این بزرگتر نمیشه؟؟!
به جای پرحرفی و چونه زدن علمی ثابت کنید دروغ میگه
اگه میتونید باهاش مناظره راه بندازید جلوی دوربین تا ملت ببینن که شما چقدرررررر دلسوزشون هستید که اینجوری دارید بال بال میزنید که روازاده فلان و بهمانه
کسی که حرفی برای گفتن داره میره پشت تریبئن جلوی دوربین و ملت حرفاشو میزنه
شما هم این کارو بکنید مردم قضاوت میکنن
5 خرداد 1395 - ساعت 13:04

پارسا عبدی | ايميل
7 مخالف 6 موافق
آقای روازاده آنقدر ................ هستند که.حتی نقد کردن ایشان نیز خنده دار و احمقانه است...
متعجبم این دوستان طرفدارش دیگر چه ........ های متحرکی تشریف دارند!
تاسف/تاسف!!

16 تير 1394 - ساعت 20:13

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
از نمایش بخش های توهین آمیز درنظرات مخاطبان گرامی معذوریم.
پیروز باشید...

پارسا عبدی | ايميل
1 مخالف 3 موافق
درود
و عرض احترام

باور کنید کلام که در واقع ، نظرات بنده مصداق توهین نبوده و تنها اشاره به قسمت کوچکی از ویژگی ها و خصوصیاتی بوده که حقیقتا با ایشان منطبق میباشد

عزیز من؛
شما با نقطه چین کردن قسمتهایی از کامنت حقیر ، این موضوع را در ذهن ایجاد میکنید که چه فحش ناموسی و خلاف عفتی را نثار این حَ کیم نوخبه(!) نموده ام!!

بهتر بود بطور کل نظرم را تایید نمیکردید!
:|


17 خرداد 1395 - ساعت 04:18

من هم قبول دارم عملكرد اين اقاي روازاده بدور از منطق وعقل سليم است
22 مرداد 1393 - ساعت 04:44

دوستان وقتی به ظاهر قضیه نیگاه میکنی این طور به نظر میرسه که حرف های روازاده چرت و پرته ولی نکته جالب اینه که این همه دکتر و محصل نمیان جوابش رو به صورت علمی بدن . خب یه زمانی وقتی قران میگفت درختان نرو ماده دارن هم خیلی برای مردم اون زمان مسخره بود دلیلش اینه که علم مردم در اون زمان مسخره بوده . حالا من نمیگم دلایل روازاده درسته ولی مطئن هستم که رد کردن این سایت کاملن بی منطق است و چون برایش عجیب است این حرف ها سعی در کوبیدن آن دارد . دوستان علم غربی آخر علم نیست آن را تو ذهنتون بت نکنید که بت پرستی همینه . سعی کنید با دلیل یه چیزی رو رد یا اثبات کنیم .
15 خرداد 1394 - ساعت 02:54

سلام خوشحالم از اینکه این حقایق رو نوشتید ، دکتر احمدپور که بخاطر نوشتن این مطالب فیلتر شد ! نوچه های روازاده با سلام و صلوات از ایشون به عنوان صهیونیست اسم بردند و خدا رو شکر میکردند که خدا با حکیم روازاده است ! چرا کسی کاری نمیکنه ؟ مگه میشه اینقد راحت حدیث جعلی واسه فروش روغن کنجد و غیره گفت ؟ این خیانت به اسلام و قرآن نیست ؟
14 اسفند 1392 - ساعت 03:52

با سلام
من هم خوشحالم که بزرگوارانی چون شما با ادب کلامی که از خود نشان میدهید و صحبت هایی که به عبارتی یک کلاغ چهل کلاغ است را بیان میکنید ، در این فضای شبهه ناک مجازی ، برای امثال من راه را از چاه تمیز میدهید.از قدیم گفته اند و میدانیم که شخص حق به جانب با سعه صدر و ادبیات صحیح و دینی و همچنین تحقیقات علمی با مدرک به نقد می پردازد ، نه اینکه هیاهو به پا کند و سعی در جمع کردن یارو یاور برای خود باشد.
عزیزان من اگر مخالف برادران بزرگواری همچون دکتر روازاده هستید با منطق و ادله علمی پیش آیید و بگذارید دیگران خود انتخاب کنند که حرف شما صحیح است یا امثال دکتر روازاده .
از شما متشکرم
27 خرداد 1393 - ساعت 18:49

با سلام . شاید دکتر روازاده در مواردی تند روی هایی داشته باشند اما این حقیر خود به عینه شاهد بوده ام در مواردی که اکثر مثلا متخصصان و فوق تخصص های ما قادر به هیچ کاری در زمینه درمانی نبوده و مدعی بوده اند که علم پزشکی بیش از این نمیتواند کاری برای بیمار انجام دهد همین دکتر روازاده چه درمان های جالب و کاربردیی ارائه داده که غالبانتیجه بخش هم بوده
29 اسفند 1394 - ساعت 00:56تبليغات