مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

عمومی   /   17 بهمن 1394   /   کد مطلب: 12564   /   بازدید: 2481   /   نظرات: 0

در مراسم افتتاح مجدد پایگاه اورژانس هوایی سبزوار: افتتاح این پایگاه جزء 20 اولویت مهم وزارت بهداشت بود

در مراسم افتتاح مجدد پایگاه اورژانس هوایی سبزوار: افتتاح این پایگاه جزء 20 اولویت مهم وزارت بهداشت بود
وبسایت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از افتتاح دوباره پایگاه اورژانس هوایی سبزوار با حضور محمد حاجی آقا جانی معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد.
 
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه پایگاه امداد هوایی سبزوار قبلا یک بار دیگر در آذرماه 94 با حضور مسئولان شهرستان افتتاح شده بود (منبع) 
 
گفتنی است هفته قبل اعلام شده بود قرار است وزیر بهداشت برای افتتاح بیمارستان حشمتیه و سایر پروژه های دانشگاه علوم پزشکی به سبزوار سفر کند،  اما سفر وزیر بهداشت لغو و یکی از معاونانش به این سفر آمد.
 
وبسایت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار متن سخنان دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه را در مراسم افتتاحیه دوباره پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به شرح زیر منتشر کرده است:
 
با حضور دکتر آقا جانی معاون درمان وزارت بهداشت
 
پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به طور رسمی افتتاح شد
 
با حضور معاون درمان وزیر بهداشت و درمان و دبیر کارگروه طرح تحول سلامت کشور پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نخستین پایگاه اورژانس  هوایی در غرب خراسان رضوی به طور رسمی بهره برداری شد
 
 علیرضا مسلم رئیس دانشگاه اظهار داشت: استقرار این پایگاه در سبزوار جزء 20 اولویت مهم وزارت بهداشت و درمان بود خاطرنشان کرد: تاکنون 18 پایگاه اورژانس در سراسر کشور راه اندازی شده که پایگاه سبزوار به عنوان نوزدهمین پایگاه در کشور به بهره برداری رسید.
 
 رئیس دانشگاه با بیان اینکه برای استقرار این پایگاه اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال هزینه شده است عنوان کرد: این اعتبار برای ساخت یک پد فرود بالگرد و محل اسکان خلبانان،تکسنین های اورژانس،آتش نشانی و نیروی انتظامی شده است.
 
 وی ادامه داد:  این پد فرود بالگرد این پایگاه تیز  با شعاع45 متر و براساس استاندار های بین المللی ساخته شده است.
 
مسلم با اشاره به تردد 20 میلیون زائر از محور سبزوار-شاهرود و مشهد تصریح کرد: با استقرار این پایگاه شهرستان خوشاب،داورزن، جوین،جغتای ،سبزوار، نیشابور، بردسکن، جاجرم و اسفراین از خراسان شمالی از خدمات امدادی بهره مند خواهند شد.
 
وی  افزود: بالگرد این پایگاه با همکاری هوا ناجای نیروی انتظامی و با اجاره ماهانه 170 میلیون تومان از محل طرح تحول نظام  سلامت هزینه شده است.
 
رئیس دانشگاه با بیان اینکه با استقرار این بالگرد زمان انتقال مصدومین کاهش خواهد یافت عنوان کرد: از زمان استقرار این پایگاه اورژانس هوایی تاکنون 20 عملیات هوایی انجام شده که در مجموع به 26 بیمار ارائه خدمات کرده است.
 
 وی با بیان اینکه بالگرد اورژانس هوایی سبزوار روزانه 7 ساعت عملیات امداد‌رسانی انجام می‌دهد، یادآور شد: براساس آمارها کل زمان امداد‌رسانی در این مدت بین 9 تا 24 دقیقه بوده که براساس استانداردها زمان مناسبی برای اجرای عملیات امداد است.
 
مسلم عنوان کرد:هدف از استقرار اورژانس هوایی کاهش زمان امداد رسانی و انتقال مجروحین به مرکز درمانی است که خوشبختانه در سبزوار این زمان در مسیر های طولانی از یک ساعت به زیر 30 دقیقه کاهش یافته است.
 
 مسلم با بیان اینکه  در حال حاضر تعداد 23 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای  وظیفه ارائه خدمات امدادی شهروندان سبزواری و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) را برعهده دارند عنوان کرد: تعداد پایگاه‌های جاده‌ای ما باید به 25 عدد برسد که در حال حاضر ساخت چهار پایگاه دیگر در دستور قرار دارد.
 

 


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات