مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

مديران   /   21 مرداد 1391   /   کد مطلب: 613   /   بازدید: 2739   /   نظرات: 4

صرفاً جهت اطلاع ! مدیران محترم سبزوار درست کارکنید! / رسانه ها بیدارند

صرفاً جهت اطلاع  مدیران محترم سبزوار درست کارکنید  رسانه ها بیدارند
خطر تبعید در کمین همه مدیران ضعیف در ادارات سبزوار / به نظر شما مدیر بعدی کیست؟

*   *   *

وبسایت صبح سبزوار با انتشار خبری مبنی بر تبعید رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری سبزوار به یکی از شهرستان های محروم جنوب خراسان رضوی ، این اقدام را در نتیجه اشتباه فاحش این اداره در تشخیص ترکیدگی لوله آب از چشمه آبفشان دوره های تاریخی دانست .
 وبسایت صبح سبزوار موضوع مذکور را بدین شکل ، شرح داده است :

آبفشان صرفاً جهت اطلاع کار دست میراث فرهنگی سبزوار داد

پخش خبر اشتباه میراث فرهنگی سبزووار در شناسایی آبفشان روستای نهالدان که در واقع ترکیدگی لوله آب بود باعت تبعید رئیس میراث فرهنگی سبزوار به خواف شد. 
به گزارش صبح سبزوار، بعد از پخش این خبر در برنامه پر بیننده صرفا جهت اطلاع از بخش های خبری ۲۰:۳۰و ۲۲ از شبکه های دو و سه سیما باعث عکس العمل سازمان میراث فرهنگی در حق مسئولان این اداره در سبزوار شد. 
به گفته یک منبع موثق در اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی متین فر رئیس میراث فرهنگی سبزوار بابت این اشتباه به شهرستان محروم خواف منتقل و عبدا.. زاده مسئول باستان شناسی این اداره نیز به جغتای منتقل گردید. 
این عکس العمل سازمان میراث فرهنگی که نشان از ظرفیت کم مسئولان این سازمان در برابر انتقاد می باشد آنجا مایه تاسف است که بخش مهمی از آثار تاریخی سبزوار در معرض تخریب قرار دارد.
مسجد جامع ، کاروانسراهای بین راهی مهر و ریوند و آرامگاه اسرار از جمله این آثارند اما میراث فرهنگی در مقابل انتقادات وارد شده در این زمینه سکوت اختیار می کند و در واقع با بی توجهی خود باعث تخریب این آثار گرانبهای تاریخی می شود. 
حال باید دید مسئولان شهرستان و به خصوص نمایندگان مردم در مجلس در برابر این عکس العمل سازمان میراث فرهنگی چه می کنند.(منبع)

هرچند وبسایت صبح سبزوار ، عکس العمل سازمان میراث فرهنگی خراسان رضوی را در انتقال و جابه جایی سریع و بدون پاسخ قانع کننده متین فر از سبزوار به یکی از شهرستان های محروم استان را مورد انتقاد قرار داده و آن را نتیجه ظرفیت کم مسئولان آن اداره کل در مواجهه با انتقادات می داند اما مجله اینترنتی اسرارنامه معتقد است این شاید یکی از تصمیمات لازمی بود که باید خیلی پیش تر از این توسط مسئولان استانی گرفته می شد.
 البته پرواضح است که در ارتباط با کم کاری های صورت گرفته در زمینه میراث فرهنگی غنی و تاریخ کهن و ارزشمند سبزوار و ظرفیت های مغفول مانده گردشگری این شهر ، بی انصافی است اگر تنها اداره میراث فرهنگی در دوران تصدی متین فر را مقصر بدانیم. بلکه دیگر ادارات و دستگاه های دولتی یا نهادهای مردمی شهرستان و نیز مدیریت های قبلی اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی سبزوار نیز در این رابطه باید پاسخگو باشند و مجله اینترنتی اسرارنامه و دیگر رسانه های محلی انشاالله به ترتیب سراغ همه آنان خواهند رفت. 
اما به هرحال شواهد امر نشان از آن می دهد که عملکرد حشمت الله متین فر نیز در جایگاه خود و به عنوان یک مسئول در غرب خراسان رضوی جنبه های قابل دفاعی نداشته است لذا این مدیر غیرسبزواری حتی همین حالا نیز که خطه سربداران را ترک گفته باید پاسخگوی عملکرد ضعیف خود در سبزوار و شهرها و روستاهای ارزشمند آن باشد.
البته نگاه اسرارنامه هرگز تنها به نقاط ضعف معطوف نبوده است . بلکه ما همواره بر این باور بوده ایم که توجه به نقاط مثبت مغفول مانده نیز جزء ضروریات کار رسانه های مثبت و موثر است که می خواهند در مسیر آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت کنند واز تشتت افکار واذهان عمومی می پرهیزند و با هیچیک از اشخاص حقیقی یا حقوقی دشمنی و کینه شخصی ندارند.
 به همین خاطر بخش های مثبت عملکرد اداره میراث فرهنگی به ریاست حشمت الله متین فر و یا رئسای قبل از او نیز قبلاً در مجله اسرارنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است . برای مطالعه این موارد به پیوند زیر مراجعه کنید:


در نقطه مقابل مسلماً مجله اینترنتی اسرارنامه به رسم همه رسانه های انتقادی سالم که هرگز نمی خواهند تملق گو و مدیحه سرای مسئولین ادارات و صاحبان قدرت باشند ، پیش از این نیز با انتشار تحلیل هایی مستقل ، بارها به شماری از کم کاری های صورت گرفته در حوزه تاریخ کهن و فرهنگ سبزوار و پتانسیل های مغفول مانده این شهر در صنعت گردشگری اشاره کرده و این موضوع را مورد انتقاد قرار داده است.
برای مطالعه این موارد می تواند به پیوندهای زیر مراجعه نمایید :7- و ...

در این میان اما موضوعی که برای مردم غرب خراسان رضوی جای امیدواری دارد ، برخورداری سبزوار از فعالیت های گسترده رسانه ای است . فعالیت همه روزه چندین وبسایت خبری ،وجود دفتر مستقل مرکزی خبر در سبزوار و فعالیت چندین خبرنگار آزاد در وبسایت ها و وبلاگ های روستایی خطه سربداران همه به ایجاد موج هایی از فعالیت رسانه ای در این منطقه منجر شده است که کوچکترین خبرها و مسائل شهرستان دائماً درحال مخابره عمومی قرار گرفته و بعضاً انتشار تحلیل های گوناگون سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی نیز برغنای فعالیت های رسانه ای در این خطه می افزاید. 
دراین میان فعالیت آن دسته از رسانه ها که با رویکرد توجه مثبت به توانمندی های خطه سربداران ، انعکاس موثر اخبار موفقیت ها ، و البته توجه و تحلیل غیرمغرضانه بر مشکلات و ارائه راهکارهای عملی مناسب ، صورت می گیرد ، بسیار سازنده است و جای تقدیر و تشکر دارد. 
یکی از گونه های فعالیت رسانه ای در سبزوار تلاش خبرنگاران و دست اندرکاران واحد مرکزی خبر این شهرستان است که حضور موفق و موثر آنها در در سالهای اخیر از یک توانمندی فعالیت های گسترده اصحاب رسانه در غرب خراسان رضوی به خوبی دارد نتایج موثر خود را نشان می دهد.
در هفته های گذشته که در حال نزدیک شدن به 17 مرداد روز خبرنگار بودیم برخی از مناطق استان دائماً فعالیت های خبرنگاران سبزواری را مورد توجه قرار داده و سبزوار را برای خود به عنوان الگویی در فعالیت های رسانه ای معرفی کرده اند . برای اطلاع از این مطالب به منبع مقابل مراجعه کنید : (منبع)
این موفقیت قطعاً با تلاش همه خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ای شهرستان سبزوار به دست آمده ونوید بخش آینده هایی روشن برای منطقه غرب خراسان رضوی است. 
در این بین رسم انصاف حکم می کند به نوبه خود تشکر ویژه ای داشته باشیم از تلاش های دست اندرکاران واحد مرکزی خبر سبزوار آقایان رضا نامنی ، محمود درقدمی و دیگر عزیزان فعال در این دفتر که با تهیه گزارش های جذاب و متنوع خود دائماً نام خطه پرافتخار سربداران را در صدا و سیمای خراسان رضوی و حتی رسانه های ملی مطرح می کنند.
انتشار گزارش کارساز این دفتر در مورد خطای باورنکردنی اداره میراث فرهنگی سبزوار درتشخیص اشتباه لوله شکسته آب از یک چشمه آب فشان تاریخی و تغییر بلافاصله رئیس این اداره توسط مدیران استانی ، به خوبی نفوذ و قدرت خبرنگاران سبزواری در رویدادهای سیاسی و اجتماعی شهرستان را اثبات کرد.
  امید می رود این فعالیت ها در دفتر مرکزی واحد خبر سبزوار با همین شدت ادامه داشته باشد و بتواند زمینه مناسبی برای تأسیس صدا و سیمای مستقل غرب خراسان رضوی در مرکز سبزوار را فراهم آورد.
مجله اینترنتی اسرارنامه ، روزهای گذشته به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار با آقایان نامنی و درقدمی مصاحبه مفصلی انجام داده است که هم اکنون می توانید این مطلب را در پیوند زیرمطالعه بفرمایید .


در پایان با توجه به خالی شدن ناگهانی پست مدیریت اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سبزوار و با توجه به اینکه این اداره می تواند یکی از مهمترین ارگان های دولتی در شهرهای تاریخی نظیر سبزوار محسوب شود ، امید می رود مسئولین مربوطه و البته خبرنگاران و رسانه های محلی تمام تلاش خود را برای جایگزین شدن هرچه سریعتر ریاست جدید این اداره معطوف دارند.

پیشنهادات 
 اسرارنامه از دیدگاه خود ، پیشنهاد می کند مدیریت جدید اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری سبزوار دارای ویژگی های زیر باشد :

1-بومی بودن رئیس جدید . ویژگی بومی بودن به ویژه در اداراتی که با مسائل فرهنگی و اجتماعی مردم یک منطقه ارتباط دارند بسیار ضروری به نظر می رسد.
2-انتخاب رئیس جدید از میان نیروهایی که ترجیحاً تحصیلات تخصصی در زمینه های گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی داشته باشند.
3-انتخاب رئیس جدید از میان افرادی که در عرصه مسائل فرهنگی در سبزوار یا دیگر نقاط کشور دارای سابقه فعالیت های مثبت و اثربخش باشند. و به عنوان مثال از انتساب مدیری که مثلاً قبلاً در یک حوزه متفاوت کاری (مثلاً اقتصادی و سیاسی ) مشغول بوده است در اداره میراث فرهنگی یک شهر پرهیز شود.
راستی در پایان یک هشدار به همه مدیران محترم ادارات دولتی در سبزوار :
مدیران گرامی و سروران عزیز ! لطفاً کارتان را درست انجام دهید. رسانه های محلی بیدارند. و خطر تبعید در کمین همه مدیران ضعیف است. شما فکر می کنید مدیر بعدی کیست ؟

کوچه پس کوچه پیوندها
کلیک کنید:نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


آقاااااااا خوابی ؟ کدوم مدیر ؟ طرف هنو داره حال ی کنه ؟؟؟
7 ارديبهشت 1393 - ساعت 15:07

ای بابا آقای .................خائن به شهر سبزوار بودو بس.آدم کم سواد بود ایشون از 4شنبه شب ماشین اداره رپو سوار میشد تا شنبه ظهر میرفت ولایتشون و با بدرفتاری که با پرسنل داشت کسی نه اینکه از نبود او ناراحت شود بلکه خرسند هم بود پرونده فساد مالی و رشوه های ایشون و فروش بافت فرسوده به ملاکین و هزاران حق و ناحق کردنی که ایشان را به منجلاب رساند ولی خدای بزرگ از همه امور اگاه است .
19 مهر 1391 - ساعت 22:37

اسرارنامه: دوست گرامی مطالبی که در اینجا در مورد آن شخص حقیقی بیان کردید ، می تواند برای شما پیگرد قانونی به همراه بیاورد. مگر اینکه مدارک و اسناد کافی را نیز برای گفته هایتان داشته باشید.
ضمناً در صورت ادامه بیان اینگونه اتهامات بدون ارائه سند و مدرک معتبر مجبور خواهیم شد ، از انتشار نظرات بعدی شما خود داری نماییم.
با تشکر...

شهردار سبزواردرمورد فاز 2 توحیدشهر کوتاهی میکند
30 مرداد 1391 - ساعت 00:56

اسرارنامه: مخاطب گرامی نظر شما در شماره بعدی صفحه مردمانه برای اطلاع عموم منتشر خواهد شد.
پیروز باشید...

حسين آزاد | ايميل
1 مخالف 0 موافق
سلام.
با اين كارها هيچي حل نميشه!
اما اين آقاي متين فر يكي ديگه رو هم براي روابط عمومي خودش اورده بود به نام متين فر! فكر كنم پسر برادر يا خلاصه يكي از فاميل هاي ايشون بود!
من توي يكي دو برخورد كه داشتم واقعا از ايشون ناراحت شدم. رفتار زننده و غير قابل تحملي داشتند! البته ما با رياضت اخلاقي تحمل كرديم! و اميدوارم ديگه گذرم به روابط عمومي ميراث فرهنگي نيفتند!
26 مرداد 1391 - ساعت 12:11

اسرارنامه: با سلام و تشکر از نظرشما.
اگر دو متین فر نامبرده واقعاً با یکدیگر نسبتی دارند و یکی از آنها به شیوه پارتی بازی روی کار آمده باشد ، واقعاً ناراحت کننده است.
به هرحال امیدواریم ،برخی از این مشکلات سیاسی و اداری که مدت هاست گریبانگیر بسیاری از ادارات دولتی کشور از جمله سبزوار شده است ، برطرف گردد.
......................
ضمناً در طول دو هفته آینده به دلیل مرخصی تعدادی از اعضای تحریریه اسرارنامه ممکن است در تأیید نظرات بعدی و پاسخگویی به آنهاو حتی انتشار مطالب در اسرارنامه وقفه هایی ایجاد شود.
تا آن زمان در پناه خدا باشید...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات