مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

10 مرداد 1394   /   کد مطلب: 10473   /   بازدید: 2004   /   نظرات: 7

علی حاتمی::

پیگیر اجرایی شدن پروژه راه آهن سریع السیر تهران - مشهد از جنوب شهر سبزوار باشیم

اقای روحانی زییس جمهورمحترم درروزچهارشنبه اول مرداد براجرای راه اهن سریع السیرتهران_مشهد تاکید فرمودند. حال که اقای رییس جمهورخود شخصا چنین موضعی داشته ,برما خراسانی ها وسبزواریهاست که ازمسؤلین اجرایی کشوری واستانی وهمچنین نمایندگان محترم استان خراسان رضوی مؤکدانه درخواست نماییم تا با جدیت بیشتر و مداومت در پیگیری، این طرح حیاتی رابه سرانجام برسانند.

طبق مطالعات به عمل آمده راه آهن سریع السیرتهران-مشهد از جنوب شهرسبزوار عبور نموده و طول مسیرمذکور را در چهارساعت سیرمی کند.

یاداوری می نماید که راه اهن سریع السیرتهران-اصفهان که بعدها مطرح گردید، اینک با اتمام مراحل مطالعاتی وطی تشریفات قانونی,درمرحله ی اجرای پروژه می باشد و مقرر است تاسال۱۳۹۶به پایان برسد.

راه اهن تهران-اصفهان ضمن اخذ مجوز ماده ۲۱۵ و جلب مشارکت بانک صنعت ومعدن, باسرمایه گذاری فایناس چین به سرعت درحال طی روند اجرایی می باشد. با امید به اجرای راه اهن سریع السیرتهران-مشهد و اینکه برخورداری ازاین امکان حیاتی و ضروری برای مردم این خطه ازکشور عزیزمان به سرانجام برسد، همگی پیگیرباشیم.

نویسنده: علی حاتمی

ارسال شده از طریق شبکه اجتماعی تلگرام


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


سلام میشه لطف کنین به این سوال پاسخ بدین که ایا راه اهن سبزوار به راه اهن سراسری تهران مشهد متشل خواهد شد یا صرفا محلی خواهد بود؟؟!
18 مرداد 1394 - ساعت 13:51

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
اصلا به طور کل هدف این پروژه از ابتدا همین بوده است و قرار است از سبزوار سمت سلطان آباد دستکی به طول 45 کیلومتر احداث شود تا در آنجا به راه آهن سراسری تهران - مشهد متصل گردد.
ضمناً پروژه قطار سریع السیر تهران - مشهدکلا پروژه جداگانه ای است که طبق مطالعات اولیه قرار است به موازات همان خط قبلی اما این بار از خود شهر سبزوار (جنوب شهر) عبور کند

پیروز باشید...

امیدوارم این مهم ( قطار سریع السیر ) که در ابتدای دولت تدبیر و امید از خراسان با آنکه مطالعات صفر آن انجام شده بود کنسل و به اصفهانیها داده شده بود دوباره تحقق پیدا کند و امید را به مردم محروم خراسان هدیه کند
12 مرداد 1394 - ساعت 19:01

اصفهانی ها توی همه زمینه ها به خاطر تیزی و هوشیاریشون از خراسان جلوتر بوده و هستند احداث راه اهن سریع السیر فقط یکی از موارده تو صنعتم همینجورن صنایع خراسان ر ضوی نصف اصفهانم نیست توی ورزشم اصفهانیها عملکرد بهتری از خراسان داشتن توی گردشگری هم با اینکه مشهد به خاطر حرم امام رضا جایگاه مخصوص خودشو داره ولی اصفهانیا با چندتا بنا و اثر تاریخی اینقدرخوب تبلیغات کردن که رقیب جدی مشهد محسوب میشن
ولی با همه اینا بازم این احمقانه ترین فکری بوده که دولت کرده چون به هرحال خراسان به خاطر همه امکانات و جایگاهی که داره یکی از پرترددترین مناطق کشوره و همیشه خبر تلفات جاده ای در این استان بیشتر از بقیه استاناست در نتیجه باید با توسعه راه های خراسان به خصوص ایجاد راه اهن سریع السیر جلو خسارات و تلفات بیشترو گرفت. این هزینه هایی که از تلفات و خسارات ایجاد میشه مستقیما رو دوش خود دولته چون بیمه ها دائما باید پول بدن بیمارستانا دائما باید به بیمارای اورزانسی خدمات بدن و خلاصه هرچی بگم کم گفتم
11 مرداد 1394 - ساعت 12:14

سبزواری
1 مخالف 6 موافق
جالبه مشهد از شهرای استان خراسان می دزده اصفهان از مشهدحقا که دست بالای دست بسیار است

12 مرداد 1394 - ساعت 08:42

ولی من شخصا اصفهانیا رو بیشتر قبول دارم به اندازه مشهد یکه خور نیستن مشهد همه امکاناتو برده تو خودش و نهایتا شهرای اقماری اطرافش تا شعاع 100 کیلومتری جمع کرده الان اگه نگاه کنید فقط مشهد و سرخس و چناران و نیشابور و فریمان و طرقبه شاندیز که شهرای اقماری مشهدن از لحاظ برخورداری از امکانات دولتی وضع خوبی دارن بقیه شهرای خراسان همه اگرم چیزی به دست اوردن مثل فرودگاه سبزوار با پول مردم و بخش خصوصی ساخته شده ولی تو استان اصفهان اینطوری نیست شهرای دیگه استانم به غیر از مرکز استان از رسیدگی های خوبی برخوردار میشن که معلوم میشه اصفهانیا به اندازه مشهدیا یکه خور نیستن
12 مرداد 1394 - ساعت 11:30

اضافه مینمایم چون هزینه ایجاد راه آهن سریع السیر 5 برابر برقی کردن راه آهن موجود میباشد لذا وزارت راه وشهرسازی علیرغم مطالعات اولیه ، با احداث راه آهن سریع السیر تهران- مشهد روی خوش نشان نمیدهد در حالیکه راه آهن سریع السیر تهران- اصفهان بعدها مطرح شد و هم اکنون بسرعت در حال اجراست. سوال از نمایندگان خراسان و استاندار و حتی وزیر راه و رئیس جمهور و سایر دولتمردان آنستکه چرا برای اصفهان آری، و چرا برای خراسان خیر؟ و اصولا چرا با بحث برقی کردن راه آهن تهران-مشهد ، به حذف راه آهن سریع اتسیر تهران- مشهد پرداخته و موضوع را مغلطه میکنید،؟ لطفا برای پاسخ به تاریخ تا دیر نشده اقدام کنید.
11 مرداد 1394 - ساعت 11:12

با آرزوی تلاش نمایندگان خراسان و به سرانجام رسیدن آن که با توجه به توافق هسته ای ایران، چنین امکانی بسیار محتمل و قابل حصول میباشد. فقط کافیست همچون اصفهانیها فعل خواستن را صرف نماییم. قابل ذکر است که راه آهن سریع السیر تهران - اصفهان پس از اتمام عملیات اجرائی، مسافت تهران- اصفهان را با سرعت 300 کیلومتر در طول زمانی یک و نیم ساعت طی مینماید . حال چنانچه راه آهن سریع السیر تهران- مشهد اجرا شود ، ایندو کلان شهر در کمتر از 4 ساعت به یکدیگر متصل میشوند . البته حسب شواهد و قرائن بسیار زیاد ، وزارت راه و شهرسازی فقط مصمم به برقی کردن راه آهن موجود تهران- مشهد میباشد که ثمره اش افزایش سرعت قطار از 120 کیلومتر در ساعت به 160 کیلومتر در ساعت خواهد شد. بنابراین حتما وحتما و حتما با قید الزام و بصورت همگانی از نمایندگان خراسان و استاندار بخواهیم راه آهن سریع السیر تهران- مشهد را به فرجام نیکو رهنمون کنند چرا که تعلق داشتن نیمی از ظرفیت راه آهن فعلی کشور به مشهد، نشانگر آنستکه درخواست خراسانیها به هیچ عنوان گزاف و بلند پروازانه نبوده و شاید حاکی از کم عملی ما نیز باشد. بهرحال جدای از روزمرگیها وتبلیغات عوامانه برخی مسئولین و نمایندگان، بیاییم همگی بنحوی مصمم و با صدای رسا ، این عزم ملی را مطالبه نماییم تا آیندگان به اعمال نسل ما تعریض نگردیده و افعال ما را تقبیح نمایند.
11 مرداد 1394 - ساعت 09:36

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات