مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

11 آبان 1395   /   کد مطلب: 15223   /   بازدید: 1908   /   نظرات: 1

شهروند::

اجحاف شهرداری سبزوار به اقشار کم درآمد و حاشیه نشین ها

با سلام
همانطور که مستحضر هستید در چند سال اخیر شهرداری سبزوار مصمم به وصول مطالبات عقب افتاده خود می باشد .
 
اما در این میان اجحاف بسیاری به اقشار کم درآمد و حاشیه نشینها گردیده . این اجحاف نه از بابت وصول مطالبات از این اقشار که اقدامی قانونی است و میبایست حتما اجرا شود بلکه از این بابت اجحاف گردیده که شهرداری شدت عمل و اجباری را که نسبت به افراد ضعیف شهر روا میدارد اصلا  نسبت به افراد بانفوذ و ثروتمند انجام نمیدهد .
 
به عنوان مثال ساختمان شرکت سیمان واقع در خیابان مطهری با اعمال نفوذ و روابط پنهان و آشکاردر جلو چشم شهرداری و اجرائیات بدون داشتن پروانه ساختمانی و نظارت مهندسی ( گواه که در سال 93 سازمان نظام مهندسی طی نامه ای رسمی به مسکن و شهرسازی و همچنین شهرداری گزارش ساخت این ساختمان را بدون رعایت ضوابط فنی اعلام نمود ) احداث گردید .
 
شهرداری در تاریخ 19/10/93 پرونده این ساختمان را پس ازاینکه به بهره برداری رسید و نه در هنگام ساخت که روال معمول میباشد به کمیسیون ماده صد ارجاع نمود و کمیسیون طی رای شماره 2537 – 19/10/93 رای به تعطیلی تجاری و رعایت پارکینگ و استفاده مسکونی از این ساختمان را نمود .
 
اما با لابی گری و نفوذی که مالکین بر بعضی اعضای خوش صوت اعضای شورای شهر داشتند  شهرداری طی یک اقدام غیر قانونی اقدام به تهیه توافقنامه ای نمود که در آن کلیه فضاهایی را که امکان استفاده به عنوان پارکینگ وجود داشت را بر خلاف رای کمیسیون به تجاری تغییر کاربری داد که البته این توافق نامه در کمیته انطباق فرمانداری رد شد.
 
البته مالکین در تاریخ 9/2/94 تعهدی محضری به شهرداری داده اند که طی شش ماه نسبت به رعایت پارکینگ اقدام کنند که هم اکنون که بیشتر از یک سال از این تعهد میگذرد هنوز هیچ پارکینگی احداث نشده است .
 
حال چرا پرونده ای با این ابعاد و مبالغ بدهی میلیاردی مسکوت مانده و بدون پرداخت حتی یک ریال ساختمان به بهره برداری رسیده و هیچ کس بدنبال وصول حق بیت المال نیست .
 
با شفاف شدن اینگونه پرونده ها دست بسیاری افراد رو خواهد شد و چه بسا حرف مالکین صحیح باشد که میگویند با پول همه شهرداری و شورا را خریده ایم .
 
امیدوارم که با رسانه ای شدن این گونه پرونده ها زمینه انجام تخلفات در شهرستان به حداقل برسد .
 
ارسال شده توسط: شهروند
 

خاطر نشان می شود، اسرارنامه در ستون صدای مردم، فقط انعکاس دهنده دیدگاه های مردمی است و تا جایی که خط قرمزهای اصلی اخلاقی، رسانه ای و قانونی زیر پا گذاشته نشود، اسرارنامه بدون هیچ دخالتی فقط به انتشار مطالب ارسال شده از سوی مخاطبان گرامی خود به این بخش می پردازد. لذا انتشار مطالب در این ستون، به معنای تأیید محتوای آن از سوی تحریریه اسرارنامه نمی باشد و حق پاسخگویی برای شخصیت های حقیقی یا حقوقی که در این ستون مورد انتقاد قرار بگیرند، قطعا محفوظ است. 

 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


جا داره از شما به خاطر نقدهای نکته بینانه و دقیقتون تشکر بشه
امیدوارم این نقدها باعث بشه سازمان ها مربوطه کمتر کار غیر قانونی انجام بدن

باتشکر

19 آذر 1395 - ساعت 13:48

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات