مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   22 دي 1394   /   کد مطلب: 12369   /   بازدید: 2558   /   نظرات: 0

نخستین الکتروموتور ضد انفجار کشور در کارخانه جمکو جوین ساخته شد

نخستین الکتروموتور ضد انفجار کشور در کارخانه جمکو جوین ساخته شد
سبزوار- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار از ساخت نخستین الکتروموتور ضد انفجار کشور، با قدرت 1200 کیلووات، در شرکت ماشین های الکتریکی 'جمکو' جوین خبر داد.
 
علی امیدبخش روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساخت و آزمایش این الکتروموتور اخیرا در این شرکت به پایان رسیده، افزود: این الکتروموتور که به سفارش شرکت نفت و گاز جنوب ساخته شده در صنایع نفت و پتروشیمی کاربرد دارد.
 
وی با بیان اینکه با ساخت این الکتروموتور، انحصار ساخت آن از دست شرکت های اروپایی خارج شده، افزود: واردات این نوع الکتروموتورها به کشور در سال های اخیر، به دلیل وجود نظام تحریم، مشکل شده بود.
 
مدیرعامل شرکت جمکوی جوین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این الکتروموتور ضد انفجار با قدرت 1200 کیلو وات با هزینه کرد 25 میلیارد ریال و در مدت حدود سه ماه طراحی و ساخته شده که در صورت تولید انبوه این هزینه کاهش خواهد یافت.
 
سعید احتشام زاده افزود: این محصول کیفیتی برابر با نمونه ایتالیایی آن دارد و حال آنکه هزینه ساخت آن یک ششم هزینه خرید نوع خارجی تمام شده است.
 
شرکت ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان الکتروموتور در ایران، در حاشیه جاده سبزوار - اسفراین، در 25 کیلومتری شهر نقاب، مرکز شهرستان جوین و 45 کیلومتری سبزوار واقع است. 
 
مهندسان این شرکت همچنین در سال جاری موفق به ساخت نخستین الکتروموتور 220 واتی ضدانفجار و نیز نخستین آزمایشگاه کاربردی الکتروموتور و تجهیزات ضدانفجاری در کشور شده بودند. 
 
ظرفیت تولید سالانه شرکت جمکو 1200 مگاوات معادل 12 هزار و 680 دستگاه انواع الکتروموتور و ژنراتور است.
 
800 نفر در این شرکت صنعتی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به کار اشتغال دارند. 
نقاب مرکز شهرستان 54 هزار نفری جوین در 310 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
 
کوچه پس کوچه پیوندها
کلیک کنید:
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات