مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

4 مهر 1395   /   کد مطلب: 14719   /   بازدید: 6278   /   نظرات: 42

دروغ بزرگی به نام بمب اتم / دلایلی که می تواند ثابت کند، بمب اتمی وجود خارجی ندارد

 
یادداشت پیش رو از سوی یکی از مخاطبان گرامی اسرارنامه به نام کرامت سلیمی به بخش نظرات این مجله ارسال شده وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی مجله اینترنتی اسرارنامه نیست. اما از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد.
 
مقاله ای در باره دروغ بودن سلاح هسته ای  :  
 
 در عالم مقیاس و درجه بندیها برای محور صداقت و راستی ," مثبت  بینهایت" همانقدر مذموم و ناپسند است  که" منفی بینهایت"
 
با سلام و عرض ادب و احترام 
 
نوشته را با این سوال اغاز میکنم که چرا هیچکس نمیتواند جامعه را اصلاح کند.
توزیع نامتقارن و ناعادلانه ثروت و قدرت در جهان علت بروز رفتارهای خشونت امیز
در جوامع مختلف می باشد.
واقعیت این است که زمانی می توان در جهت اصلاح جامعه گام برداشت که دروغهای ابرقدرتها رو شود تا نشان داده شود که این ابر قدرتها قدرت دروغین و پوشالی دارند و تنها با استفاده از عدم اگاهی وحتی نادانی جامعه قدرت دروغینشان را به جامعه باور می دهند  که اگر دروغهایشان رو شود تضعیف خواهند شد و  به دنبال ان قدرت طرفداران و سرسپردگان ابرقدرتها نیز کم خواهد شد .
 
از زمانی که نفت و گاز کشف گردید عده ای این منابع خدادادی را  که باید همه از ان بهره میبردند در انحصار خود و گروههای طرفدار خود گرفته  و بقیه را سرکوب کرده و دهان انها را بستند.
اما این رسم دیرینه تاریخ است که اگر دهانها بسته شود , دستها به سوی اسلحه خواهد رفت.
بنا به همین رسم قدیمی جنبشهای سیاسی و مسلحانه در نقاط مختلف جهان اغاز شد. اما صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه   افراد مورد نظر خودشان را به عنوان مبارز و رهبر ازادیخواهان  به این جنبشها نفوذ داده و نتیجه این جنبشها  درگیری داخلی در همان جنبش  بود و یا اینکه در راستای منافع سردمداران جهانی عمل میکردند.
 
نمونه بارز این موضوع نلسون ماندلا ست  که سابقه وی را شرارت , عملیاتهای تروریستی و خیانت به یارانش تشکیل میداد اما رسانه های وابسته به قدرتهای جهانی از وی یک قهرمان ساختند که به خاطر سیاهان افریقا 27 سال زندان را تحمل کرده است.
 
امریکا برای حاکم شدن بر جهان دروغهای زیادی را  در راستای قدرت بلامنازع جهان بودن تحویل جهانیان داد و نمایش نامه های زیادی را اجرا کرد
 
وفیلمهای زیادی را ساخت تا به جهانیان وحشت از بمب اتم را القا کند . همچون بحران موشکی کوبا ,  بحران درگیری بین چین و شوروی و  از این نوع بحرانهای ساختگی. در حالی که شواهد و قرائن زیادی در دست است که بمب اتم وجود خارجی ندارد و فقط برای ترساندن مردم دنیا ان را عنوان می کنند .
 
همانطور که در کودکی ما را از چیزهایی همچون  "" اقا گرگه میاد میخوردت" ,  "هاپو " , "بچه خورک" و این جور چیز ها میترساندند که هیچکدام واقعی نیست  و فقط برای کنترل بچه بود  ابرقدرتها نیز برای ترساندن و کنترل ملتها  دروغهایی همچون  بمب اتم ,  هارپ  , سلاح نوترونی , یوفو,  مثلث برمودا  و اینجور چیزها را مطرح کردند.
دلایل علمی  متعددی  برای اثبات دروغ بودن بمب اتم وجود دارد که  در اینجا نمیتوان ارائه داد. اما به  تعدادی از  دلایل غیر علمی اشاره میکنم:
 
در جنگ جهانی دوم  بین شصت  تا صد میلیون انسان فقط بر اثر شرایط جنگی کشته شدند (به غیر از کسانی که در اثر گرسنگی و بیماری درگذشتند و امار انها معلوم نیست) اما رسانه های جهانی این موضوع را رها کرده و فقط به دویست هزار کشته هیروشیما وناکازاکی اشاره میکنند و هر ساله در ژاپن به یاد انها یک دقیقه سکوت میکنند. و واقعا" مشخص نیست که انها چگونه کشته شدند.کسی به معنای واقعی و شهودی چیزی ندیده است و اصلا" چرا امریکا بجای مناطق جنگی و ضربه به نیروهای  نظامی   و ترساندن نظامیان   باید دو شهر گمنام  و غیرنظامی ژاپن را بمباران  اتمی  کند و اطلاعات ما در این مورد و سایر موارد,  اطلاعات رسانه ای است. و رسانه ها هر چیزی  را که بخواهند به خورد ملتها می دهند و هالیوود هم که استاد صحنه سازی و تاریخ سازی است. وجالب است که هیروهیتو امپراطور ژاپن بعد از این قضایا تا پایان عمرش  بر ژاپن حکومت کرد و خود را تازیانه خدا می خواند.
 
اگر آزمایش های اتمی  برای محیط زیست زیان اور است کشورهای مختلف چگونه به خود اجازه می دهند  در خشکی  و دریا انها را انجام دهند .
 
امریکایی ها  به قول خودشان اولین ازمایش هسته ای را در سال 1945 انجام دادند  و شوروی نیز در سال 1949  یعنی 4 سال بعد از ازمایش امریکا.  شوروی در جنگ جهانی دوم به کلی نابود شده بود و علاوه بر جنگ با المان  دچار جنگ داخلی نیز گردیده بود به طوری که استالین رهبر شوروی از ارسال گندم و سایر مواد غذایی و دارویی به بعضی از استانها خودداری کرد و طبق گفته تاریخ نویسان حدود 10 میلیون نفر فقط در اکراین مردند. چطور چنین کشور گرسنه و ویرانی  میتواند 4 سال بعد از امریکا که  در طی جنگ تقریبا" دست نخورده و سالم مانده بود  چنین سلاحی که در ان زمان فوق سری بود بسازد.
 
حقارتهایی که به کشور روسیه در سرنگونی  جت جنگی اش توسط کشور ضعیفی مثل ترکیه وارد شد نشان از ان دارد که روسیه ابر قدرت نیست  و چیزی به نام سلاح هسته ای در اختیار ندارد  . چرا که اگر چنین سلاحی داشت به پشتوانه این سلاح  باید کشور ترکیه را گوشمالی مناسبی می داد  نه اینکه فقط واردات گوجه فرنگی را از ترکیه ممنوع کند. روسیه حتی جرات نکرد و یا اینکه توانایی فنی و نظامی لازم را نداشت که مقابله به مثل کند و یک یا چند هواپیمای ترکیه را سرنگون سازد. ترکیه برای تحقیر بیشتر  روسیه اعلام کرد که جت جنگی روسیه 17 ثانیه در اسمان ترکیه بوده و به همین دلیل  انرا سرنگون کرده است.
 
بیست سال حضور نظامی امریکا در کشور ویتنام که نه نفت و گاز دارد و نه محصول ارزشمند دیگری که به درد امریکا بخورد و به بهای جان ده ها هزار و شاید هم صدها هزار نفر سرباز امریکایی تمام شد  دلیل دیگری بر رد سلاح هسته ای می باشد . چرا که اگر سلاح هسته ای داشت  بیست سال طول نمی کشید. امریکا وقتی در توجیه جنگ ویتنام کم اورد  به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم  انرا چند ملیتی کرد و خروجی اینکار باعث بوجود امدن گروه های خطرناکی همچون خمر های سرخ شد که در کشورهای کامبوج, لائوس و خود ویتنام میلیونها نفر را قتل عام کردند. 
 
همچنین کودتای سال 91 میلادی شوروی  که منجر به فروپاشی این کشور گردید  دلیل دیگری بر غیر واقعی واقعی بودن ابرقدرتی این کشور بود . کودتایی که به نظر ساختگی می رسید. چرا که در راس این کودتا که معاون رییس جمهور  گنادی یانایف , وزیر دفاع  دیمتری یازف  ,  وزیر کشور  بوریس پوگو  و رییس  کا گ ب  ولادیمیر کوریوچکوف که قدرتمندترین افراد ان زمان بودند قرار داشتند  چطور شکست خوردند . حتی بعد از دستگیری هم اعدام نشدند.
 
در سال 92 یا 93 میلادی میخاییل گورباچف رییس جمهور وقت شوروی که بعد از کودتای ساختگی همکارانش  عملا" قدرتی نداشت و یلتسین امور را کنترل می کرد کاسترو را خائن به بشریت خواند . واعلام این موضوع از سوی گورباچف میتواند اشاره ای به همکاری مخفیانه  کاسترو با امریکا در راه انداختن بحران ساختگی  وجود 80 موشک اتمی شوروی در خاک کوبا در سال 1962 میلادی   باشد که در طی این بحران ساختگی  امریکا چند ماه   دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشت.بعد از این واقعه  نیز جان کندی رییس جمهور امریکا ترور شد.
 
همچنین خروج ذلت بار شوروی از افغانستان و  نداشتن هیچ نقشی در معادلات قدرت در طی جنگ خلیج فارس نشان از بی قدرتی شوروی دارد.
 
 فاجعه عراق و سوریه نتیجه اعتماد  احمقانه ملتها به ابرقدرتی شوروی بود که فکر میکردند شوروی توان مداخله دارد اما نمیدانستند که شوروی حتی قادر نیست  مشکلات داخلی خودش را حل کند و از پس تعدادی چریک چچنی فاقد پشتیبانی هوایی  نیز بعد از چند ماه جنگ پر تلفات به سختی بر امد و هنوز هم از ناحیه انها مورد تهدید است.
 
امریکا مدعی است که بیست هزار بمب اتمی در اختیار دارد . ایا این ادعا منطقی است . ایا میتوان به افراد اعتماد کرد و این تعداد بمب اتمی را در صورت  وجود در اختیار افراد در پایگاه ها و زیر دریایی ها قرار داد . واین خطر وجود ندارد که  ممکن است افرادی تعدادی از این سلاح ها را در اختیار گرفته و برعلیه خود امریکا به کار ببرند و از دولت امریکا اخاذی کنند و خواستار سهیم شدن در قدرت شوند.
 
همانطور که در یک سریال امریکایی (فصل 7 سریال 24 )  عده ای از امریکایی ها در منطقه ای در  20 کیلومتری واشنگتن به نام استارک وود  با در اختیار گرفتن تعدادی موشک شیمیایی و تهدید به حمله به شهرهای امریکا خواستار  سهیم شدن در ساختار قدرت و ورود افراد انها در  مراکز تصمیم گیری  راهبردی  از جمله پنتاگون هستند.  که البته  همانطور که انتظار می رفت قهرمان سریال  موضوع را حل کرد شبیه سازی این موضوع در یک سریال نشان میدهد که اگر چنین سلاح هایی وجود داشته باشد   تولید و پخش انها در مناطق مختلف چقدر خطرناک است و بیشتر  از اینکه برای  امریکاییها امنیت را به ارمغان  بیاورد  باعث ایجاد احساس نا امنی میشود.
 
کلیپ هایی از انفجار گاز مایع در اینترنت وجود دارد که نحوه انفجار انها با انفجارهایی که اتمی  وانمود میشوند کاملا" شباهت دارد  و چه بسا امریکا چندهزار تن گاز مایع را همراه با هوای فشرده کافی منفجر میکند ,  انفجار عظیمی رخ میدهد و با استفاده از عدم اگاهی ملتها وانمود میکنند که این انفجار با یک تا سه کیلوگرم اورانیم غنی شده انجام شده است. و متاسفانه مردم دروغهای بزرگ را راحت تر باور میکنند.
 
با یک جستجوی ساده در اینترنت کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین را ببینید  وبا کلیپ انفجار های اتمی مقایسه کنید تا شباهتها را ببینید.
 
 اوایل مرداد ماه امسال  (مرداد 1395)  نیز  یک مخزن گاز در 28  کیلومتری  بندر گناوه منفجر شد  و شدت انفجار به حدی بود که مردم شهر گناوه صدای ان را شنیدند و نیروهای هلال احمر  اعلام کردند که   به دلیل دما و حرارت بالا  امکان نزدیک شدن تا یک کیلومتری محل انفجار وجود ندارد. 
 
در این محل ها به علت حرارت زیاد ناشی از گاز  تا شعاع چندین کیلومتر تمامی گونه های گیاهی  وریشه انها از بین میرود و دیگر در این منطقه گیاهی سبز نمی شود. عکسهایی که در اینترنت قرار گرفت  صحنه های بسیار وحشتناکی را نشان می دهد  و مخصوصا" در تعدادی  از عکسها صحنه های  درخشان با رنگهای متنوع  اما ترسناک اسمان  همان تصویری را تداعی میکند که به عنوان پرتوها و  تشعشعات ناشی از انفجار  اتمی وانمود میکنند.
 
امریکا برای باور بیشتر مردم جهان سریال ها و فیلمهای زیادی در موضوع بمب اتم ساخت که بیشترین مانور انها بر روی سریال 24 می باشد که حدود یک دهه برای ایجاد ترس بیشتر از بمب اتم  با این سریال مردم دنیا را سرگرم کردند .سریالی که تماما" خیالبافی و سوپرمن سازی می باشد.و از لحاظ زمانی امکان انجام این همه کار در 24 ساعت  وجود ندارد.
 
حدود 5 سال پیش  در فوکوشیمای ژاپن یک سونامی مشکوک رخ داد و نیروگاه اتمی ان نیز منفجر شد . اما عملا" هیچ تخریب وحشتناکی  توسط این نیروگاه رخ نداد و با ان همه اب و گل روان محیط زیست الوده نشد.و تمام تخریبها توسط همان سیل مشکوک ایجاد شد. شهر فوکوشیما یکی از مهمترین شهرهای اقتصادی ژاپن است  که دارای کارخانه های تولید لوازم منزل ,  کامپیوتر ,  و اتوموبیل سازی بود که همه انها در سونامی مشکوک از بین رفت و عملا" رقیب تجاری اروپا و امریکا   حد اقل برای چندین سال از صحنه خارج شد.
 
هم اکنون نیروگاه فوکوشیما بازسازی شده و مردم در همانجا زندگی می کنند.
 
ایجاد مصنوعی سونامی  امکان پذیر می باشد.
 
در واقع نیرو گاه هسته ای در کار نیست . موضوع از این قرار است که  در هر کجا از کره زمین اگر چاهی عمیق حفر کنیم ( بالای سه کیلومتر) کف چاه داغ است . دو چاه حفر میکنند و بین انها را به طریقی تخریب می کنند تا  U  شکل شود از یک چاه  اب میریزند و از چاه دیگر بخار اب با فشار بیرون می اید  که با ان توربین ها را به حرکت در میاورند و برق تولید میکنند  و برای بازدهی بالا  بخار به اب گرم تبدیل شده و مجددا" به چاه بر میگردد و چرخه تکرار میشود. که به ان انرژی زمین گرمایی میگویند .
 
برای راحتی کار و بازده بالا نیروگاه ها را نزدیک مناطق اتش فشانی میسازند تا هم چاه با عمق کمتری حفر کنند و هم به مواد مذاب نزدیکتر است و دما ی بیشتری به اب داده میشود. و در واقع منظور از انرژی هسته ای   , هسته زمین است نه هسته اتم. و ابر قدرتها در این زمینه اطلاعات غلط میدهند.
 
اگر نیروگاه های هسته ای خطرناکند و برای محیط زیست زیانبارند چرا در مناطق خطرناکی مثل کوه های اتش فشانی ساخته میشوند .  حدود 6 ماه پیش یک نیروگاه اتمی ژاپن که در نزدیکی کوه اتش فشانی قرار داشت منفجر شد اما هیچ اتفاقی نیفتاد. و همینطور منفجر شدن چند نیروگاه اتمی در امریکا و بلژیک در ماه های اخیر  دلالت بر غلط بودن اطلاعات داده شده در مورد این نیروگاه ها میباشد  و واقعیت چیز دیگریست .و اگر دقت کنید ابر قدرتها به هر کشوری که خودشان بخواهند اجازه استفاده از انرژی زمین گرمایی را میدهند. چرا که اگر همه کشورها بخواهند از این انرژی عظیم و تمام نشدنی استفاده کنند کنترل کشورهای جهان  مخصوصا" کشورهای جهان سوم از دست انها خارج میشود.
 و خلاصه میکنم که بمب اتم همان اقا گرگه دوران کودکی ماست.
 
 اگر این موضوع  لو برود  که بمب اتم  یک خالی بندی بیشتر نیست و وجود خارجی ندارد  امریکا از درون فرو خواهد پاشید چرا که مردم امریکا تا به حال فکر میکردند که کشورشان یک ابر قدرت است  و از اینکه سالها فریب خورده اند  باعث میشود که احساس خریت کنند و حس بی اعتمادی به دولت امریکا  بوجود می اید و بین انها اختلاف شکل میگیرد.
 
نوشته طولانی شد و ممکن است باعث خستگی و سر رفتن حوصله شما گردد.
 
امیدوارم این نوشته اولین میخ را بر تابوت دروغ بودن بمب اتم بکوبد .و در عین حال بر تابوت سایر دروغهایی از این دست.
 
این نوشته را با سخن وینستون چرچیل نخست وزیر اسبق انگلستان به پایان می برم که:
 
حقیقت انقدر با ارزش است که باید ان را در حصاری از دروغها پوشاند.
 
            با ارزوی سلامتی و شادکامی برای شما
 
نویسنده : کرامت سلیمی

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


بابا بمب اتم چیه شماهم ..........
بمب اتم اصلا وجود خارجی نداره
اون قضیه هیروشیما هم الان براتون توضیح میدم
اونجا یه مردی بوده یه مدت خلی طولانی بوده که .......
حالا یهو ........ اینجوری شد آمریکای مستکبر هم اومد از این فرصت کمال استفاده رو برد و گفت ما بودیم
تو قضیه ناکازاکی هم مربوط میشه به برادر همین آقا
اونم مشکل روده داشته کلا ارثی بوده
خلاصه اونم .......... انداختنش گردن آمریکا بدبخت
تمام شد دیگه نبینم کسس بگه بمب ها چنتاشو دارم
12 تير 1396 - ساعت 19:54

با این تخیلت چرا فیلم تخمی تخیولی نمسازی. دلایلت الکیه.من اگه یک کشور ابر قدرت باشم با یه کشور دیگه درگیر باشم.چرا به اون کشوره بمب اتم بزنم بعدش بیست سال صبر کنم اثر اورانیومش بره.بعدش انفجار مخزن گاز انفجار بمبای معمولی هم شبیه بمب اتمیه.یه سرچ ساده بزن دنبال کلیپای جنگ بگرد پیدا میکنی.
می خوای دلیل بیاری دلیل علمی بیار
13 خرداد 1396 - ساعت 17:14

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 0 موافق
با سلام

به این سخن ارتور شوپنهاور استناد می کنم که اکثر انسانها هنگام مباحثه بدون اعتنا به حقیقت به دنبال پیروزیند.
از روی خشم و عصبانیت و توهین آمیز نظر دادن در مورد افراد می تواند نشانه درست بودن دیدگاه های آن فرد باشد
هر حقیقتی که بیان می شود ابتدا به تمسخر گرفته می شود بعد به مرحله شک و تردید می رسد و در نهایت پذیرفته می شود.

عصبانیت بعضی از دوستان غیرعادیست و معلوم است که وجدان آسوده ای ندارند و حتی اگر بتوانند به اعمال رذیلانه و دور از شرافت دست می زنند
برای رسیدن به آرامش درونی بروند بامطالعه و تحقیق و به صورت علمی و خیلی منصفانه اظهار نظر کنند


شخصی در جایی مطالبی را گفته بود که بسیار زیباست و انرا عینا" در اینجا
می نویسم

اگر حقیقتی را پذیرفته‏ ای که در ظرفیت پذیرش دیگران نیست یا هست اما بر ضد دیگران است منتظر باش تا هزینه این ایمان را بپردازی. منتظر تهمت‏ها و تمسخرها و اذیتها. منتظر طرد شدن‏ها و توطئه‏ ها. وقتی تو بزرگتر از ظرفیت نگاه دیگران باشی یا ظرفیت آنان از ظرف نگاه تو کمتر باشد این طبیعی است که آنها بدبینانه در تو تردید کرده و سعی نمایند تو را انکار کنند و زیر سؤال ببرند
19 خرداد 1396 - ساعت 04:43

حسن روحانی
1 مخالف 7 موافق
زمین تخت است و کروی بودن آن هم توطعه ی استکبار است
26 فروردين 1396 - ساعت 13:56

کرامت سلیمی | ايميل
2 مخالف 0 موافق
شما فقط چیزی را که شنیده اید بیان می کنید.

هیچوقت شخصا" چیزی را مشاهده نکرده اید.

از این مراسمهای دروغین ونمایشنامه ای
در همه جای دنیا برگزار می شود.
فریبکاری قویترین سلاح در زرادخانه صاحبان قدرت می باشد.
19 اسفند 1395 - ساعت 19:16

محمداسکندری | ايميل
2 مخالف 6 موافق
سلام،واقعاً انسان از بعضی تحلیهای سطحی انگارانه و ناشی از یک نوع تشیویش ذهنی به همراه معلومات زیاد،که توانایی درک وتجزیه وتحلیهای مناسب آنها رابر اساس واقعیتها را ندارد متعجب می شود ،ذهنهای به شدت پریشان که هرچند از اطلاعات زیادی برخوردارهستند ولی توانایی ارتباط دادن مفاهیم ونتیجه گیری صحیح را ندارند ،جدا از اینکه بخواهیم جواب متن بالا را در ارتباط با بمب اتمی بدهیم (که بسیار هم خنده دار است )با استفاده از مطالب ونوع نتیجه گیری در متن ،باید کل مطالبی را که ایشان بر اساس آن همچون مطالعات تاریخی ،اکتشافات و... به استدلال پرداخته اند را هم توهم بپنداریم، فکر کنم این تحلیها بیشتر نمود دیدن یک فیلم سینمایی بر اساس خواست کارگردان باشد نه تحلیل واقعیتها.واقعا متاسفم برای ذهنهای پریشان.بدبختانه از این ذهنهای حشیشی زیاد هستند .
5 دي 1395 - ساعت 09:52

با سلام
متاسفانه باید گفت که این متن از فقط از ذهن متوهمی همچون این دوستان بر میاد... برادر من این دوستان تازه به اینجا رسیدن که زمین تخته!
کجایی کارید برادر
22 آذر 1395 - ساعت 14:06

البته منظورتون دیوید کاپرفیلد بود. دکاپریو هنرپیشه است. rnاستدلال هم بسیار قوی بود، چون یک تردست غربی جلوی دوربین دروغ میگوید، پس بقیه غربی ها هم جلوی دوربین دروغ میگویند.
16 آذر 1395 - ساعت 09:55

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 0 موافق
با سلام و احترام خدمت اقای برومندی

یکی از سایتهای داخلی این مقالات را منتشر کرده وضمن حمایت از این

مقالات مطالبی درخور توجهی را هم به ان افزوده که ارزش خواندن را دارد.توصیه میکنم حتما" مطالعه کنید.

موفق باشید.

http://flatearthfarsi.blog.ir/
15 آبان 1395 - ساعت 02:00

اسرارنامه: با سلام و احترام.
مطالعه شد.
وبسایت جالب توجهی بود. و البته مانند مقاله جنجال برانگیز شما درباره دروغ بودن بمب اتم، یادداشت های جنجالی زیادی داشت.
پیروز باشید...

من که چیزی سر در نیاوردم ولی خدا کنه بمب اتم دروغ باشه
اما اگه اونم به اون شکل دروغ باشه بالاخره دیدیم که بمبها و سلاحهایی دارن کشورهای ابرقدرت که قدرت تخریب بالایی داره. حالا از هر سازو کار علمی که میخوان استفاده کرده باشن دیگه مهم نیست وقتی این بمبها میتونه فجایعی مثل هیروشیما رو به بار بیاره چه فرقی میکنه اسمش اتمی باشه یا غیراتمی؟
14 آبان 1395 - ساعت 10:23

محمد نیک دل | ايميل
0 مخالف 2 موافق
با سلام و سپاس از وقتی که برای پاسخ گذاشتید
در مورد نیروی محرکه زیردریایی باید گفت که آن نمی تواند سوخت فسیلی و یا برق باشد. سوخت فسیلی احتیاج به اکسیژن دارد و باتری های زیر دریایی هم به وسیله دیزل شارژ می شوند که باز نیاز به اکسیژن دارد. به همین دلیل است که زیر دریایی های وطنی که با برق ذخیره شده در باتری کار می کنند مجبورند هر چند ساعت یک بار برای شارژ به وسیله دیزل به سطح آب بیایند.
در مورد اینکه فرمودید نیروگاه هسته ای بوشهر در آن منطقه توجیه ندارد حتما می دانید که نیروگاه هسته ای ( که البته شما قبول ندارید ) احتیاج زیادی به آب دارد. یعنی در فرآیندی که در راکتور اتفاق می افتد نهایتا قرار است حرارت زیادی تولید شود تا آب به بخار تبدیل شود و توربین را بچرخاند و در انتها آب تقطیر و شیرین هم می شود. به هر حال آب زیادی در این فرآیند نیاز است که از دریا تامین می شود.
درمورد ترور و شخصیت علمی دانشمندان هسته ای شاید نتوان به قطعیت سخن گفت. لیکن اگر صنعت هسته ای و غنی سازی را اگر انکار کنیم وجود جنگلی از سانتریفیوژ ها و سایت نطنز و سازمان انرژی اتمی، راکتور تحقیقاتی تهران، این همه دانشجو و فارغ التحصیل فیزیک هسته ای،رادیوداروها، چشمه های پرتودهی و بذرهای اصلاح شده ونهایتا کشمکش هسته ای بین ایران و قدرتهای دنیا را چطور می توان توضیح داد؟
بنده در حوزه های مهندسی هیچ دانش تخصیصی ندارم و یک فعال فرهنگی هستم که میل به دانستن دارم. ممنون از وقت شما و سایت اسرارنامه
11 آبان 1395 - ساعت 13:51

کرامت سلیمی | ايميل
1 مخالف 0 موافق
با سلام
شناورها چه کشتی ها و چه زیردریایی ها برای حرکت نیاز به انرژی کمی دارند .هر جسمی که بر روی اب قرار بگیرد از نیروی وزنش کاسته شده و سبکتر میشوند.
شما در کنار ساحل قایق های معمولی را که در ساحل هستند به تنهایی کوجکترین حرکتی نمی توانید بدهید
اما وقتی روی اب قرار بگیرند با دست هم راحت جابجا می شوند. کشتی های قدیمی فقط با یک بادبان و نیروی باد حرکت میکردند و حتی وارد اقیانوسها می شدند.
در ضمن در مورد زیر دریایی میتوان برای سوزاندن سوخت از هوای فشرده استفاده کرد.
نمی خواهم زیاد در این موارد بحث کنم اما اینها مسائل فنی پیچیده ای نیستند.
در نظر داشته باشید که امریکا روزانه 19000000 بشکه نفت یعنی کمی بیش از سه میلیارد لیتر نفت مصرف می کند.و میلیاردها متر مکعب گاز و صدها هزار تن ذغال سنگ. اگر درست حساب و کتاب کنید بیشتر این ها در قسمتهای نظامی برای هواپیماها , کشتی ها و زیردریایی ها مصرف می شود.
شما خودتان گفته اید که یک فرد فرهنگی هستید و بالطبع باید با فریبکاریها و بزرگنماییها در ساختارهای مختلف اعم از سیاسی , نظامی , علمی و ... تا حدود زیادی اشنا باشید.
در دهه 60 شمسی فردی به نام دکاپریو در حضور دوربینهای تلویزیونی و چند هزار انسان از دیوار چین
عبور نمود و کلی سروصدا در دنیا به پا کرد.دکاپریو اعلام کرد که هنکام عبور از دیوار چین اسقفی را دیده است که نتوانسته از دیوار عبور کند و همانجا گیر کرده و مرده است. (به نظر شما ایا نباید با حجمی که اسقف داشت بعد از مردن و برگشتن به حالت جرمی دیوار بشکافد). و حتی در تلویزیون ایران در مورد ان افرادی صحبت کردند و موقع صحبت هم ژستهای عجیب و غریبی به خود می گرفتند وخود را فردی خبره و مطلع در این امور نشان می دادند و حتی در بعضی دانشگاه های کشور
سمینارهایی تحت عنوان "نقض قوانین فیزیک" و از این دست عنوانها برگزار کردند. اما سالها بعد رسانه هایی ازاد حقه بازیهای انها را فاش نمودند و اعلام کردند که تمامی افرادی که به عنوان شاهد انجا بودند هنرپیشه های هالیوود بوده اند تا قضیه را واقعی جلوه دهند.بعدا" چندین نمایش دیگر هم از دکاپریو سر زد اما اینبار به تمسخر گرفته شد.
این مثال ها را زدم تا بدانید که ساختار قدرت چقدر برای فریب ملتها هزینه می کندو نقش خیلی از رسانه ها باور دادن ترفندهای انهاست.
از سال 1368 تا سال 1369 رسانه های غربی از از ارتش عراق چنان قدرت محوفی در ذهنها ایجاد کردند که ارتش عراق میتواند ظرف چند ساعت اسراییل را با سلاحهای شیمیایی نابود سازد و چندروزه عربستان را اشغال نماید وحتی اعلام کردند که عراق فقط 800 موشک بر روی سکوهای سیمانی اماده شلیک به عربستان دارد(به جز سکوهای فولادی و متحرک) اما در کل جنگ خلیج فارس نه نیروی هوایی عراق و نه نیروهای موشکی ان نتوانستند هیچ کار خاصی انجام دهند ودر طی 42 روز جنگ کشور عراق بی دفاع بمباران می شد.وکشور عراق با همه ادعایی که در باره اش شد فقط 81 موشک به کشورهای اطراف پرتاب کرد که هیچ ارزش نظامی نداشت. و عملا" عراق فقط در راستای ایجاد پروژه نظم نوین جهانی داشت به امریکا کمک می کرد که اوضاع فعلی ان نتیجه همان عملکرد عراق در ان سالهاست.
این مثالها را زدم تا بدانید در انچه گفته می شود و انچه رخ می دهد تفاوت بسیار است.
در مورد همه چیز غلو می شود و دروغ های زیادی سر هم میکنند.
مطمئن باشید سلاح هسته ای هم یکی از این دروغهاست که 72 سال است ذهن ملتها را درگیر ان کرده اند و انها را می ترسانند.
سربلند باشید.
12 آبان 1395 - ساعت 06:06

البته منظورتون دیوید کاپرفیلد بود. دکاپریو هنرپیشه است.
استدلال هم بسیار قوی بود، چون یک تردست غربی جلوی دوربین دروغ میگوید، پس بقیه غربی ها هم جلوی دوربین دروغ میگویند.
15 آذر 1395 - ساعت 23:01

تاثیرات پرتوها را روی ژن انسانی چگونه توجیه پذیره؟؟
ژاپنی ها هنوز هم نمیتوانند آین بیماریهای ژنی را درمان کنند و هر ساله مراسم میگیرند.
10 آذر 1395 - ساعت 15:12

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 0 موافق
با سلام خدمت جناب نیک دل

از انجا که یک قرن اخیر جزء بدترین دوران تاریخ بشر است و درگیر دو جنگ بین الملل و دهها جنگ منطقه ای شد و از همه بدتر پیدایش پدیده تروریسم که نوع بسیار خطرناک ان تروریسم دولتی است وهمچنین گسترش دامنه فقر و بیکاری به سطوح مختلف جامعه واز بین رفتن ارزشها و هنجارها ما را وادار می کند تا نگاهی به پشت سر خود و به تاریخ بیندازیم تا ببینیم چراغ هدایتی که در طی تمام تاریخ راهبر بشر بوده است کدام است و چگونه به وضع موجود رسیده است.
هنگامی که رشته معینی از کلاف تاریخ را مورد بررسی قرار می دهیم با مسئله غامض و دشوار قضاوت و حقیقت یابی روبرو خواهیم شد که برای رسیدن به حقیقت در این دالان پر پیچ و خم و پر انشعاب چه رشته هدایتی را باید تعقیب کنیم.
قسمتی از ان در مه غلیظی از عدم قطعیتها و حدس و گمانها محو خواهد شد وبخشی از ان نیز بالاجبار در محاق فراموشی فرو خواهد رفت.
از انجا که مردم دروغهای بزرگ را راحتتر باور می کنند اولین گروهی که اولین بار بر کره زمین مسلط شدند از این نقطه ضعف ملتها در باور راحت دروغهای بزرگ استفاده کرده و هر چه خواستند به ملتها باور دادند و ساختاری بوجود اوردند که وضعیت کنونی جهان می باشد وطی 25 سال اخیر هم اسم ان را گذاشته اند "نظم نوین جهانی" که بنا به گفته بوش پدر رییس جمهور امریکا برای 100 سال برنامه ریزی شده است , بنا بر این دنیا باید 75 سال دیگر تروریسم, جنگ و خشونت, بیکاری و گرسنگی را تحمل کند.
قدرت اساسا" غیر اخلاقی است و فریبکاری قویترین اسلحه در
زرادخانه صاحبان قدرت و مقام است.
در مورد سوال اولتان ان چیزی که به ذهن می رسد این است که هر
موتوری برای چرخیدن به انرژی نیاز دارد و یک عامل مثل نیروی برق یا سوخت فسیلی این کار را انجام خواهد داد و موتور هسته ای
معنایی ندارد و اگر منظورشان این است که نیروی هسته ای برق ان را تامین می کند این دیگر بستگی به میزان سادگی و ساده دلی افراد دارد که این
چیز ها را باور کنند و این همان چیزی است که قدرتمندان بدنبال ان هستند تا ما بدون فکر باور کنیم و ابهت خودشان را بیشتر کنند و ترس بیشتری در دل ما ایجاد کنند. در سال 2000 میلادی زیردریایی به اصطلاح اتمی کورسک که
متعلق به روسیه بود بقول خودشان حامل موشکهای اتمی بالستیک بود منفجر شد و این نهمین زیردریایی اتمی بود که منفجر شد.
سوالی مه پیش می اید که الودگی های اتمی ان چه میشود.

در مورد سوال دوم کافی است بگویم بوشهر بر روی اقیانوس عظیمی از گاز قرار دارد و هیچ توجیه اقتصادی ندارد که نیروگاهی
از نوع دیگر در انجا ساخته شود .ودر عین حال هیچ کشوری از اینکه همسایه اش قدرتمند شود نه تنها استقبال نمی کند بلکه قدرتمند شدن همسایه اسباب نگرانیش را فراهم می کند و این
قاعده در تمام دنیا برقرار است.فرض میکنیم موضوع انرژی هسته ای واقعیت داشته باشد , هیچ کشوری حاضر نیست در کشور مجاورش نیروگاه هسته ای ایجاد کند و نگران ان نباشد که هر چقدر روابط دو کشور خوب باشد و به هم اعتماد داشته باشند ان کشور به
دنبال سلاح هسته ای و افزایش قدرت و توان خود نباشد. همسایه ها همیشه از هم بدشان می اید و سعی در تضعیف هم دارند و در اکثر نقاط دنیا همسایه ها با هم اختلاف مرزی و یا عقیدتی دارند و گاها" بطور مستقیم با هم وارد درگیری مسلحانه می شوند و یا جنگ نیابتی راه می اندازند. دقیقا" 40 سال است که قرار بوده نیروگاه
اتمی بوشهر راه افتد . از انجا که علاقه ای به اظهار نظر در اینگونه موضوعات سیاسی ندارم بیشتر توضیح نمی دهم.
همچنین برای حفر چاه زمین گرمایی لزومی ندارد در کنار کوه اتشفشانی این کار انجام شود .میتوانند عمق بیشتری را بکنند. و در
عین حال خیلی از مناطق ساحلی به لایه های داغ داخلی زمین نزدیکند.
در مورد سوال سوم نمی خواستم جوابی بدهم فقط اشاره می کنم که استاد دانشگاه تهران اقای دکتر حسن عباسی گفته اند که شهید احمدی روشن دانشمند
هسته ای نبوده اندوشهادت بقیه ترور کور بوده است و شهدای هسته ای همه از همکاران دکتر عباسی بوده اند.خودتان در اینترنت در این باره جستجو کنید.
در مورد دانشمندان هسته ای کشورهای دیگر هم هرچه می دانیم گفته رسانه هاست و قطعا" کسانی که اسرار را می دانند تاریخ مصرف دارند و طی این مدت که به قدرتمندان خدمت می کنند معمولا" خانواده شان به اسم دلایل امنیتی و حفاظت از انها گروگان قدرتمندان هستند و بعد از اتمام تاریخ مصرف باید اسرار را با خودشان به زیر خاک ببرند.
دنیای سیاست پر است از ترفندها و نیرنگها.
قدرتمندان همیشه طوری عمل میکنند تا ملتها گیج و منگ باقی بمانند و متوجه واقعیات و حقایق نشوند.

یادتان باشد حقیقت ان چیزی نیست که گفته می شود و یا نوشته می شود بلکه حقیقت همان چیزیست که می خواهند ان را مخفی کنند.
موفق باشید.

حتما" کلیپهای زیر را با دقت و حوصله ببینید مقاله دلایل علمی را هم باز با دقت و حوصله بخوانید و درست قضاوت کنید

ان چیزی که در قسمت قارچی شکل تمام انفجارات به اصطلاح اتمی می سوزد چیست.

http://www.aparat.com/v/K2hQt


http://www.aparat.com/v/Mp5Zf


http://www.aparat.com/v/mVbK0


http://www.aparat.com/v/nR538


http://www.aparat.com/v/03Ozb

http://www.aparat.com/v/z3x4R
10 آبان 1395 - ساعت 03:49

محمد نیک دل | ايميل
0 مخالف 0 موافق
با سلام
مطلب رو اولین بار در سایت اسپوتنیک فارسی خوندم و با تحقیق بیشتر به اینجا رسیدم.
از سایت اسرارنامه هم بابت انتشار این مطلب ممنونم.
با مطالعه مطلب چند سوال برام پیش اومد.

اول مساله موتور هسته ای که ادعا میشود در زیردریایی ها و کشتی های بزرگ استفاده می شود. گفته می شود که زیر دریایی های نظامی آمریکایی با مدد موتور هسته ای است که می توانند ماهها زیر آب بمانند

دوم مساله نیروگاه بوشهر که نزدیک آتشفشان نیست

سوم مساله ترور دانشمندان هسته ای کشورمان و خیلی دانشمندان کشورهای دیگر

ممنون خواهم شد در این رابطه نقطه نظرات خود را بفر مایید
9 آبان 1395 - ساعت 12:55

متن فوق قابل تامل است.اميدوارم دروغ باشه
5 آبان 1395 - ساعت 12:52

بحث رد یا تایید این موصوع به اهل فن و متخصص
ولی واقعیتش بسیاری از ادعاهای ابر قدرتها رو باید بازبینی کرد.. تفکرات مهندس سلیمی ساختار شکنانه هست و از چار چوب ها و القائات جامعه و محیط فراتر هست..در حوزه دین و مذهب و جامعه هم دروغهایی بسیار و مکرر شنیده و خوانده ایم..سفر به کره ماه..که هنوز مخالفین دلایلی قاطع برای رد اون دارند ..حوزه دین :کتاب 150 صحابه دروغین که اصلا به ذهن کسی خطور نمیکنه که بعضی از این صحابه ها که با نقل حدیث اونها انس گرفتیم جعل و دروغ باشند یا کتاب انقلاب اسلامی در غرب که بر خلاف تصورات ما ورود اسلام به اسپانیا بدون شمشیر و جنگ و خونریزی بوده..یا عدم کار برد شمشیر در جنگ های صدر اسلام که ثابت شده چنین ابزار جنگی مطلقا ساخته نشده .و صد ها مورد دیگه که انقدر در ذهن ما ته نشین شده که امکان خارج شدن انها نیست...شما دروغ های تاریخ و علم رو سرچ کنید به هزاران مورد خواهید رسید..ممنون از اقای سلیمی و دیگر عزیزان

21 مهر 1395 - ساعت 09:27

با سلام خدمت آقای مهندس سلیمی. مهندس جان لطفا بیشتر واکاوی کنید و براساس ادله ، منابع قوی و علمی موضوع را بیشتر بیان کنید. البته لازم بذکر است که آقای مهندس از شیمیدانهای خوشفکر،ریاضیدانی بزرگ و بسیار با مطالعه و معلومات هستند. ولی انتظار دلایل محکمتر داریم. با آرزوی موفقیت برای حضرتعالی
13 مهر 1395 - ساعت 22:07

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 1 موافق
با سلام خدمت جناب شاهین

ممنون از نظر لطف شما
بنده فقط به مطالعه ریاضی علاقه مند هستم و
مدعی ریاضیدان یا شیمیدان بودن نیستم.
هرکس اراده کند میتواند در این موضوعات وارد شود.
به کار بردن اصطلاحاتی از این قبیل فقط به وجهه فرد لطمه میزند.
در ضمن نمیتوان بعضی از مسائل را بیشتر شکافت و توضیح داد .
این کار میتواند برای فرد مخاطره امیز باشد.
بعدا" اگر لازم شد دلایل دیگری را ارائه خواهم داد.
موفق باشید.
14 مهر 1395 - ساعت 07:50

خدمت نویسنده این مطلب اقای سلیمی عرض کنم خوبه که شما سعی میکنید گرفتار چارچوبها نشید و نگاه متفاوتی به موضوعاتی که برای خیلی از افراد دیگر جزئ بدیهیات هست داشته باشید ولی در عین حال چون در همین تفکر هم ازاد نیستید و با یک تعدادپیشفرضهای ذهنی نسبت به دولتهای غربی به خصوص امریکا به موضوع نگاه مکنید در نهایت دوباره گرفتار همان قالبهای کلیشه ای فکری میشید و همون چیزی که میخواید اتفاق نیافته اتفاق میافته.
شما در این مطلب میخواید بگید که بمب اتمی وجود نداره و امریکاها با فریب دادن جامعه جهانی برای خودشون وجهه ابرقدرتی ساختن. خوب برادر من گیرم که به همین راحتی ثابت شه که بمب اتمی وجود نداره، ولی این دوباره ابرقدرتی و یا اگر دقیق تر بگم هوش بالای امریکایی ها ، انسجام و مدیریت قوی و هدفمندشون رو ثابت میکنه که چندین دهه با چیزی که اصلا وجودخارجی نداره بیشتر دولت ها و ملت های جهانو تونستن مرعوب خودشون کنن
اینکه سیاستهای یک کشور اینقدر قوی باشه که هر رئیس جمهوری که میاد ومیره وهردولتی که عوض میشه در طول چندین دهه همه یک مسیر مشخصو دنبال کنن و یک ذهنیت واحدو از امریکا وقدرتش در جهان به وجود بیارن نهایت مدیریت قوی، شایسته سالاری و درایت و هوشمندی است.ملتی که این همه شایستگی هارو با هم داشته باشه اصلا بمب اتم لازم نداره
من یکی از این به بعد نه به خاطر بمب اتم بلکه به خاطر همین سیستم قوی و مدیریت عالیشون کشته مرده و مرید و مطیع امریکا خواهم بود که بدون وقفه و بدون هیچ ناهماهنگی تونستن این همه سال در یک مسیر مشخص حرکت کنن. برعکس کشورخودمون که همه مقامات بلندپایه اش بعد از چندسال تبدیل به فتنه گران ضد دین میشن و همیشه بساط درگیری و لو دادن همدیگه در این کشور به پاست و مسلما هرگز نمیتونن یک مسیر مشخصو به سمت یکهدف خاص دنبال کنن
ضمنا اگر قرار باشه هرچیزیو به صرف اینکه ما ندیدیم رد بکنیم و این همه فیلم مستند یا داستانی یا گزارش های خبری در تلویزیون ها روزنامه ها و اظهارات مقامات مسئول کشورها و سایر شواهد و قرائنو به این راحتی ردبکنیم و مثلا بگیم ماجرای بمباران هیروشیما و ناکازاکی و کل بمب اتم همه چرته و غیرواقعی و ساخته و پرداخته بعضی قدرتمندان جهانه پس به خیلی از موضوعات دیگه در طول تاریخ بشر هم میشه شک کرد و او نها رو ساخته و پرداخته ذهن بشر دونست . یاداوری میکنم که اطلاعات ما درباره بسیاری از ماجراها و شخصیتهای تاریخی اعم از سفاکان و خونریزان تا مصلحان و معصومین و ... همه از همین کتاب هاست که تنها رسانه های قدیم بودند و اگر از فاجعه هیروشیما و ناکازاکی و مجروحانش دست کم چندین قطعه عکس در حافظه تاریخ ثبت شده از بسیاری از شخصیت ها و رویدادهای تاریخی اصلا یک قطعه عکس هم به دست ما نرسیده ولی ما به عنوان تاریخ همین چیزهارا باور میکنیم و نسل به نسل به فرزندانمان منتقل میکنیم
بنابرهمین مواردی که عرض شد، این مقاله فقط از اون جهت خوب بود که نویسنده جرات کرد به یک چیز مسلم که همه فکرمیکنن وجود داره شک کرد و خواست نگاه متفاوتی داشته باشه که شوربختانه موفق نشد
13 مهر 1395 - ساعت 16:32

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 1 موافق
با سلام خدمت دوست عزیز جناب صالحی

منظور بنده از نوشتن این مقاله این نیست که تمام دانشمندان جهان را زیر سوال ببرم.
فقط در حوزه ساختار قدرت چنین دیدگاهی دارم .
چون ساختار قدرت برای تسلط بیشتر برملتها هر هزینه ای می کنند و به هر ترفندی متوسل میشوند تا ترس بیشتری در دل ملتها ایجاد کنند.
فقط میخواستم در مورد این دروغ بزرگ صاحبان خرد واندیشه وصاحبان تفکر با فکری ازاد و بدون تعصب و لجبازی تبادل نظر کنند.

از بحثهای سیاسی بیزارم چون هیچکس از حرفش کوتاه نمی اید و به قول ارتور شوپنهاور انسانهادر هنگام مباحثه بدون اعتنا به حقیقت به دنبال
پیروزیند.

موفق باشید.

14 مهر 1395 - ساعت 08:00

ابراهيمي | ايميل
3 مخالف 5 موافق
با سلام خدمت دوست عزيز مهندس سليمي
مقاله بسيار جالب و تامل برانگيزي ميباشد
اميدوارم كه موفق باشيد
13 مهر 1395 - ساعت 15:39

ابوالفضل
2 مخالف 4 موافق
مهندس عزیز مقاله شما جالب برای خواندن و نگاهی نو به جامعه می دهد با تشکر از شما
12 مهر 1395 - ساعت 14:05

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 2 موافق
مدیر محترم سایت اسرار نامه با سلام و عرض ادب
تا همینجا از همکاریتان ممنون و سپاسگزارم.
فقط میخواستم برای تاکید بیشتر درخواست نمایم که اخرین مقاله ای را که از طریق ایمیل فرستادم منتشر کنید چون کاملتر است.
پیروز و سربلند باشید
11 مهر 1395 - ساعت 05:06

اسرارنامه: سلام جناب سلیمی
از همراهیتان با اسرارنامه سپاسگزاریم.
انشاالله تا بعد از ظهر امروز مطلب شما در اسرارنامه منتشر خواهد شد.
پیروز باشید...

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 1 موافق
مدیر محترم سایت اسرارنامه با سلام و احترام

هنوز مقاله دوم بنده در سایتتان منتشر نشده.

منتظر پاسخ شما هستم.
12 مهر 1395 - ساعت 09:05

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
مطلب جدید شما در اسرارنامه منتشر شده است:
http://asrarnameh.com/pages.php?id=14830

به دلیل طولانی بودن حجم مطلب و همچنین لزوم درج تصاویر و کلیپ هایی که فرستاده بودید، انتشار این یادداشت کمی به طول انجامید.
پیروز باشید...

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 5 موافق
با سلام
ضمن تشکر از بابت پیامتان هدف بنده از ارسال این مقاله این بود که بجای افکار کهنه موروثی
این موضوع با خرد و اندیشه و با فکر نو و بدور از هرگونه لجبازی و تعصب مورد بررسی قرار گیرد تا از برخورد پرتوهای افکار و اندیشه ها جوهر حقیقت اشکار گردد.
البته سعی نمودم هر مطلبی را ننویسم تا باعث سخافت و جلافت موضوع نگردد.
متاسفانه در جهان امروز معضلات زیادی به بشر تحمیل گردید از فقر و بیکاری و هتک شرافت انسانها تا تروریسم و جنگهای بین المللی و منطقه ای .و این موضوعات باعث میشود که ادم از طبیعت انسانی بیزار شود.
بی تردید علت این رخدادها سقوط اخلاق و انسانیت می باشد. و ممکن تا جایی پیش برویم که انسانها دست به کشتار
همدیگر بزنند.
همانطور که در کشورهای خاورمیانه علی الخصوص عراق و سوریه ادم کشتن یک موضوع عادی و بی اهمیت شده
است.
ارتور شوپنهاور در کتاب هنر همیشه برحق بودن میگوید بر خلاف انچه میگویند انسانها ذاتا" پاک هستند و با انجام گناهان پست و خبیث می شوند , انسانها ذاتا" پست و خبیث هستند اما با فاصله گرفتن از یک سری بدیها اخلاق و انسانیت و معرفت بوجود میاید که انهم ناپایدار است و هر ان ممکن است که همان افراد دارای خصوصیت اخلاقی و انسانی به
سمت پستی و خباثت گرایش پیدا کنند.
مهمترین دلیلی که شوپنهاور برای اثبات ابن حرف می اورد این است که که انسانها به راحتی پا بر روی حقایق و
واقعیات می گذارند و در هر مباحثه ای بدون اعتنا به حقیقت بدنبال پیروزیند
شوپنهاور میگوید اگر طبیعت بشری پست نبود و شریف میبود باید در هر مباحثه ای فقط در پی کشف حقیقت میبودیم و نمیبایست کمترین اهمیتی به این موضوع می دادیم که حق با ماست ویا طرف مقابلمان. و دلیل اصلی این موضوع همان
" دنائت فطری بشری" است.
یک مثال ساده و ابتدایی که در این مورد اورده شده این است که اگر دو کودک را در یک اطاق قرار دهیم و تحت کنترل

نباشند با یکدیگر درگیر می شوند و ممکن است به هم اسیب برسانند. به ما گفته بودند که کودکان پاک و معصومند. اگر این موضوع درست باشد نباید اتفاقی رخ دهد. واین نشان میدهد که پستی و خباثت به صورت ذاتی در فطرت بشر وجود
دارد.
از نظر شوپنهاور راه حل معضلات این است که همیشه به خود زحمت دهیم تا حکم درستی صادر کنیم.
البته دلایل دیگری را هم ذکر می کند اما ذکر انها نوشته را کسل کننده میکند

بنده اعتقاد دارم که ریشه این معضلات اجتماعی توزیع نامتقارن ثروت و قدرت در جهان میباشد وتا زمانی که چهره واقعی ساختار قدرت جهانی که برپایه زر و زور و تزویر بنا نهاده شده است برای جهانیان برملا نشود هیچ تحول
اساسی صورت نخواهد گرفت. که البته لازمه این تحول وجود یک جامعه مدنی می باشد.
ازادی بیان و ازادی پس از بیان ابتدائی ترین مولفه هایی هستند که برای ایجاد یک جامعه مدنی لازم است در غیر این
صورت بجای جامعه مدنی یک جامعه زدنی بوجود می اید.
متاسفانه در جهان فعلی بیان کاملا" ازاد یک امکان ناپذیری اجتماعیست.و حتی کسیکه به خود جسارت گفتن حقایق را
بدهد از ناحیه جامعه و بیشتر از همه از ناحیه دوستان و بستگان نزدیکش مورد هجمه قرار میگیرد و حتی ممکن است ان فرد بهای سنگینی را بخاطر بیان حقایق بپردازد تا جایی که رنج انزوا را به جان بخرد و از حقوق اجتماعی
محروم شود .
و نتیجتا" چنین محدودیتهایی که واقعا" تجاوز غیر قابل تحمل به ازادی انسانهاست افراد را وادار میکند که سکوت کنند و حتی نقابی به چهره بزنند ویا همان حرفهایی را بزنند که دیگران دوست دارند بشنوند تا باعث رنجش و ازردگی افراد
نگردند و در در مسیر پرتوهای منفی افراد قرار نگیرند که این موضوع سخن شوپنهاور را در پست بودن ذات انسانها
تایید می کند.
با تمام اینها اگر دست ابر قدرتهای دروغین که محور قدرتشان سلاح خیالی و غیر واقعی بمب اتم است رو شود حد اقل
تا یک سطحی جامعه به تعادل قدرت میرسد و ابرقدرتها مجبورند رفتار درست تری با جهانیان در پیش بگیرند.
هر حقیقتی که بیان میشود ابتدا مورد تمسخر قرار میگیرد سپس به مرحله شک و تردید میرسد و در نهایت پذیرفته میشود.
موفق باشید
5 مهر 1395 - ساعت 03:17

التماس تفکر
1 مخالف 5 موافق
کاش نویسنده محترم قبل از اینکه این همه وقت بذاره و مطلب به این طولانی رو بنویسه اقلا یک مقدار تحقیق بیشتری انجام می داد و مشاهدات خودشو تقویت می کرد
نویسنده این همه نوشته و زحمت کشیده که بگه شواهد کافی برای اثبات بمب اتمی وجود نداره، ولی خوب هنوز مردم هیروشیما و ناکازاکی با معلولیت های شدید ناشی از انفجار اتمی دست و پنجه نرم میکنن و نسلهای بعدیشونم بعضا با معلولیت به دنیا میان هیچ بمب دیگه ای نمیتونه چنین اثری بذاره

4 مهر 1395 - ساعت 08:50

کرامت سلیمی | ايميل
5 مخالف 10 موافق
شما هیچ سندی برای این صحبتتان ندارید و تنها حرف رسانه ها را تکرار میکنید .

بزودی دلایل علمی را خواهم نوشت و اگر مدیر محترم سایت همکاری نمایند کلیپهای لازم را در همین سایت قرار خواهم داد.

هیچکدام از ما تا به حال به هیروشیما و ناکازاکی و یا مناطق دیگر نرفته ایم . و هرچه میدانیم از طریق رسانه ها به ما رسیده است.
شما کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین را از سایت اپارات دانلود و با حوصله نگاه کنید.
4 مهر 1395 - ساعت 15:24

کرامت سلیمی | ايميل
0 مخالف 3 موافق
با سلام و درود بر شما دست اندرکاران سایت اسرارنامه

تشکر میکنم از اینکه مقاله بنده را منتشر نمودید.

امیدوارم بتوانم باز هم با شما همکاری داشته باشم .
اگر لازم دانستید دلایل علمی را برایتان مینویسم.

باز هم از شما ممنونم.

با ارزوی سلامتی و سربلندی برای شما و خانواده تان

کرامت سلیمی
4 مهر 1395 - ساعت 08:05

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
همانطور که در مقدمه کوتاه ابتدای مطلب از سوی اسرارنامه عرض شد، شما در این مطلب نگاه متفاوتی به موضوع بمب اتمی در جهان داشته اید، که ارزش آن را دارد که مطلبتان حداقل یک مرتبه خوانده شده و درباره درستی یا نادرستی محتوایش تحقیق و تفکر شود.
به هرحال از حضور و نظرتان در اسرارنامه سپاسگزاریم.
پیروز باشید...تبليغات