مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

28 مرداد 1395   /   کد مطلب: 14598   /   بازدید: 1784   /   نظرات: 1

سعید نورآبادی:

محور سبزوار - بردسکن همچنان قربانی می گیرد! / تعلل نیروهای اورژانس در انتقال فوری بیماران منجر به مرگ یک مصدوم سانحه رانندگی شد

در روزهای گذشته برخورد دو دستگاه خودرو سواری در محور بردسکن سبزوار جان تعدادی از هموطنان و همشهریان ما را گرفت.در این حادثه جدای از مقصر بودن یکی از خودروها که چندان اهمیتی به نظر بنده ندارد ولی مساله ای که نمی توان از کنار آن به سادگی گذشت ،مساله جان انسان و همشهریان وهموطنان است که حتما مورد غفلت مسولین و اداره راه و ترابری قرار گرفتته است. 
آقای ریاست محترم اداره راه و ترابری 
کجایی؟به چه می اندیشی ؟که این محور در ماده 215 گنجانده شده است و کمی نیاز به احساس مسئولیت و متحمل زحمت است تا محور بردسکن - سبزوار که مسیر تردد خودروها زیادی است دو بانده گردد.مسیر سبزوار - قوچان نیز نیاز به توجه ویژه است.
اقای رئیس طبق آمارهای اعلام شده در این محور سالیانه جان ده ها انسان به دلیل یک بانده بودن محور بر اثر تصادف جاده ای را گرفته است و فوت هر فرد در این حوادث حدود یک میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد.
 
آقای دکتر مسلم رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:
بعد از اعلام و گزارش به اورژانس 115 تعداد سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام میشوند و در اسرع وقت به محل رسیده اما در انتقال مصدومین حادثه به بیمارستان تعلل از جانب رانندگان آمبولانس باعت مرگ یک تن از مصدومین در بیمارستان و به کما رفتن دیگر مصدوم حادثه می شود.
 
میخواهم از شما بپرسم که می توانید موارد استفاده اورژانس هوایی را برای همشهریان بفرمائید؟ کی و کجا و به دستور چه کسی و برای انتقال چه شخصی و اشخاصی استفاده می گردد؟
 
اما آقای مسلم !! 
به گفته یکی از شاهدان عینی صحنه تصادف خودروهای 115 مصدومین حادثه را سوار خودرو نموده ولی همه منتظر بودند که آمبولانس آتش نشانی به محل رسیده و ظاهرا یکی از مصدومین داخل خودرو حادثه دیده گیر کرده و نتوانسته اند بیرون بیاورند و دیگر مصدومین  اورژانسی بودند که یکی از آنها خانم مریم شهیدی نفس داشته که به گفته پزشک اگر کمی زودتر و بدون تعلل به بیمارستان منتقل می شده امید زنده بوده ایشان بوده و دیگری که هوز در کما بسر میبرد که بسیار غم انگیز است.
 
آقای مسلم خام شهیدی از پرسنل مرکز بهداشت بخش ششتمد بود که شما به ارسال بنر بسنده کردید ،جدای از اینکه ایشان به عنوان نیروی وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی و خدمات ایشان به جامعه انسانیت که قابل تقدیر است و شما تقدیرنامه های سلامت مجموعه را مصادره شخصی میکنید ایا احترام همکارتان ایجاب نمیکرد که بیمارستان مراجعه میکردید و از نزدیک حال ایشان را جویا می شدید؟ آیا حترام به پرسنل علوم پزشکی ایجاب نمی کرد که شخص حضرتعالی علت فوت ایشان راگزراش می گرفتید؟ آیا احترام به پرسنل مجوعه اقتضای نوع دوستی شخصا در مراسم خاکسپاری ایشان حضور داشتید؟
 
یادم رفته بود که شما با همراهان باید از محور سبزوار - بردسکن تردد می کردید و همراه با خطرات زیادی که شاید جان شما را هم تهدید نماید.
 
مسئول اورژانس 115:
 
نمی دانم باید چی بگم ؟از کجا بگویم که تمام دردهای یک مادر رنجدیده که داغدار دختر جوان خود می شود را بازگو کنم؟ نمی دانم اگر یکی از مسئولین اتفاقی برایش می افتاد اورژانس هوایی باز در آسمان شهرک توحید می چرخید؟آیا با این مسافت طولانی با بیمارستان و ترافیک خیابان های سطح شهر باز خودرو به محل اعزام می شد؟چرا از آمبولانس هوایی استفاده نشده است؟ آیا هلی کوپتر برای رژه هوایی و نمایش است و یا اینکه برای خدمت به همشهریان اعزام می شود؟چه کسی میتواند پاسخگو باشد؟
آقای دکتر مسلم ! پاسخگو باشید که چرا از اورژانس هوایی کمک نگرفتید؟
 
 
ارسال شده توسط: سعید نورابادی
 
 

خاطر نشان می شود، اسرارنامه در ستون صدای مردم، فقط انعکاس دهنده دیدگاه های مردمی است و تا جایی که خط قرمزهای اصلی اخلاقی، رسانه ای و قانونی زیر پا گذاشته نشود، اسرارنامه بدون هیچ دخالتی فقط به انتشار مطالب ارسال شده از سوی مخاطبان گرامی خود به این بخش می پردازد. لذا انتشار مطالب در این ستون، به معنای تأیید محتوای آن از سوی تحریریه اسرارنامه نمی باشد و حق پاسخگویی برای شخصیت های حقیقی یا حقوقی که در این ستون مورد انتقاد قرار بگیرند، قطعا محفوظ است. 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


متاسفانه تنها چیزی که برای دکترمسلم ارزش ندارد نیروی انسانی دانشگاه است.بارها شاهدبودیم که فقط درزمان حضور مسئولین وزارتخانه که جهت بازدید از مراکز وبیمارستانها به سبزوار می آیند به سخنان پرسنل گوش می دهند ودر حالی که اگه بخواهیم ملاقاتی با ایشان داشته باشیم باید هفته ها صبر کرده وبا منشی های خانم ایشان هماهنگی نماییم که شاید بتونیم با ایشان ملاقاتی داشته باشیم اونهم اگه کار اضطراری یا سفر به تهران برایشان بوجود نیاید.حال از ایشان چه توقعی دارید .امروز من خود شاهد بودم که از بیمارستان هلی کوپتر بارها بلند شد وفقط دور میزد.از همکاران که پرسیدم گفتند دکترسیاری آمده اند.معلوم شد نقش اورژانس هوایی در سبزوار چیست.خدا رحمت کنه خانم شهیدی فر را.من مونده ام چطور تو اون دکترمسلم دنیا پاسخگو هستند.آیا نفرینش کنیم؟آیا بگیم الهی سر خانوادت بیاد؟نه نمیشه اینارو گفت.چون دیگه فرقی بین من واون نیست.چرا که مقصراصلی خودشه نه خانوادش.پس امیدوارم خدا کسایی که هدفی غیر خدمت به مردم را دارن را به راه مستقیم هدایت کنه.وگرنه ...
31 مرداد 1395 - ساعت 07:01

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات