مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

14 اسفند 1395   /   کد مطلب: 15921   /   بازدید: 2656   /   نظرات: 0

ناشناس:

چرا وضعیت کتاب و کتابخوانی سبزوار مناسب نیست؟ / نقدی بر اظهارات یک مسئول

سلام
علي اکبر فروغي مقدم رئيس هيئت مديره انجمن خيرين کتاب سبزوار در مصاحبه اي در نمايشگاه رسانه ها گفته: "عمده ترين فعاليت هاي انجمن خيرين کتاب سبزوار پيگيري و برگزاري مسابقات فرهنگي و کتابخواني در اين شهرستان است."
 
متاسفانه،‌ متاسفانه. حالا معلوم شد که چرا سبزوار در هنوز کتاب و کتابخواني اينقدر عقب افتاده مثلا هنوز کتابخانه مرکزي نداره و از نظر کتاب و کتابخواني رتبه يازدهم را در استان دارد و هنوز نتوانسته نمايشگاه کتاب ملي و آبرومند برپا کنه. 
 
چقدر سطح ديد و نگاه مسئولان کتاب شهرستان محدود است. نداشتن نگاه کلان و ملي هميشه يکي از مشکلات عمده مسئولان و مديريت شهري سبزوار بوده است و براي همين در بسياري از حوزه ها حتي از شهرهاي کوچکتر از خودش هم عقب افتاده است. 
 
آقاي فروغی مقدم گفته مهمترين کار ما برگزاري مسابقات کتابخواني است!
 
مسابقات کتابخواني در حد يک مسجد است نه انجمن. انجمن خيريه بايد ساخت کتابخانه مرکزي شهرستان يا برگزاي نمياشگاه ملي کتاب يا پايتخت کتاب ايران يا ساخت کتابخانه هاي جديد را در  شهرستان به شدت پيگيري کند. برگزاري مسابقات کتابخواني خوبه اما در حد انجمن و يا اداره کتابخانه ها نيست. انجمن خيريه کتاب کتاب سبزوار بعنوان تشکلي غير دولتي بايد اين مسائل را از مسئولان مطالبه  و پيگري کند. لطفا شما بعنوان رسانه اين ها را از مسئولان انجمن بپرسيد و پيگيري کنيد. 
 
ارسال شده توسط: ناشناس
 

خاطر نشان می شود، اسرارنامه در ستون صدای مردم، فقط انعکاس دهنده دیدگاه های مردمی است و تا جایی که خط قرمزهای اصلی اخلاقی، رسانه ای و قانونی زیر پا گذاشته نشود، اسرارنامه تا حد امکان بدون هیچ دخالتی و یا دست کم با کمترین میزان ویرایش فقط به انتشار مطالب ارسال شده از سوی مخاطبان گرامی خود به این بخش می پردازد. لذا انتشار مطالب در این ستون، به معنای تأیید محتوای آن از سوی تحریریه اسرارنامه نمی باشد و حق پاسخگویی برای شخصیت های حقیقی یا حقوقی که در این ستون مورد انتقاد قرار بگیرند، قطعا محفوظ است. 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات