مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

7 دي 1394   /   کد مطلب: 12246   /   بازدید: 2527   /   نظرات: 4

علی وفاخواه::

روایت ظلمی که اداره منابع طبیعی سبزوار به مالکین روستای ایزی سبزوار کرده است

 با عرض سلام و احترام آنچه میخواهم به استحضار برسانم روایت ظلمی است که بوسیله اداره منابع طبیعی سبزوار به مالکین زحمتکش و غالبا مستضعف روستای ایزی سبزوار تحت عنوان قانون منابع طبیعی به دلیل عدم کارشناسی صحیح انجام گرفت واملاک آنها باصطلاح ملی اعلام شد و اخیرا هم قسمتی از این زمینها به اداره راه و شهرسازی واگذار واین اداره هم درنقاط مختلف زمینهای مالکین اقدام به نصب تابلوخود نموده و هروقت مالکین جهت کاشت داشت و یا برداشت به محل ملک خود مراجعه کنند با ممانعت و تهدید به بازداشت مامورین اداره مذ کور رو برو میگردند.
 
درواقع این املاک توسط اداره منابع طبیعی غصب گردید چرا که استیلا بر حق غیر بود نه اذن خداوند متعال در آن بود و نه رضایت مالک و نه با مستثنیات ماده دوم قانون ملی شدن اراضی انطباق داشت و کاری انجام شد که هم مخالف شرع بود و هم مخالف قانون!
 
اعتراض مالکین چه حضوری و چه مکتوب به جایی نرسیدو در نهایت زمین های آنها غصب گردید زمینهایی که شما جوانها به علت صغر سن نمیدانید ولی بزرگتر های سبزوار میدانند که بهترین خربزه و هندوانه مورد نیاز شهر از آنها تامین میشد و گندم و جو و انگور و...در آنها به عمل می امد.
 
زمین هایی که تنها محل امرار معاش مالکین زحمتکش وقانع آن بود.زمینهایی که سیل بندهای آن وتسطیح و تحجیر وآماده سازی و....همه با دست و با عرق جبین انجام شده زمینها یی که عرفا و عملا زمین زراعی بوده و داخل و محاط در مجموعه اراضی مزروعی روستای ایزی می باشد.
 
روشن است همانطور که اعتراضهای مکرر مالکین به جایی نرسیده این نوشته هم به جایی نخواهد رسید ولی مسئولین و دست اندرکاران منابع طبیعی و اداره راه و شهرسازی سبزوار بدانند که گناه بزرگی مرتکب شدند ودر مقابل خداوند قهار مسئول و سزای این تضییع حق را دراین دنیا با چوب بی صدای خدا ودر آخرت با آتش سوزان خدا خواهند دید.!!
 
ارسال شده توسط: علی وفاخواه
 
در صورتی که مسئولان مربوطه نسبت به این مطلب پاسخی داشته باشند، حق پاسخگویی آنان در اسرارنامه محفوظ است.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


دهیاری ایزی
0 مخالف 4 موافق
با سلام واحترام مطالب نوشته شده در دل مردان وزنانی است که دادوفریاد انها تا کنون به جایی نرسیده است وهیچکس جوابگوی این بی عدالتی نیست متاسفانه درختان طاغزار که منابع ملی وبلکه ثروت ملی است به حال خود رها شده است وروز به روز شاهد از بین رفتن انها هستیم
22 آبان 1395 - ساعت 17:03

امیرحسین ایزی
0 مخالف 3 موافق
با سلام خدمت خوانندگان عزیز
مطالب نگاشته شده به درستی عنوان شده و از مسئولین محترم تقاضای رسیدگی و پاسخگویی نسبت به مطلب اشاره شده را دارم.
21 خرداد 1395 - ساعت 01:23

احمد ایزی | ايميل
0 مخالف 9 موافق
با سلام خدمت دوست عزیز بخاط این متنی که به درستی نشانگر ظلمی است که به این دیار شده است، همانطور که ایشان اشاره کرده اند اراضی روستای ایزی از قدیم الایام محل کشت انواع محصولات زراعی بوده است و لیکن مع الاسف بجای اینکه این روستا به برکت نزدیکی با شهر از مزایا و ویژگیهای این همجواری برخوردار باشد اما بارها مردم این روستا شاهد طرح، بند وتبصره های گوناگونی توسط مسئولین به جهت تصرف هر چه بیشتر این اراضی بوده اند. آیا یک بار شده است که مسئولین منابع طبیعی و اداره راه و شهرسازی سبزوار و دیگر مسئولان شهرمان که به ظاهر این گونه برای مسائل نظامی کشور یا ایجاد راه آهن و یا گرفتن زمین برای احداث جاده ای به عرض400متر!!!(که بعدا نیز حسابهایشان درست در نیامد و بعد از تصرف اراضی، این پروژه به مسیری دیگر هدایت شد!) و یا طرح کمربند سبز و... دغدغه دارند. تنها یک بار گرد هم آمده و برای احیا و زنده نگه داشتن کشاورزی، یا ارتقاء مسائل فرهنگی این روستا برنامه ای ارائه دهند. من نیز ظلمی که دوست عزیزمان مطرح کرده اند را احساس می کنم اما آیا این سخنها میتواند مسئولان را از این خواب سنگین بیدار کند!!
7 دي 1394 - ساعت 13:38

در روزگار جهل هشیاری خود جرم است
15 ارديبهشت 1395 - ساعت 01:31

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات