مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

19 دي 1395   /   کد مطلب: 15422   /   بازدید: 2520   /   نظرات: 1

علیرضا:

وجود اشتباهات عجیب در برگه های تبلیغاتی اقامتگاه بوم گردی زعفرانیه

در برگه هاي تبليغاتي اقامتگاه بوم گردي زعفرانيه چيز عجيبي ديدم؛ در اين برگه ها که ظاهرا در نمايشگاه روستايي تهران هم توزيع شده، "آبشار زعفرانيه" را يکي از آثار اين روستا اسم برده است. در حالي که:
 
1- "آبشار زعفرانيه"؛ يک عنوان کاملا جعلي است و زعفرانيه اصلا آبشاري ندارد. زعفرانيه در کوير واقع شده است چطور مي تواند آبشار داشته باشد؟
 
2- بين روستاي زعفرانيه تا آبشار حدود 10 کيلومتر فاصله است و اين درحالي است که فاصله آبشار تا روستاي "نورآباد" کمتر از 2 کيلومتر است.
 
3- اين آبشار به همراه آسياب هاي آبي مسير رودخانه و کوه هاي اطرافش در محدوده روستاي نورآباد قرار دارند. جالب است که در اين برگه آمده است: "آبشار زعفرانيه (با سرچمشه نورآباد)". بنابراين اين آبشار مال روستاي نورآباد است و هيچ ربطي به زعفرانيه ندارد. 
 
4- آبشار به همراه آسياب هاي آبي و کوههاي اطراف آن به نام روستاي نورآباد ثبت شده اند و اين روستا الان جزو شهر خوشاب محسوب مي شوند. اگر مسئولان روستاي زعفرانيه اندکي جستجو مي کردند اين اشتباه فاحش را مرتکب نمي شدند. اين آبشار در همه جا به نام آبشار نورآباد آمده است؛ از جمله در مطالبي که بارها سيديوسف آزاد در رسانه هاي مختلف درباره آثار طبيعي شهرستان نوشته با همين نام ذکر کرده است. 
 
5- روستاي زعفرانيه 6 اثر تاريخي دارد که برخي از آنها ثبت ملي هم شده اند. پس لزومي ندارد که آثار روستاها و مناطق ديگر را با جعل به اسم خود بزند.
 
6- مسئولان از جمله مسئولان ميراث فرهنگي و يا مسئولان زعفرانيه خيلي بايد دقت و حواس شان را جمع کنند که اين گونه اشتباهات را نکنند. چون به اختلافات بين روستاها و مناطق دامن مي زنند و موجب اعتراضات مي شوند. 
 
7- ميراث فرهنگي بايد مسئولان روستاي زعفرانيه و اقامتگاه تذکر بدهند و آنها حتما اين اشتباه فاحش را هر چه زودتر اصلاح کنند. 
 
8- ضمنا مسئولان ميراث حواس شان باشد که فقط به همين دو سه روستا اکتفا نکنند و در برنامه ها و نمايشگاه هاي آينده به روستاها و مناطق ديگر سبزوار بزرگ توجه کنند. 
 
ارسال شده توسط: علیرضا

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:کاملا درسته، رودخانه و آبشار از وسط دشت نورآباد عبور مي کند و اين دشت را به دو قسمت تقسيم مي کند چطور زعفرانيه چنين ادعايي مضحکي کرده است؟
19 دي 1395 - ساعت 12:17

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات